Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Colours 2012: hudba pod vysokou pecí, tanec v koupelně, kino v plynojemu

  12:51aktualizováno  12:51
Přípravy festivalu Colours of Ostrava, který proběhne ve dnech 12.–15. července, finišují. Pořadatelé poprvé ve čtvrtek provedli novináře novým areálem v Dolní oblasti Vítkovice.

Pořadatelé Colours of Ostrava provedli novináře novým areálem festivalu. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Ředitelka Colours of Ostrava Zlata Holušová a generální ředitel Dolní oblasti

Ředitelka Colours Zlata Holušová a ředitel Dolní oblasti Vítkovice Jan Světlík

Areál se nachází v prostoru památkově chráněných bývalých hutí, železáren a dolů a sousedních venkovních ploch. "Naším cílem již od rozhodnutí o změně místa je připravit areál tak, aby nabídl co největší pohodlí, zázemí i bezpečí pro všechny návštěvníky včetně rodin s dětmi," řekla ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Celkově areál, který je mnohem větší než původní, nabídne čtyři venkovní scény: hlavní Česká spořitelna stage s 16 tisíci m² plochy pro diváky, druhá hlavní ArcelorMittal stage s poloviční diváckou kapacitou a dvě menší venkovní, workshopová a Ostravar Czech stage.

Osm scén bude krytých: OKD Fresh stage se stahovací střechou pod Vysokou pecí č. 1, koncertní a divadelní sál a kino v bývalém plynojemu (Vítkovice Gong stage), taneční klub v VI. energetické ústředně a několik menších scén ve Starých koupelnách v budovách bývalého dolu Hlubina (diskuse, koncerty, divadla).

Nejen industriál, také tráva

"I když jde o nádherný industriální prostor, návštěvníci se mohou těšit také na velké travnaté plochy i stromy," podotkla Holušová. Tráva zabere rozlohu 23 tisíc m². "Jedná se o speciální štěrkové trávníky s vysokou pochůzní zátěží, které se denně udržují a zavlažují," vysvětlil ředitel Dolní oblasti Vítkovice Petr Koudela.

Fotogalerie

Většímu festivalovému prostoru také odpovídá nová hlavní scéna. Podle pořadatelů půjde o jednu z nejbezpečnějších konstrukcí současnosti, o šířce 47 metrů, hloubce 30 metrů a výšce 20,5 metru, která je schopna vydržet 8. stupeň síly větru. Využívají ji největší festivaly – například Open'er či Sonicsphere v Polsku, hraje na ní pravidelně Metallica.

Nový areál nabídne divácké tribuny, stanové městečko v zeleni, nově parkoviště pro návštěvníky, parkoviště pro kemp i karavany. Pořadatelé slibují dostatečné množství toalet, koryt s pitnou vodou, sprch i občerstvení všeho druhu. Nebude chybět ani bankomat.

Bezpečnost především

Pořadatelé Colours of Ostrava provedli novináře novým areálem festivalu.

Již přes půl roku spolupracuje management festivalu i Dolní oblasti Vítkovice na detailních bezpečnostních analýzách, které se týkají pohybu návštěvníků, statického zajištění a podobně. Celkově bude během festivalu přítomno 250 pracovníků bezpečnostní služby a nepřetržitou službu bude mít první pomoc Červeného kříže.

Areál nabídne bezbariérový pohyb zdravotně znevýhodněným návštěvníkům. V rámci druhého ročníku projektu Colours bez bariér letos Colours poskytnou řadu výhod držitelům průkazu ZTP a ZTP/P – jako jsou například zvýhodněné ceny vstupenek, rezervace bezbariérového ubytování, možnost objednat si zdarma speciálně vyškoleného asistenta nebo parkování u hlavního vchodu do areálu.

Ekologický festival

Pořadatelé Colours of Ostrava provedli novináře novým areálem festivalu.

Festival poprvé zavede zálohované pevné plastové kelímky NickNack, do kterých si návštěvníci budou moci koupit jeden z jedenácti druhů piv, které budou na Colours k mání. Oproti vratné záloze 50 Kč získají návštěvníci pevný vícenásobně použitelný kelímek, který jim vždy bude vyměněn za čistý. "Přiblížíme se tím standardu vyspělých festivalů, které se snaží svůj dopad na životní prostředí minimalizovat," dodala Zlata Holušová.

Čtyřdenní i jednodenní vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro, na e-shopu a v kamenné prodejně Oriental v Ostravě. Cena do 30. června za čtyřdenní vstupenku je 1 890 Kč, pak stoupne na 1 990 Kč a na místě na 2 100 Kč. Vzhledem k velké kapacitě areálu budou vstupenky dostupné i na místě.

Autor:Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Herci z muzikálů včetně Mamma Mia nedostali honoráře, došlo na insolvenci

Herečka Alena Antalová v hlavní roli Donny v muzikálu Mamma Mia v pražském...

Producent Jiří Jurtin a jeho firma Crystal Skull je ve finančních potížích. Tvrdí, že společnost Ticket Art Praha mu...

Další z rubriky

RECENZE: Charismatický Pepula. Sukův portrét dost říká, ale i zamlčuje

Josef Suk během koncertu Pražského jara v roce 2007

Novináři, kteří znali houslistu Josefa Suka, vědí, jak byl plachý a uzavřený. Přimět ho k rozhovoru bylo velmi obtížné....

Raritní Bob Dylan odhaluje svou pouť od kytary ke kapele

Bob Dylan ve 2. polovině 60. let (z knihy Kdo je ten chlap?)

Vyloženě rané nahrávky z newyorských hospod i šokující vystoupení na festivalu v Newportu, kdy se písničkář vybavil i...

Na Soundtracku zahrají i hudbu z Kingdom Come. K mání byly lístky se slevou

Tvůrci hry Kingdom Come: Deliverance vrátili areálu jeho středověkou podobu,...

Kingdom Come: Deliverance, tedy česká počítačová hra roku, která zaujala i v zahraničí, se na festivalu Soundtrack...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz