Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Colours 2012: hudba pod vysokou pecí, tanec v koupelně, kino v plynojemu

  12:51aktualizováno  12:51
Přípravy festivalu Colours of Ostrava, který proběhne ve dnech 12.–15. července, finišují. Pořadatelé poprvé ve čtvrtek provedli novináře novým areálem v Dolní oblasti Vítkovice.

Pořadatelé Colours of Ostrava provedli novináře novým areálem festivalu. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Ředitelka Colours of Ostrava Zlata Holušová a generální ředitel Dolní oblasti

Ředitelka Colours Zlata Holušová a ředitel Dolní oblasti Vítkovice Jan Světlík

Areál se nachází v prostoru památkově chráněných bývalých hutí, železáren a dolů a sousedních venkovních ploch. "Naším cílem již od rozhodnutí o změně místa je připravit areál tak, aby nabídl co největší pohodlí, zázemí i bezpečí pro všechny návštěvníky včetně rodin s dětmi," řekla ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Celkově areál, který je mnohem větší než původní, nabídne čtyři venkovní scény: hlavní Česká spořitelna stage s 16 tisíci m² plochy pro diváky, druhá hlavní ArcelorMittal stage s poloviční diváckou kapacitou a dvě menší venkovní, workshopová a Ostravar Czech stage.

Osm scén bude krytých: OKD Fresh stage se stahovací střechou pod Vysokou pecí č. 1, koncertní a divadelní sál a kino v bývalém plynojemu (Vítkovice Gong stage), taneční klub v VI. energetické ústředně a několik menších scén ve Starých koupelnách v budovách bývalého dolu Hlubina (diskuse, koncerty, divadla).

Nejen industriál, také tráva

"I když jde o nádherný industriální prostor, návštěvníci se mohou těšit také na velké travnaté plochy i stromy," podotkla Holušová. Tráva zabere rozlohu 23 tisíc m². "Jedná se o speciální štěrkové trávníky s vysokou pochůzní zátěží, které se denně udržují a zavlažují," vysvětlil ředitel Dolní oblasti Vítkovice Petr Koudela.

Fotogalerie

Většímu festivalovému prostoru také odpovídá nová hlavní scéna. Podle pořadatelů půjde o jednu z nejbezpečnějších konstrukcí současnosti, o šířce 47 metrů, hloubce 30 metrů a výšce 20,5 metru, která je schopna vydržet 8. stupeň síly větru. Využívají ji největší festivaly – například Open'er či Sonicsphere v Polsku, hraje na ní pravidelně Metallica.

Nový areál nabídne divácké tribuny, stanové městečko v zeleni, nově parkoviště pro návštěvníky, parkoviště pro kemp i karavany. Pořadatelé slibují dostatečné množství toalet, koryt s pitnou vodou, sprch i občerstvení všeho druhu. Nebude chybět ani bankomat.

Bezpečnost především

Pořadatelé Colours of Ostrava provedli novináře novým areálem festivalu.

Již přes půl roku spolupracuje management festivalu i Dolní oblasti Vítkovice na detailních bezpečnostních analýzách, které se týkají pohybu návštěvníků, statického zajištění a podobně. Celkově bude během festivalu přítomno 250 pracovníků bezpečnostní služby a nepřetržitou službu bude mít první pomoc Červeného kříže.

Areál nabídne bezbariérový pohyb zdravotně znevýhodněným návštěvníkům. V rámci druhého ročníku projektu Colours bez bariér letos Colours poskytnou řadu výhod držitelům průkazu ZTP a ZTP/P – jako jsou například zvýhodněné ceny vstupenek, rezervace bezbariérového ubytování, možnost objednat si zdarma speciálně vyškoleného asistenta nebo parkování u hlavního vchodu do areálu.

Ekologický festival

Pořadatelé Colours of Ostrava provedli novináře novým areálem festivalu.

Festival poprvé zavede zálohované pevné plastové kelímky NickNack, do kterých si návštěvníci budou moci koupit jeden z jedenácti druhů piv, které budou na Colours k mání. Oproti vratné záloze 50 Kč získají návštěvníci pevný vícenásobně použitelný kelímek, který jim vždy bude vyměněn za čistý. "Přiblížíme se tím standardu vyspělých festivalů, které se snaží svůj dopad na životní prostředí minimalizovat," dodala Zlata Holušová.

Čtyřdenní i jednodenní vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro, na e-shopu a v kamenné prodejně Oriental v Ostravě. Cena do 30. června za čtyřdenní vstupenku je 1 890 Kč, pak stoupne na 1 990 Kč a na místě na 2 100 Kč. Vzhledem k velké kapacitě areálu budou vstupenky dostupné i na místě.

Autor:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Další z rubriky

Chtěl na prkna, která znamenají okres. Dalibor Janda zahajuje Velký flám

Dalibor Janda

Zpěvák Dalibor Janda si k pětašedesátinám nadělil dvojalbum hitů nazvané Velký flám. V pondělí ve vyprodané Lucerně...

Festival Aerodrome završuje program hvězdnou zpěvačkou Lanou Del Rey

Zpěvačka Lana Del Rey

Poslední ohlášenou hvězdou Aerodrome Festivalu, který se bude konat od 28. do 30. června na letišti v Panenském Týnci,...

AUDIO: Poslechněte si druhou desku kapely Ille ještě před vydáním

Olga Königová z kapely Ille

Pražská čtveřice Ille okolo zpěvačky Olgy Königové přichází s očekávaným druhým albem nazvaným Pohádky. Album vychází...

Najdete na iDNES.cz