Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

O slavnou televizní cenu Emmy se ucházejí i čeští trikaři

  10:18aktualizováno  10:18
Mezi kandidáty na americké televizní ceny Emmy je i skupina sedmi českých a slovenských počítačových animátorů a tvůrců zvláštních efektů. Byli nominováni za práci na americkém televizním seriálu The Company o zpravodajské službě CIA.

Seriál The Company | foto: TNT Pictures

Na Emmy byl nominován tým pracující pro společnost UPP a to včetně ředitele Víta Komrzého, supervizora speciálních efektů Viktora Müllera, ředitele výroby Jaroslava Matyse a produkčního Jana Všetíčka.

Na seriálu se dále podílel vrchní "dokreslovač" neboli šéf matt paintingu Jiří Štamfest. Seznam tvůrců doplňují Miro Gál a Peter Němec, kteří se "flame artists" připravovali finální kompozice záběrů.

Skupina českých a slovenských tvůrců se bude ucházet o cenu za druhou část seriálu, kterou vyrobila televizní společnost TNT ve spolupráci s firmou Sony Pictures Television. Koproducentem byl slavný britský filmař Ridley Scott.

. O čem je seriál The Company

Z Yale přes Berlín přímo ke studené válce

Seriál The CompanyDramatický miniseriál režiséra Mikaela Salomona z roku 2007 popisuje osudy absolventů Yaleovy univerzity, kteří byli v 50. letech naverbováni do služeb americké Ústřední zpravodajské služby. Právě když jeden z hlavních hrdinů plní úkol v poválečném Berlíně, vedení se CIA dozvídá o možném špionovi ve vlastních řadách. Tak začíná seriál sledující osudy špionážních agentur USA a Ruska od počátku studené války až po její konec.

Firma UPP se podílela na výrobě a speciálních efektech celé řady českých filmů - namátkou Tmavomodrý svět, Mach a Šebestová a kouzelné sluchátko, Grandhotel, Z pekla štěstí, Vratné lahve, Jedna ruka netleská nebo Želary.

"Na vyhlášení, pokud to půjde, pojedu rád. Jen je mi vždycky líto, že nemohu vzít sebou opravdu celý tým, který se na filmových tricích podílel. Jsem moc pyšný na to, co všechno holky a kluci dokážou!" uvedl šéf UPP Vít Komrzý.

Firma dokonce již jednu cenu Emmy získala, a to před pěti lety za vizuální efekty pro televizní film Děti duny. Loni byla také na Emmy nominována, a to za snímek End of the Whole Mess, natočený na motivy povídek Stevena Kinga režisérem Mikaelem Salomonem.

UKÁZKA ZE SERIÁLU THE COMPANY

Ceny Emmy udílí americká Akademie televizních umění a věd. Budou slavnostně předány 21. září v Los Angeles.

Emmy - cena pro vítězeO sošku za nejlepší dramatický televizní seriál budou letos usilovat dva nové seriály z produkce kabelových televizí: Mad Men, který popisuje svět reklamy v USA v 60. letech minulého století, a Damages z právnického prostředí.

Utkají se se seriály dobře známými i v Česku - Dr. House a Ztraceni - a se seriálem Dexter. O titul nejlepšího komického seriálu se ucházejí 30 Rock, Kancl (The Office), Dva a půl chlapa, Curb Your Enthusiasm a Vincentův svět (Entourage).

Autoři: ,Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

RECENZE: Tílko Lary Croft má užší ramínka. To je jediná změna

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Neexistuje jediný rozumný důvod, proč se příběh hrdinky počítačové hry točil znovu. Počátkem tisíciletí ji hrála...

Další z rubriky

TELEVIZIONÁŘ: Protičeský. Také protiněmecký i protipartyzánský

Iva Janžurová a Jaromír Hanzlík ve filmu Kočár do Vídně (1966)

Takový film národ nepřijme, prorokoval tehdejší prezident Antonín Novotný snímku vyznamenanému na festivalu ve Varech,...

VIDEO: Soňa Norisová bude detektiv amatér v krimi podle Marie Poledňákové

Ten, kdo tě miloval

Rodinný komediálně laděný příběh s kriminální zápletkou a předvánoční atmosférou lázeňského města. To je stručná...

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Najdete na iDNES.cz