Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na zimu jedině na Havaj!

  16:33aktualizováno  16:33
Je nejvyšší čas přemýšlet, kde strávíme studené dny a s jakou knihou. Jeden z nejpříjemnějších tipů nabízí cestovatel Miloslav Stingl.

Havaj je nejlepší (obálka knihy) | foto: Knižní klub

Knižní tipy iDNES.cz
Předcházející knižní tipy najdete zde

Miloslav Stingl: HAVAJ JE NEJLEPŠÍ
Havaj je nejlepšíPro našeho v současné době asi nejslavnějšího českého cestovatele je Havaj jednou z nejoblíbenějších destinací. Navštívil ji celkem jedenáctkrát a z poznatků, které načerpal, sestavil obsáhlou knihu, která detailní, důvěryhodnou a přitom velmi čtivou formou říká čtenáři o Havaji asi vše podstatné.
Vydal: Knižní klub. Kategorie: Cestování

Marie a Tomáš Salabovi: SEMAFOR...JAKÝ BYL A JAKÝ JE
Semafor...jaký byl a jaký jeKniha rozhovorů s osobnostmi, pro které bylo divadlo Semafor celoživotním osudem, nebo třeba "jen" vstupenkou do nejvyššího patra české kultury, jako celek tuto scénu poměrně výmluvně vykresluje. Autoři totiž nehovoří jen s těmi nejviditelnějšími představiteli semaforské poetiky minula i dneška (Jiří Suchý, Ferdinand Havlík, Jitka Molavcová), ale i s "lidmi v pozadí" (např. Bohumil Paleček, Vladimír Hrabánek).
Vydal: Ikar. Kategorie: Divadlo, Hudba

Moira Martingalová: KANIBALOVÉ - VRAŽDÍCÍ MONSTRA
Kanibalové - Vraždící monstraKniha jen pro skutečně silné nátury seznamuje nikoli s exotickými kmeny, pro které bylo pojídání masa nepřátel rituálním činem, nýbrž s devianty z "civilizovaného" světa, zločinci, kteří většinou vlivem svého šílenství jedli nevinné oběti. Knihu doprovází množství skutečně nepěkných dokumentárních fotografií.
Vydal: Nakladatelství XYZ. Kategorie: Literatura faktu

Ed McBain: POLDOVÉ
PoldovéDalší příběh policistů z 87. revíru začíná podivnou zábavou chuligánů: politím spícího bezdomovce benzínem a jeho zapálením. Postupem děje krvavé zločiny postihují jednoho po druhém zastupitele velkoměsta Isola, až dojde na oblíbeného starostu Carella. Zdá se, že v pozadí vražd a výhrůžek stojí nepolapitelný zločinec Hluchý...
Vydal: BB/art. Kategorie: Krimi

Nicola Hodgeová a Libby Ansonová: UMĚNÍ OD A DO Z
Umění od A do ZVměstnat do rozměrem poměrně skromné knížky celé dějiny výtvarného umění je samozřejmě holý nesmysl. Nezbývá než zapojit vlastní úsudek o tom, co je a co není důležité. Autorky vybraly podle svého vkusu po jednom díle více či méně slavných světových malířů. Ne příliš běžné abecední (tedy nikoli zavedené chronologické) řazení uvádí mnohá díla do zajímavých náhodných souvislostí a nabízí nečekaná srovnání.
Vydal: Albatros. Kategorie: Umění

J. V. Šironina: BÁJE A POVĚSTI HVĚZDNÉ OBLOHY
Báje a pověsti hvězdné oblohyBohatě ilustrovaná kniha seznamuje malé čtenáře s pověstmi, které se váží k jednotlivým souhvězdím zvěrokruhu i mimo něj. Vzhledem k návaznosti dnešní astronomie na antickou se vlastně zároveň jedná o netypicky pojatý soubor zejména starořeckých pověstí. nechybějí ale ani historické a astronomické informace, které se k objektům hvězdné oblohy váží.
Vydal: Fragment. Kategorie: Naučná pro děti

Antohony Horowitz: STORMBREAKER
StormbreakerDalší příběhy "malého Jamese Bonda" jménem Alex Rider, kterého čeští čtenáři už znají z knih Akademie Point Blanc a Ostrov kostlivců. Tentokrát hlavní hrdina jde po stopách tajemného úmrtí svého strýce, který pod maskou bankéře skrýval svou pravou identitu agenta britské tajné služby. Alex pokračuje v pátrání po záměrech miliardáře Saylea v jeho stopách. Filmová verze knihy je právě v našich kinech.
Vydal: BB/art. Kategorie: Thriller pro děti

Jana Doležalová, Ivana Königsmarková: HOVORY S PORODNÍ BÁBOU
Hovory s porodní bábouKnižní rozhovor s porodní asistentkou s třicetiletou zkušeností v oboru popisuje vývoj názorů na těhotenství, porod a šestinedělí v posledních desetiletích a aktuální názory na tato důležitá životní období žen i mužů. Laskavý a uklidňující tón vyprávění Ivany Königsmarkové přímo vybízí k tomu, aby si knihu přečetly zejména páry, které tato životní zkouška čeká.
Vydal: Argo. Kategorie: Zdraví

