Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Naplněný sál tleskal jazzmanovi

  11:31aktualizováno  11:31
T ř e š ť - Tradiční podnik třešťského kulturního kalendáře, jazzová Tančírna, dosáhl zřejmě jednoho z možných vrcholů. Hostem březnového setkání milovníku jazzu a tance byl totiž Ondřej Havelka. Podařilo se nám splnit si sen," komentoval účast dnes už klasika taneční hudby organizátor Petr Píša. Přestože jazzové Tančírny mají již několikaletou tradici objevil se Havelka a jeho Melody Makers až nyní.

"O této akci jsme věděli, dlouho ale trvalo, než se nám a Petrovi Píšovi podařilo sladit termíny," řekl jazzman a swingař.
Celé vystoupení, ve kterém nechyběl ani zpěv sester Havelkových, zahájilo taneční zábavu a přineslo klasický swingový repertoár dvacátých a třicátých let, především z oblasti bílého jazzu. K slyšení byly skladby Bennyho Goodmana nebo Woodyho Hermana. Své místo získala i česká scéna reprezentovaná filmovou a populární hudbou první poloviny století, kterou reprezentuje album Ondřeje Havelky a Melody Makers Mě to tady nebaví. Tančící páry tak poznaly, jaká atmosféra provázela podobné akce v minulosti, kdy zpívaly takové hvězdy jako R. A. Dvorský, Oldřich Nový či Hugo Haas.

Nebyl by to snad ani Havelka, kdyby nepřišla řeč na golf. "Základním golfovým pohybem je swing," prozradil styčné plochy svých obou zálib zpěvák, který se v Třešti uvedl nejen jako zpěvák, ale i jako vtipný konferenciér. Sám měl i velký zájem o kolegy, kteří na Tančírně vystupovali. "Chtěl bych se podívat na ty holky," přerušil například náš rozhovor, aby se mohl věnovat vystoupení mistryň Evropy v stepu z blanenské skupiny Tap Dance Club.

Ovšem Melody Makers nebyli jedinými účinkujícími večera a noci. Na vedlejším pódiu dělili jednotlivé sety bigbandu dixielandoví muzikanti z kapely Old Steamboat a těsně před půlnocí vystřídali hlavního hosta jazzmani z domácího orchestru Zatrestband. Ti přinesli nejen klasický bigbandový repertoár, ale rozpalovali tanečníky, kterých bylo několik stovek, i vlastními aranžemi skladeb skupin z populární hudby, třeba Buty nebo Burma Jones. Všemu dodával "šťávu" zpěv kapelníka Petra Píši a zpěvačky Martiny Volfové.

První jarní bál, jak zněl název této Tančírny, přinesl vrchol snažení všech organizátorů a slova účinkujících nebo skladba návštěvníků jim jistě přinesla zadostiučinění. "Jsem nadšený z atmosféry a překvapen množstvím lidí. Tahle akce už zřejmě přesáhla hranice regionu," posuzoval atmosféru Havelka a narážel na fakt, že v sále byly i početné skupiny lidí z Brna, Prahy a bylo možné vidět i vozy až z Ústí nad Labem. O povedenosti celé akce svědčí postřeh, že parket se za celou dobu nestihl nikdy vyprázdnit a tančilo se chvílemi i v předsálí. "Bylo to skvělý a doufám, že to hned tak neskončí," nechala se slyšet jedna z návštěvnic. A nebyla jistě jediná.

Hlavními hosty sobotní třešťské Tančírny byl Ondřej Havelka, jehož spolu se sestrami Havelkovými doprovázela hudební formace Melody Makers.

Autor:Nejčtenější

Film s Kevinem Spaceym utržil za první den v kinech jen 126 dolarů

Kevin Spacey ve filmu Billionaire Boys Club

Herec Kevin Spacey obviněný ze sexuálního nátlaku utrpěl další ránu ve své kariéře. Novinka Billionaire Boys Club, v...

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...

Zemřel český dýdžej Michal Maudr známý pod přezdívkou DJ Loutka

DJ Loutka

Ve věku 51 let zemřel jeden z nejznámějších českých dýdžejů a výrazná postava tuzemské taneční scény Michal Maudr,...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Další z rubriky

OBRAZEM: Od Ungeltu po Zlín. Co přejí do nového roku čeští umělci

Divadlo Ungelt, Praha

Na závěr roku tradičně vybíráme z došlých novoročenek od kulturních institucí, jako jsou galerie, divadla nebo...

TRAILERY ROKU: Nejvíc lákalo strašení a filmy dětem nepřístupné

Trailer To

Trailery leckdy předznamenávají úspěch avizovaného filmu. V krátkém přehledu jsme vybrali upoutávky, které v uplynulém...

Islámský stát komplikuje život i hercům. Michael Caine si změnil jméno

Michael Caine ve filmu Mládí

Britský herec Michael Caine, představitel Batmanova komorníka Alfreda a milosrdného doktora z Pravidel moštárny, byl...

Najdete na iDNES.cz