Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Noc plná hvězd: Nazareth, pivo, smrt a tanec

  20:48aktualizováno  20:48
Stovky poletujících kelímků se zbytky piva ve vzduchu patřily k typickému způsobu zábavy na letošním ročníku Noc plná hvězd v Třinci. Kdo nedostal pivní spršku a nebyl ulepený od zlatavého moku, jako by v Třinci ani nebyl.

Noc plná hvězd 2008 - Nazareth - Dan McCafferty (zpěv) - Hudební festival v Třinci | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Kelímek s pivem přistál například těsně vedle Láďi Křížka z Kreysonu, který po svém odpověděl skladbou Kriminál, když prohlásil, že pivem to obvykle začíná. Potácející se, alkoholem zmožení fanoušci byli k vidění již na začátku akce v pátek  odpoledne a řadě z nich bylo jedno co vlastně slyší, hlavně, že se můžou vyblbnout.

Noc plná hvězd 2008 - Legendy se vrací (Petr Šiška, organizátor festivalu)"Je to hlavně o zábavě, lidé se chtějí bavit na takových kapelách jako je třeba Divokej Bill, pít pivo a vyblbnout se," uvedl jeden z typických návštěvníků po koncertu populární formace. Kelímky s nelibým obsahem nelítaly akorát na scéně B patřící drsnějším žánrům v kategorii metal.
 
Na festival zavítaly tisíce fanoušků hudební pohody pod širým nebem aby si vychutnali již šestnáctý ročník hudební všehochuti. Nechyběly špičky populární domácí scény jako třeba Divokej Bill nebo Wohnout či Cocotte Minute. Kapel bylo přehršel a každá svým způsobem jiná.

Post-it na festivalu Noc plná hvězd

Pamětníky i mladé publikum dostali Nazareth, slavící čtyři desítky let na scéně. Jejich pestrá světelná show barevně ladila s pohasínajícím nebem nad průmyslovým areálem. Rozverným humorem perlil satanista Bog Boss z Rootu. "Pojďte mé milé černé ovečky. Všechny vás jednou sežeru!" loučil se démon po velmi působivém výkonu.

Na dekadentní sexy gotiky z Deathstars, kteří patřili k jakési divoké kartě převážně metalové či poprockové nabídky si přijely zaskotačit dokonce návštěvnice až z Vídně. "Je to taková dívčí kapela, která patří k našim oblíbeným," uvedla dvojice dívek ve stylových kostýmech.

Noc plná hvězd 2008 - fanoušciTy byly pro třinecké publikum natolik neobvyklé, že se dívky v černém sametu a krajkách staly obletovanými. "Pořád si nás někdo fotí, tady to asi není zvykem, to třeba v Německu jsou na koncertech k vidění opravdu pěkně oblečení lidé," dodala dvojička černovlásek krátce před koncertem seveřanů Deathstars. Typickým fanouškem třineckého festivalu, který si vyžaduje pozornost je rocker středních let v odrbaných džínách a s vypelichanou kšticí, kterou ukrývá pod efektní parukou.
 
K největším zážitkům patřila vybraná vystoupení na scéně B, která je vždy v menšině, ale vystoupení Root, Six Degrees of Separation a dalších z ní dělají mnohdy zajímavou konkurenci chameleónskému Áčku, kde se to hemží neskutečnými propady, úlety, ale i překvapeními.

K těm rozhodně patřilo vystoupení s napětím očekávaných hostů ze zámoří Death Angel. Strhující výkon s totálním nasazením v žánru thrash metal ukázal, že právě tento druh hudby je schopen v Třinci převálcovat jinak obvyklé všehochuti přecházející z festivalu na festival.

Noc plná hvězd 2008 -  Nazareth

Zpěvák kapely s metrovými dredy spolu se svými čtyřmi kolegy vytvořili smečku příslovečných jezdců apokalypsy pod bičem neúnavného bubeníka. Vystoupení kraloval sympatický projev mezi skladbami a skutečné neformální odvázání se i během samotných skladeb, na které posléze navázali velmi originální Deathstars.

Sice "dívčí kapela" připomínající vizáží sourozence Marilyn Mansona byla schopna rozdrtit ostatní stejně jako v uplynulých letech třeba Waltari. Unylý, záměrně zpomalený projev zpěváka plný zvrácených sexuálních historek doplňoval jeho ležérní projev s šantánovým černým boa kolem krku. Přesto i zde se našly šlapající rytmické vypalovačky, které publikum dostaly neomylně do varu (hlavně dívky).
 
Noc plná hvězd byla rozporuplná i na základě ohlasů fanoušků na serveru www.nocplnahvezd.cz, kde v návštěvní knize lze najít komentáře odmítavé i nadšené.
Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

Další z rubriky

Trutnov si ve finále zazpíval s Pavlem Bobkem

Pavel Bobek na festivalu v Trutnově (2008)

Nedělní finále 21. ročníku Open Air Music Festivalu v Trutnově se už obešlo bez velkých společenských akcí, jakými byly...

Festivalový Votvírák láká zdarma na Michala Davida a Lucii Bílou

Michal David

Na poměry českých hudebních festivalů nečekané headlinery zveřejnili organizátoři akce Votvírák. "Mezi nejzajímavější...

Sázavafest se opět připomíná, jarní kolo láká na reggae

Vincent Richards

Jeden z nejrespektovanějších tuzemských festivalů se opět hlásí o slovo. Organizátoři už teď vypustili jména, kterými...

Najdete na iDNES.cz