Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nepolíbená jen pro divačky odkojené americkým televizním kýčem

  16:20aktualizováno  16:20
- Romantická komedie Nepolíbená vypráví příběh ambiciózní novinářky, která se na druhý pokus vydává na střední školu. Místo potřebného materiálu pro svoji první reportáž zde však nalezne to, co ji celý život chybělo a co během svého prvního pobytu ve škole prošvihla. Drew Barrymoreová se v této “beverly hillské” romantické komedii zhostila nejen hlavní role, ale poprvé i produkce.

Josie je pětadvacetiletá pracovitá redaktorka chicagských novin. Své práci a hlavně svému snu stát se reportérkou obětovává svůj veškerý čas, a tak jí žádný nezbývá na její osobní život. Proto také zůstává ve svém věku stále nepolíbenou a jistě ještě pannou. Vytoužený pracovní průlom se může dostavit poté, co dostane za úkol pořídit skandální reportáž o zneužívání mladistvých pedagogy.

Vypraví se tedy jako osmnáctiletá školačka do jedné střední školy, aby zde v utajení nasbírala kýžený materiál. Dostat se ale k senzačním informacím není pro Josie vůbec jednoduché, musí se vetřít do skupinky, která v celé třídě udává tón", a to pro ni představuje nejen složitý pracovní úkol, ale hlavně velmi osobní traumatizující zkušenost.

Josie totiž nebyla nikdy ve škole příliš oblíbená, jak jinak by také zůstala za ty čtyři roky nepolíbená, a jako ambiciózní šprtka stále vždy trochu mimo. Navíc se ještě jako na potvoru zamiluje do svého učitele, z čehož se pro ni vyklube docela schizoidní konflikt zájmů. Jak už to ale chodí ve stovkách podobných filmů, nakonec vše vyřeší opravdová láska a celé to dobře dopadne.

Nepolíbená je zcela průměrnou romantickou komedií v tom nejhorším slova smyslu. Příběh, ve kterém citově zaostalá a v osobním životě nezkušená dívka dostane druhou šanci prožít si svá školní léta a napodruhé dohnat to, co poprvé nestihla, zavání těžkou vykonstruovaností a kombinuje jedno klišé s druhým do totálního kýče.

Velmi slabý a veskrze stupidní scénář ještě umocňují naprosto nesmyslné dialogy a především nevýrazné herecké výkony, a to jak v hlavní roli, tak i ostatních. První producentský počin Drew Barrymoreové tak působí velmi tuctově a tato nenápaditá slátanina je určena asi jen uzavřenému okruhu diváků, a to jen jednoho pohlaví.

Nepolíbená - Never Been Kissed (USA 1999)

režie Raja Gosnell
scénář Abby Kohn a Marc Silverstein
kamera Alex Nepomniaschy
hrají Drew Barrymoreová (Josie Geller), David Arquette (Rob Geller), Molly Shannonová (Anita), Michael Vartan (Sam Coulson)
čas 107 minut

Taková normální americká třída

Josie se svými novými spolužáky

Zamilovaný učitel

Autor:Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

V časech MeToo by Picasso neobstál, myslí si Banderas. Zrůda ale nebyl

Antonio Banderas jako Picasso v seriálu Génius: Picasso

Měla to být hlavně oslava talentu a mistrovství Pabla Picassa, místo toho se na premiéře nového seriálu Génius: Picasso...

RECENZE: Kdyby šel v kině vypnout zvuk. Krásné Planetě Česko chybí ticho

Ledňáček říční

Umět se dívat je dar, kterého se Mariánu Polákovi dostalo vrchovatě. Naopak byl ochuzen o umění mlčet, což je hlavní...

RECENZE: Ve Varnsdorfu na šrot aneb pohraniční vyhlídky studentů učňáku

Záběr z dokumentu Nic jako dřív

Mají silácký slovník světáků, ale bojí se maturity a ještě víc toho, co přijde po ní: reálné dospělosti se žitím na...

Najdete na iDNES.cz