G-Point Hunters (Matěj Rupert, Roman Holý)

G-Point Hunters (Matěj Rupert, Roman Holý) | foto: Pro Wave

Odpůrci Rady Českého rozhlasu se sjednotí na koncertě v Retru

Benefičním koncertem na podporu Radia Wave s názvem Chci Wave zpět! se v úterý 13. ledna rozezní pražská Retro Music Hall.

Jedná se o první akci aktivistů za odvolání Rady Českého rozhlasu. Ta je podle pořadatelů vinna vyhnáním Radia Wave z FM vysílání a neustále se snaží stanici pro mladé znepříjemňovat život i na internetu. Naposledy se tak stalo v případě nekompetentního obvinění Radia Wave z propagace fašismu.

Máš oči hákového kříže

Jak podle Rady ČRo vypadá propagace fašismu

Datum koncertu je symbolické, 13. ledna 2006 totiž začalo oficiálně Radio Wave poprvé vysílat. Tento koncert tak bude jakýmisi třetími nedožitými FM narozeninami rádia. Bez nároku na honorář vystoupí kapely MIDI LIDI, Please The Trees, G-Point Hunters (Roman Holý a Matěj Rupert) nebo písničkář Xindl X. Vstup na akci je zdarma.

MIDI LIDI

Koncert pořádá nově vzniklé občanské sdružení Pro Wave, které chce mimo jiné prosadit návrat Radia Wave do FM vysílání a odvolání Rady ČRo. "Kromě koncertu budou moci návštěvníci přímo na koncertě podepisovat petici za odvolání Rady Českého rozhlasu kvůli její nekompetentnosti. Naším hlavním cílem je pak návrat Radia Wave do FM vysílání," sdělil za organizátory Robin Čumpelík.

Please The Trees

V klubu Retro budou také ke koupi speciální trička s potiskem ve znění "Nejsem budoucnost tohoto národa". Tato věta paroduje prohlášení programového ředitele ČRo Richarda Medka, který posluchače Radia Wave označil za "menšinovou skupinu, která není budoucností tohoto národa, anebo jenom velice ojediněle."

Xindl X

Všichni proti jednomu

Na koncertě by kromě happeningu a speciálních projekcí mělo dojít k oficiálnímu sjednocení veškerých aktivit, které mají za cíl odvolání Rady Českého rozhlasu.

Ta má totiž podle organizátorů na svědomí nejen vypnutí Radia Wave z FM vysílání, ale například i tlak na zrušení reality show Odhalení, která sledovala gorily v pražské zoologické zahradě. Z tohoto důvodu ji chce odvolat občanská iniciativa Gorily on-line v ohrožení, která se ke sdružení Pro Wave také přidala.

Vraťte gorily do rádia!

Zastánci gorilí show chtějí odvolání Rady

K sympatizantům sdružení Pro Wave se přidalo také sdružení Iprotest (www.iprotest.cz), které se ustanovilo poté, co Radiožurnál začal vysílat v pozměněné podobě po zásahu tehdejší ředitelky Barbory Tachecí.

Milan Březina ze sdružení Iprotest vzkázal: "Iprotest, který usiluje o navrácení kvality na frekvence Radiožurnálu, se handrkuje s Radou a vedením rozhlasu už přes rok. Za tu dobu se mu podařilo nahlédnout pod slupku ČRo, Rady, mediální komisi Poslanecké sněmovny a částečně rozkrýt vztahy kolem ČRo. Zjistili jsme, že ryba smrdí od hlavy a že Rada Českému rozhlasu vyloženě škodí. Vítáme vaše občanské sdružení a gratulujeme vám k jeho založení."

Z Radiožurnálu mám dobrý pocit

Připomeňte si, jak Barbora Tachecí komentovala svoje zásahy

Rock for People 2008 - Kryštof (Richard Krajčo)Na podporu občanského sdružení Pro Wave a proti Radě ČRo vystoupila také řada známých osobností od sportovců nebo alternativních hudebních skupin až po hvězdy showbyznysu. Svůj názor pro Wave připojili například hudebníci Richard Krajčo, Roman Holý, Vladimir 518, Indy a Wich, Barbora Špotáková nebo skupiny Sunshine a Gipsy.cz.

Richard Krajčo volil velmi ostrá slova: "Měli by vymřít všichni komunisté v rozhlasové radě, aby se konečně začalo dát dýchat a byla tu skutečná svoboda."