Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Noc reklamožroutů se blíží, zařazeny jsou i reklamy českých muzeí

  10:34aktualizováno  10:34
Letošní ročník světové reklamní show PHD Noc reklamožroutů se odehraje ve čtvrtek 2. února v pražském klubu Roxy. Na šesti plátnech se bude promítat ve všech klubových sálech, tedy i v galerii, divadle a v příjemné kavárně. Závěrečnou taneční party obstará Roman Holý s exkluzivním DJským setem.

Z reklamního spotu Českého muzea hudby na výstavu Beatlemánie

Během akce bude k zhlédnutí celkem 324 reklamních spotů z 51 zemí světa. Blok bude trvat 5 hodin, 24 minut a 37 sekund. Ve výběru nejlepších světových reklam zabodovala mimo jiné i česká muzea. "Bude se promítat například reklama Českého muzea hudby (Beatlemanie) a Náprstkova muzea (Gejša a Samuraj)," prozrazuje organizátor akce David Horáček.

Ke zhlédnutí jsou připraveny ty nejlepší reklamy z celého světa, většina z nich úplně poprvé v České republice. Mezinárodní, exotické, ale i kontroverzní či historické spoty (nejstarší z roku 1935) dokazují podle pořadatelů různorodost a módní trendy blýskavého světa reklamy.
 
PHD Noc reklamožroutů má i letos na programu historické okénko, ve kterém představí "libůstky" v podobě socialistických reklamních spotů. Diváci se mohou těšit na průřez sovětskými a ruskými reklamami od 30. let až do současnosti. "Vybrané reklamy z tohoto bloku je možné již nyní vidět na stránkách hlavního mediálního partnera, portálu www.mediaguru.cz," uvedl výkonný ředitel spolupořádající agentury PHD Jiří Herian.

Historie akce

Noc reklamožroutů (The Night of the Ad Eaters) poprvé uskutečnil v roce 1981 Francouz Jean-Marie Boursicot, poté se rozšířila do celého světa. Nyní každoročně tato show probíhá na 5 kontinentech ve více než 135 městech celého světa. Jean-Marie Boursicot vytvořil už v roce 1978 největší soukromý archiv reklamních filmů a spotů. Kolekce obsahuje přes 800 tisíc titulů, ročně jich přibývá až 25 tisíc. Zahrnuje reklamy z 65 zemí světa včetně České republiky.

Hodinu a půl po půlnoci zahájí druhou část večera kapelník Monkey Bussines a J.A.R. Roman Holý, jehož program má být pro hosty překvapením. Prozradil pouze, že připravuje speciální představení, ve kterém se ukáže také jako DJ. Následná afterparty bude probíhat až do brzkých ranních hodin.
 
Klub Roxy bude otevřen již v 19 hod. Reklamní přehlídka bude potom zahájena přesně ve 20 hodin. Vstupenky je možné zakoupit v sítích Ticketpro, Ticket Portal a SMS Ticket. Jejich ceny se pohybují v rozmezí od 350 do 450 korun.

Autor:Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Zemřel český dýdžej Michal Maudr známý pod přezdívkou DJ Loutka

DJ Loutka

Ve věku 51 let zemřel jeden z nejznámějších českých dýdžejů a výrazná postava tuzemské taneční scény Michal Maudr,...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Další z rubriky

RECENZE: Film Můj neznámý vojín pohřbívá jeho hrdinu podruhé

Z filmu Můj neznámý vojín

Její prastrýc k nám přijel v srpnu 1968 na tanku. Po návratu na Ukrajinu dlouho mlčel, načež spáchal sebevraždu a...

RECENZE: I na plátně zůstal neuchopitelný Jan Palach záhadou

Kaskadér při natáčení scény sebeupálení pro film Jan Palach

Nepoví skoro nic, co bychom nevěděli, neprovokuje obsahem ani tvarem. Přesto má film Jan Palach smysl. Díky hrdinově...

TELEVIZIONÁŘ: K čemu pravda? Důležitější je lživé a zrůdné Doznání

Z filmu Doznání (1970)

Některé zrůdnosti by si měl člověk čas od času připomenout, byť zvedají žaludek i adrenalin. Třeba slova vyšetřovatele,...

Najdete na iDNES.cz