Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nové show Neviňátka i Pustit žilou plynou odnikud nikam

  6:57aktualizováno  6:57
Pavlína Wolfová se umí lépe ptát; nezapře, že je novinářka. Veronika Žilková umí lépe předstírat příchylnost k hostům; nezapře, že je herečka. Ale jinak vyjdou jejich premiérové talk show, Neviňátka na Nově a Pustit žilou na Primě, v podstatě nastejno.

Neviňátka versus Pustit žilou | foto: koláž iDNES.cz

. Televizní glosář

Neviňátka
Hodnocení 50 %
Pustit žilou
Hodnocení 50 %

Neurazí, nenadchnou, jen tak si plynou odnikud nikam v duchu dávných vesnických besed u draní peří, až ukolébají k dřímotě; a peří nikde.

Wolfová do Neviňátek přenesla základ svého rozhlasového pořadu Děti vám to řeknou. V obřích křeslech hostů sedí malí školáci, i grafika pořadu má lehce pohádkový ráz, ovšem o to podivněji se na bílém obláčku vyjímají třeba krvavé záběry.

Děti totiž, podobně jako dospělí v někdejší "novácké" Sedmičce, glosují události týdne: od černé kroniky k politice. Nejnověji tak kolem případu Morava - Tlustý dostaly otázky, proč byl ten pán ve vaně, co je to vydírání a zda politici pláčou. Pořad tak podprahově v dětech pěstuje pocit, že všichni politici jsou zlosynové a všude vládne zmar a zmatek.

Samo sebou pohled na děti, zvláště na rošťáckého miláčka publika, jenž se vrtí, válí, protahuje, vyskakuje a předvádí, je vždy mile vděčný - ale takový účel plnila i hrající si koťata z někdejších přestávek. Z dětí někdy vypadnou půvabná moudra typu "Adam s Evou snědli otrávený jabka", jindy z nich zjevně mluví rodiče. Wolfová dokáže udržet jejich výrazový slovník, bere je jako rovnocenné partnery, nešišlá a nerozněžňuje se - ale dramaturgicky je to půlhodinka bez účelu a řádu.

Žilková si pro pořad Pustit žilou zvolila nevšední hudební doprovod skvělé beatboxové kapely Beat Burger Band; bohužel se ozývá skoro za každou větou. A když se přičtou věčné předěly a vkládané ankety, výsledek je rozbitý a přezdobený, zatímco uniká podstata žánru - dostat z hostů něco nečekaného.

Beseda působí aranžovaně, přestože Žilková reaguje dosti pohotově; tím méně prostoru však nechává hostům. Navíc i ona zatahuje do dialogů levné politické bonmoty - jako by obě moderátorky soupeřily o štafetový kolík Zuzany Bubílkové. Přinejmenším premiérový díl nesplnil, co dramaturgie naslibovala: pořad, kde se hosté navzájem pohádají nad tématem, jež je spojuje. Zbylo jen povšechné společenské plkání.

Nepřímý mač Wolfová v. Žilková tedy zatím dopadá nerozhodně: ani jedna neumí projevit o slova hostů tak přirozený osobní zájem jako třeba Karel Šíp ve Všechnopárty. A přímý boj Pustit žilou s  Mr. GS v téže době na Nově vyhrávají zdravou uvolněností bývalí druzi Žilkové z Tele Tele Genzer a Suchánek.
Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...GLOSA: Hutka poslal na Zemana smrtku. To už není protestsong, ale nevkus

Jaroslav Hutka (Open Air Music Festival Trutnov 2012)

„Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, zubatá už na Hrad chvátá,“ zpívá se v novince...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...

Poslední role. Robert Redford oznámil, že chce skončit s hraním

Robert Redford (Benátky, 1. září 2017)

Oscarový herec a režisér Robert Redford ohlásil konec kariéry. Pro Deadline potvrdil svá slova z rozhovoru v časopisu...

Další z rubriky

Jsem Elba, Idris Elba. Černošský herec se hlásí k roli Jamese Bonda

Idris Elba ve filmu Temná věž

Černošský herec Idris Elba oživil svým tajemným vzkazem na Twitteru dohady, že by se mohl stát příštím Jamesem Bondem,...

TELEVIZIONÁŘ: Mrtví kaskadéři, zlí indiáni. Antimayovka Rio Grande žije

John Wayne ve filmu Rio Grande

Někomu vadí četné, třebaže prý autentické zpěvy kavaleristů, někomu zase pojetí ve stylu antimayovek. Pravda je, že ze...

Úžasňákovi 2 porazili obřího žraloka, měli o dvacet tisíc diváků víc

Záběr z filmu Úžasňákovi 2

I svůj druhý víkend v našich kinech opanovali animovaní Úžasňákovi 2. Přišlo na ně 42 tisíc diváků, o dvacet tisíc více...

Najdete na iDNES.cz