Vojtěch Steklač: DETEKTIV BONDYBEJ 001 & SPOL.
Detektiv Bondybej 001 & spol.Postavu detektiva Bondybeje sice vytvořil jeden z nejoblíbenějších českých spisovatelů knížek pro kluky už na začátku sedmdesátých let, knižní - a aktualizované - podoby se jeho příběhy dočkaly až nyní. Podobnost Bondybejova jména a čísla s jistým agentem Jejího Veličenstva je samozřejmě čistě náhodná...
Vydal: Albatros. Kategorie: Pro děti

Arthur Japin: NÁDHERNÁ VADA
Nádherná vadaBestseller nizozemského spisovatele vychází ze skutečných příběhů největšího svůdce všech dob Giacoma Casanovy, zachycených v jeho vlastních pamětech. Příběh, odehrávající se ve dvou časových rovinách, hovoří nejen o nadčasových tématech lásky a oběti či věčného sváru rozumu a citu, ale také zajímavě vykresluje společnost Itálie a Holandska v polovině osmnáctého století.
Vydal: Paseka. Kategorie: Beletrie

Agatha Christie: TAJEMSTVÍ CHIMNEYS
Tajemství ChimneysČesky dosud nikdy nevydaná detektivka Agathy Christie začíná sice v Africe, její děj se nicméně odehrává v Anglii. S řadou klišé kriminálního žánru autorka jako vždy nakládá velmi obratně a s lehkostí, přes veškerou vážnost příběhu jí nechybí její typický nadhled. Klasický střed profesionálních detektivů a pátracího amatéra Anthonyho může začít.
Vydal: Knižní klub. Kategorie: Krimi

PINACOTECA DI BRERA MILÁN
Pinacoteca di Brera MilánMilánská galerie vznikla v napoleonské době coby italská kopie pařížského Louvru. Jádro jejích sbírek pochází z období italské renesance, jak se odvíjela zejména v provinciích Benátska, Lombardie a Marky. Pokrývá však celou šíři výtvarných dějin až do dvacátého století. Monografie z řady Slavné galerie světa na tradičně vysoké polygrafické úrovni seznamuje s jejími nejdůležitějšími díly.
Vydal: Knižní klub. Kategorie: Umění

KONEC KOUZELNÉHO TALISMANU (převyprávěla Iva Procházková)
Konec kouzelného talismanuKniha vznikla jako kolektivní dílo pěti spisovatelů, podpořené Evropskou unií - kromě Češky Procházkové se na ní podíleli autoři z Walesu, Irska, Finska a Katalánie. Pohádkový příběh vypráví o dívce Anně a jejím bratrovi Nikovi, kteří dostanou od své tety, laponské šamanky, kouzelný váček ze sobí kůže. jeho nebývalá moc se ukáže vzápětí.
Vydal: Albatros. Kategorie: Pro děti

John Case: KÓD ZROZENÍ
Kód zrozeníDrsný příběh o pátrání po brutálním vrahovi dětí a jejich matek s celosvětovým polem působnosti. Mimořádně napínavě a hutně napsaný kriminální thriller zavádí čtenáře až do církevních struktur, udržuje pozornost až do posledních stránek, na kterých dochází k šokujícímu rozuzlení. Autor, píšící pod pseudonymem John Case, je "v civilu" investigativní novinář, zabývající se zejména americkými zpravodajskými službami.
Vydal: BB/art. Kategorie: Krimi

Miroslav Konvalina: Amerika bez iluzí
Amerika bez iluzíNynější ředitel Radiožurnálu byl čtyři roky zpravodajem Českého rozhlasu ve Spojených státech. Autor se s určitým zpravodajským odstupem i provokativností snaží Ameriku popsat jak prostřednictvím informací o "velkých tématech" (historie, kultura, příroda atd.), tak na pozadí běžných každodenních příběhů průměrných Američanů.
Vydal: Radioservis. Kategorie: Cestování

Autoři:Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Další z rubriky

RECENZE: Příběh zmrtvýchvstání prostitutky Krása je stigma věští událost

Indonéský spisovatel Eka Kurniawan

Zní to trochu jako klišé - Krása je stigma. Indonéský spisovatel Eka Kurniawan však za tato tři slova ukryl vyprávění,...

RECENZE: Kniha Proč máma pije je zoufalým pokusem o Bridget Jonesovou

Colin Firth, Renée Zellwegerová a Hugh Grant ve filmu Bridget Jonesová - S...

Je asi tak tisíc způsobů, jak vtipně a s nadhledem popsat náročný život matek. To by však blogerce Gill Simsové musel...

Hra o trůny si zasloužila péči i v češtině, nyní ji konečně dostane

Spisovatel George R. R. Martin

Knižní předloze kultovního seriálu Hra o trůny se postupně dostává nového překladu. Stejně jako každá změna i tato s...

Najdete na iDNES.cz