Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na Sensation White se bude tančit kolem dubu

  12:36aktualizováno  12:36
Největší a nejnákladnější halová taneční party světa Sensation White se po roce vrací do Prahy. Šestku dýdžejů doplní 31. května v O2 areně výpravné dekorace, speciální efekty a taneční čísla. Podmínkou účasti je kromě vstupenky bílé oblečení.

Party Sensation White | foto: Archiv 2media.cz

"Horní a dolní část oděvu musí mít bílou barvu. Boty mohou být barvy jiné. Džíny nejsou povoleny. Návštěvníci jsou povinni dodržet požadovanou bílou barvu oděvu, jinak jim nebude povolen vstup na akci, a to i s platnou vstupenkou," píše se ve striktních pravidlech party.

Příchozím tanečníkům musí být navíc minimálně 18 let. O2 arena bude otevřena od 19 hodin, hlavní sál o hodinu později. Show vypukne ve 21:30 a skončí v 6 hodin ráno.

Sensation White - Praha (2. června 2007)

Obří večírek přijede sbalený v deseti kamionech, samotná příprava potrvá pět dní. Podílet se na ní bude tým sedmdesáti lidí z Holandska. Veškerá technika o hmotnosti čtyřicet tun bude zavěšena ve vzduchu.

Party Sensation WhiteCentrální dekorace představuje Dub života, tématem je tentokrát láska, která se ponese celým večerem. "Uvidíme unikátní stupňovité otočné pódium s mnoha fontánami, akrobatická vystoupení odehrávající se nad hlavami návštěvníků, alegorické průvody a performance holandských umělců a nepřeberné množství pyroefektů a laserových show," řekla za organizátory Naďa Machková.

Vstupenky na Sensation White jsou v prodeji prostřednictvím sítě Sazka Ticket v cenách od 1 375 do 1 650 korun.

K dostání jsou i "zlaté" vstupenky, které umožňují využít výhod klubového patra arény a zahrnují nadstandardní občerstvení po celou dobu akce zdarma. Nejdražší lístky stojí 4 490 korun.

Hrají Nizozemci, Švéd, Američan a Čech
O hudbu se tentokrát postará šest dýdžejů. Zahraniční pětku doplní - stejně jako loni - i jedno tuzemské jméno.

Sensation WhiteAmerický DJ a producent německého původu Markus Schulz patří ke světové elitě taneční hudby, o čemž svědčí aktuální 13 pozice v žebříčku DJ MAG Top 100. "Jeho vlastní mezinárodně vysílaná rádiová show Global DJ Broadcast, kterou týdně naladí statisíce jeho fanoušků, patří k tomu nejlepšímu v světovém tanečním éteru," uvádějí pořadatelé.

Poprvé se na českém pódiu uvede Švéd Axwell, který je mnohými považován za jednoho z nejlepších houseových producentů a DJ současnosti. Mezi jeho nejznámější remixy patří Jump od Madonny, skladba Promiscuous zpěvačky Nelly Furtado či Mobyho Slipping Away.

Houseový megahit roku 2006 Put Your Hands Up For Detroit přiveze přímo Nizozemec Fedde le Grand. Za dýdžejským pultem ho vystřídá kolega Marco V. Trojici Holanďanů uzavírá Laidback Luke, původem z Manily.

Fedde le Grand - Put Your Hands Up For Detroit

Za domácí se představí Michael Burian. Ten jako jediný český dýdžej vystupoval na Sensation nejen loni v Česku, ale i v Polsku. Letos ho čeká i bíle oděná lotyšská Riga.

popisek Michael Burian míří za oceán
Dýdžej dobývá americkou scénu

"Jedním z vrcholů večera bude i legendární Megamix, což je půlhodinový blok sestavený z největších tanečních hitů minulosti a současnosti," láká Machková.

Během Megamixu sice nehraje žádný DJ, o to větší důraz je kladen na show a vystoupení akrobatů a dalších performerů.


Sensation White

Historie tanečních party Sensation se začala psát v roce 2000 v Holandsku, kdy se poprvé sešlo v Amsterdam Areně na 20 000 návštěvníků. Rok poté se jich již 40 000 stalo svědky nového fenoménu Sensation White. V loňském roce se konala Sensation v Amsterdamu již poosmé a stejně jako v minulých letech bylo všech 40 000 vstupenek vyprodáno během několika hodin. Letos Sensation navštíví země jako Belgie, Lotyšsko, Polsko, Rusko, Německo nebo Chile a stejně jako v Holandsku i tyto akce bývají beznadějně vyprodány. Kromě "bílé" varianty se koná i "černá" odnož Sensation Black.
Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

RECENZE: Odcházení ve filharmonii aneb chtělo to moučník a digestiv

Dirigent Thomas Adès a mezzosopranistka Christianne Stotijnová na koncertě...

Byl to koncert, při němž se odcházelo. Z pódia i z hlediště. Jenže zatímco v jednom případě organizaci opuštění sálu...

VIDEO: Dotýkat se hvězd zpíváme líp než kdysi, vzpomíná Gott s Pilarovou

Eva Pilarová pokřtila své nové CD

Zpěvačka Eva Pilarová pokřtila svou desku duetů nazvanou Pilarka a přátelé. Kromě nových skladeb také s Karlem Gottem...

Najdete na iDNES.cz