Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Očekávané otázky, vzorné odpovědi Geri Halliwellové

  10:16aktualizováno  10:16
Do Prahy včera přijela na skok bývalá členka Spice Girls Geri Halliwellová, která je po odchodu z kapely na sólové dráze. Její pracovní program odpovídal nabitým rozvrhům největších hvězd: příjezd, televize, tisk, kulaté stoly s novináři z celé východní Evropy, odjezd. Ve Spice Girls plnila zpěvačka roli hubaté a drzé sexy holky, do salonku hotelu InterContinental ovšem vkráčela křehká dívka v džínách a tričku. Chtěla znát křestní jména každého z šesti novinářů u stolu, některé z nich poté dokonce oslovila.
Způsobně seděla s rukama v klíně, bez mrknutí oka a s úsměvem reagovala na otázky všeho druhu, jako by návod vyčetla z encyklopedie správných odpovědí. Image provokativní primadony je zřejmě zapomenut.

A tak se třeba novináři dozvěděli, že charitativní práci se věnuje ráda, protože každý by měl pomoci, pokud to alespoň trochu jde. "Například po mé návštěvě Filipín zaštítěné OSN se tam daly věci do pohybu. Nikdo neví, jestli pomohlo, že jsem přijela zrovna já, ale co na tom záleží? Hlavně že se dobrá věc podařila," vysypala ze sebe. S hudbou to je jiná - ta samozřejmě nic změnit nemůže: "Takovou moc tahle nevinná zábava nemá. Člověk sám nemůže přetvořit lidi kolem sebe, měnit může jen sám sebe. Pokud někoho mé písničky inspirují, pobaví nebo potěší, je jejich úkol splněn."

A podobně laděných témat rozhovoru a odpovědí byla kupodivu většina. Možná se přítomní obávali, že by mohla ztropit nějaký výstřelek, dostane-li se novinář na příliš osobní úroveň. Ale i tyhle obavy byly zbytečné. Zpěvačka s úsměvem vypustila připravenou odpověď, i když došlo na zpěváka Robbieho Williamse. Jejich vztah už dlouho propírá britský bulvár. "Robbie je pro mě velkou inspirací. Už jen tím, že mi pouští muziku, kterou bych si sama nikdy neposlechla, a bere mě na místa, kde jsem nikdy nebyla. Hodně mě ovlivňuje." Rovněž nevyhnutelný dotaz na důvody bouřlivého rozchodu se Spice Girls zvládla: "Prostě jsem nebyla šťastná, přestalo to být ono. Je to jako ve vztahu: člověk by v něm neměl zůstávat, pokud o něm není stoprocentně přesvědčen, protože to není upřímné."

Odvaha novinářů nedosáhla až na bulimii nebo deprese, v nichž se zmítala loni na podzim, ale Halliwellová sama přiznala, že je jednou nahoře a podruhé dole. "Někdy ráno vstanu, podívám se na sebe do zrcadla a udělá se mi špatně. Jsem zoufalec, jsem zoufalec, jsem zoufalec, říkám si. Jindy mám pocit, že všechno výborně zvládám a daří se mi skvěle. Copak vy to tak nemáte?"

Mluvilo se i o politice. "Konzervativci jsou mi ideově bližší a obdivuji Margaret Thatcherovou jako osobnost, která dokázala to, co žádná žena před ní. Ale Británie teď potřebuje schopného, silného a charismatického vůdce. A takového máme jen jednoho. Proto jsem volila labouristy," prohlásila Geri Halliwellová, která podpořila labouristy v kampani před nedávnými parlamentními volbami.

Nejvíc ožila, když přišla řeč na tělocvik, a přiznala, že při běhání v parku si nejradši pouští své vlastní nové album: "Snad to nebude znít samolibě, ale moje deska je rychlá a má tempo, které mě nutí běhání nešidit."

Geri Halliwellová

Geri Halliwellová

Britská popstar Geri Halliwellová.

Hubená Geri Halliwellová

Autor:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Televize Prima sází na napětí, otvírá novou stanici zaměřenou na krimi

Z filmu Dívka ve vlaku

Televize Prima odhalila novou zbraň svého jarního vysílání. Její již osmou stanicí se od 2. dubna stane Prima Krimi,...

GLOSA: Kelly Family přivezli omšelou vzpomínku i sbírku všech klišé

Kapela Kelly Family vystoupila 8. března 2018 v pražské O2 areně.

Kapela Kelly Family, ikona devadesátých let, zavítala po dvou desetiletích do Česka. Čtvrteční koncert v pražské O2...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

Další z rubriky

VIDEO: Jak to Marpovi zpívá naživo? Podívejte se na koncert v Óčku

Marpo Online

Ota Petřina, neboli Marpo, odehrál se svým Troublegangem komorní koncert pro malou skupinu fanoušků v rámci série Óčko...

Lana del Rey přijede na Sziget. Uzavírá výčet hlavních lákadel festivalu

Zpěvačka Lana Del Rey

Americká zpěvačka Lana del Rey, kterou před šesti lety proslavily hity Video Games nebo Born to Die, uzavírá výčet...

RECENZE: Byrne z Talking Heads rozdává radost i písní o smrtící kulce

David Byrne na festivalu Colours of Ostrava v roce 2009

Americký hudebník David Byrne, známý hlavně jako někdejší frontman kapely Talking Heads, vydává po čtrnácti letech...

Najdete na iDNES.cz