Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na Sensation White se bude tančit kolem dubu

  12:36aktualizováno  12:36
Největší a nejnákladnější halová taneční party světa Sensation White se po roce vrací do Prahy. Šestku dýdžejů doplní 31. května v O2 areně výpravné dekorace, speciální efekty a taneční čísla. Podmínkou účasti je kromě vstupenky bílé oblečení.

Party Sensation White | foto: Archiv 2media.cz

"Horní a dolní část oděvu musí mít bílou barvu. Boty mohou být barvy jiné. Džíny nejsou povoleny. Návštěvníci jsou povinni dodržet požadovanou bílou barvu oděvu, jinak jim nebude povolen vstup na akci, a to i s platnou vstupenkou," píše se ve striktních pravidlech party.

Příchozím tanečníkům musí být navíc minimálně 18 let. O2 arena bude otevřena od 19 hodin, hlavní sál o hodinu později. Show vypukne ve 21:30 a skončí v 6 hodin ráno.

Sensation White - Praha (2. června 2007)

Obří večírek přijede sbalený v deseti kamionech, samotná příprava potrvá pět dní. Podílet se na ní bude tým sedmdesáti lidí z Holandska. Veškerá technika o hmotnosti čtyřicet tun bude zavěšena ve vzduchu.

Party Sensation WhiteCentrální dekorace představuje Dub života, tématem je tentokrát láska, která se ponese celým večerem. "Uvidíme unikátní stupňovité otočné pódium s mnoha fontánami, akrobatická vystoupení odehrávající se nad hlavami návštěvníků, alegorické průvody a performance holandských umělců a nepřeberné množství pyroefektů a laserových show," řekla za organizátory Naďa Machková.

Vstupenky na Sensation White jsou v prodeji prostřednictvím sítě Sazka Ticket v cenách od 1 375 do 1 650 korun.

K dostání jsou i "zlaté" vstupenky, které umožňují využít výhod klubového patra arény a zahrnují nadstandardní občerstvení po celou dobu akce zdarma. Nejdražší lístky stojí 4 490 korun.

Hrají Nizozemci, Švéd, Američan a Čech
O hudbu se tentokrát postará šest dýdžejů. Zahraniční pětku doplní - stejně jako loni - i jedno tuzemské jméno.

Sensation WhiteAmerický DJ a producent německého původu Markus Schulz patří ke světové elitě taneční hudby, o čemž svědčí aktuální 13 pozice v žebříčku DJ MAG Top 100. "Jeho vlastní mezinárodně vysílaná rádiová show Global DJ Broadcast, kterou týdně naladí statisíce jeho fanoušků, patří k tomu nejlepšímu v světovém tanečním éteru," uvádějí pořadatelé.

Poprvé se na českém pódiu uvede Švéd Axwell, který je mnohými považován za jednoho z nejlepších houseových producentů a DJ současnosti. Mezi jeho nejznámější remixy patří Jump od Madonny, skladba Promiscuous zpěvačky Nelly Furtado či Mobyho Slipping Away.

Houseový megahit roku 2006 Put Your Hands Up For Detroit přiveze přímo Nizozemec Fedde le Grand. Za dýdžejským pultem ho vystřídá kolega Marco V. Trojici Holanďanů uzavírá Laidback Luke, původem z Manily.

Fedde le Grand - Put Your Hands Up For Detroit

Za domácí se představí Michael Burian. Ten jako jediný český dýdžej vystupoval na Sensation nejen loni v Česku, ale i v Polsku. Letos ho čeká i bíle oděná lotyšská Riga.

popisek Michael Burian míří za oceán
Dýdžej dobývá americkou scénu

"Jedním z vrcholů večera bude i legendární Megamix, což je půlhodinový blok sestavený z největších tanečních hitů minulosti a současnosti," láká Machková.

Během Megamixu sice nehraje žádný DJ, o to větší důraz je kladen na show a vystoupení akrobatů a dalších performerů.


Sensation White

Historie tanečních party Sensation se začala psát v roce 2000 v Holandsku, kdy se poprvé sešlo v Amsterdam Areně na 20 000 návštěvníků. Rok poté se jich již 40 000 stalo svědky nového fenoménu Sensation White. V loňském roce se konala Sensation v Amsterdamu již poosmé a stejně jako v minulých letech bylo všech 40 000 vstupenek vyprodáno během několika hodin. Letos Sensation navštíví země jako Belgie, Lotyšsko, Polsko, Rusko, Německo nebo Chile a stejně jako v Holandsku i tyto akce bývají beznadějně vyprodány. Kromě "bílé" varianty se koná i "černá" odnož Sensation Black.
Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Vietnamci jsou někdy maloměšťáci a pokrytci, řekla Špetlíková Za scénou

Herečka Ha Thanh Špetlíková v kulturním magazínu Za scénou

Do kin vstupuje film Miss Hanoi, ve kterém hlavní roli začínající vietnamské policistky ztvárnila Ha Thanh Špetlíková....

Další z rubriky

RECENZE: Charismatický Pepula. Sukův portrét dost říká, ale i zamlčuje

Josef Suk během koncertu Pražského jara v roce 2007

Novináři, kteří znali houslistu Josefa Suka, vědí, jak byl plachý a uzavřený. Přimět ho k rozhovoru bylo velmi obtížné....

Herci z muzikálů včetně Mamma Mia nedostali honoráře, došlo na insolvenci

Herečka Alena Antalová v hlavní roli Donny v muzikálu Mamma Mia v pražském...

Producent Jiří Jurtin a jeho firma Crystal Skull je ve finančních potížích. Tvrdí, že společnost Ticket Art Praha mu...

Brooklynští Grizzly Bear se probrali ze zimního spánku a nabarvili trosky

Newyorská kapela Grizzly Bear vystoupí poprvé v České republice

Poprvé se u nás objeví kapela Grizzly Bear. Parta z newyorského Brooklynu, která kombinuje rock s vokálním harmoniemi,...

Najdete na iDNES.cz