Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nebojte se Internetu! Dělejte to veřejně!

  15:03aktualizováno  15:03
- Telekomunikačního bojkotu se zúčastní internetoví uživatelé celkem ze třinácti zemí. 6. června tak odpojí svůj telefonní přístroj a modem na čtyřiadvacet hodin například lidé z Belgie, Francie, Maďarska, Itálie, Polska, Portugalska, Rakouska, Rumunska, Řecka, Španělska, Švédska, Švýcarska nebo Velké Británie. Britští aktivisté z Campaign for Unmetered Telecommunications (Kampaň za neměřené telekomunikace), kteří celou akci koordinují, sepsali manifest, jehož znění vám přinášíme. Svůj manifest, který si můžete rovněž přečíst,sepsal také Terminal bar.

Campaign for Unmetered Telecommunications požaduje:

1. Zprůhlednění telekomunikačních poplatků a přiblížení jejich ceny skutečným nákladům.

2. Zavedení paušálu především pro lokální hovory, tak aby uživatelé mohli volat ze svých telefonních stanic a modemů bez obav z naskakujících impulsů.

3. Pro zbývající měřené hovory a připojení zrušení minimálních poplatků, aby zaplacená cena odpovídala skutečné době spojení.

4. Urychlené zavedení moderních technologií pro uživatele internetu – xDSL, kabelové modemy a satelitní spojení, které nevyužívají telefonní modemy.

Terminal bar se k protestu připojil vlastním manifestem Nebojte se Internetu! Dělejte to veřejně!

Také uživatelé v ČR nejsou spokojeni se službami SPT Telecom. Tato stále ještě monopolní společnost není schopna reagovat na rozvoj telekomunikací v posledních letech. K zavedení detailního účtování se přihlásila již v roce 1995, avšak teprve nedávné tlaky ze stran zákazníků ji přiměly k nějakému vyjádření. Podrobný účet zůstane ještě dlouho hudbou budoucnosti, přinejmenším do vytvoření databáze systému péče o zákazníky. Nevíme, za co platíme, ani jaké jsou skutečné náklady služeb Telecomu, jichž využíváme.

SPT Telecom zneužívá svého nejasného postavení. Žádá např., aby stát nezasahoval do jeho činnosti a jednal s ním jako řádným komerčním subjektem, na druhou stranu požaduje státní ochranu před potenciální konkurencí. Příkladem budiž odvolání se proti rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu, který neshledal internetovou telefonii společnosti Radiomobil porušením pravidel.

Proto se i my hlásíme k bojkotu evropských uživatelů. Systém ceníku Internet 99 nutí občany k tomu, aby Internet využívali co nejméně a v noční době mimo špičku. Internet je médiem budoucnosti a není třeba ho schovávat před světlem. Pracujte s ním veřejně! Vyzýváme majitele modemů, kteří platí SPT Telecom za provolané impulsy, aby v neděli 6. června nechali svou linku mlčet. Vyzýváme internetové kavárny, využívající vlastního internetového spojení, aby toho dne poskytli návštěvníkům Internet zadarmo. Neměřený Internet pro všechny znamená neměřené vzdělání, zábavu, komunikaci – a to chceme svou akcí ukázat.

Zbýbá otázka: Proč díky rozhodnutí našich politických představitelů nemají občané možnost využívat služeb konkurenčních firem, které chtějí pružněji reagovat na technický vývoj i požadavky zákazníka?

Autor:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Televize Prima sází na napětí, otvírá novou stanici zaměřenou na krimi

Z filmu Dívka ve vlaku

Televize Prima odhalila novou zbraň svého jarního vysílání. Její již osmou stanicí se od 2. dubna stane Prima Krimi,...

GLOSA: Kelly Family přivezli omšelou vzpomínku i sbírku všech klišé

Kapela Kelly Family vystoupila 8. března 2018 v pražské O2 areně.

Kapela Kelly Family, ikona devadesátých let, zavítala po dvou desetiletích do Česka. Čtvrteční koncert v pražské O2...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

Další z rubriky

VIDEO: Michal Kindl představuje singl i album Barvy. Barevným klipem

Zpěvák Michal Kindl

Nové jméno na scéně představuje Michal Kindl, skladatel, klavírista a zpěvák, který si na poměry branže v pozdním věku...

VIDEO: Jak to Marpovi zpívá naživo? Podívejte se na koncert v Óčku

Marpo Online

Ota Petřina, neboli Marpo, odehrál se svým Troublegangem komorní koncert pro malou skupinu fanoušků v rámci série Óčko...

Festival Soundtrack zahájí Čechomor s legendárním filmem Rok ďábla

Čechomor (Benátská! s Impulsem, Liberec, 29. července 2017)

Festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady, který se uskuteční poslední prázdninový víkend, přinese hned...

Najdete na iDNES.cz