Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sex a sport? Nikdy! Monkey Business rozezpívají legendu Martu Kubišovou

  13:48aktualizováno  13:48
Novou desku nazvali nekompromisně Sex and sport? Never!, ale z dávání rad do života si na ní dělají legraci. Kromě toho Monkey Business na chystaný počin, kterým oslaví patnáct let existence, přizvali Martu Kubišovou, kytaristu Mika Sterna či Gábora Pressera z Omegy.

Turné k patnácti letům Monkey Business doprovází plakát ve stylu Rychlých šípů od Marko Čermáka. | foto: Marko Čermák

„Vím, že to říkám vždycky, ale je to zase naše nejlepší deska,“ tvrdí o nahrávce, která vyjde začátkem května, zpěvák Matěj Ruppert.

Vzhledem k tomu, že kromě kapely album s názvem, který nepotřebuje překlad, ještě nikdo neslyšel, je zatím jisté jen to, že Monkey Business sáhli vedle angličtiny také k češtině a překvapí i maďarštinou. Souvisí to s výběrem hostů, na kterých si vždycky zakládali.

Fotogalerie

„Tentokrát jsme několik měsíců vyjednávali s Mikem Sternem,“ říká Ruppert o angažmá slavného amerického jazzového kytaristy, které vyšlo.

Mezi hosty se na albu Sex and sport? Never! objeví i legendy tuzemské hudební scény jako Wabi Daněk a Marta Kubišová. „S Wabim jsme udělali pomalou hořkou písničku o stáří. Marta Kubišová naopak zpívá v nejrychlejší skladbě, která je navíc hodně taneční a v angličtině,“ přibližuje Ruppert.

„Všichni v kapele si Marty Kubišové vážíme hudebně i lidsky. Měl jsem trochu vítr z toho, že jí nesedne text, protože zpívá titulní písničku. Ale neměla s tím problém. Přijeli jsme za ní do divadla s mobilním studiem a natočili skvělý refrén,“ vypráví frontman Monkey Business. Radost má i z toho, že vyšlo hostování Gábora Pressera z kapel Lokomotiv GT a Omega, který na desce hraje na hammondy a zpívá ve své rodné maďarštině. „My ho s Romanem Holým obdivujeme, písničku Mindenféle emberek pouštíme poslední rok na každém mejdanu,“ říká.

Svérázný název alba Matěj Ruppert komentovat nechce. „Vždycky jsme v názvech desek měli víc významů. Ať si to každý přebere, rozhodně nechceme lidem říkat, ať nesportují a nesouloží,“ baví se.

A dodává, že jedním z témat desky jsou falešní guruové, kteří rozdávají rady do života a pak nasednou do „naleštěného subaru“ .

Monkey Business oslaví své výročí nejen albem, ale i turné nazvaným 15 let na stezce kamarádství, které provází plakát ve stylu Rychlých šípů a vyvrcholí 21. května koncertem v Praze a 29. května v Brně. „Uvědomili jsme si, že se máme rádi a jsme celou dobu kamarádi, nenadáváme si do Jiřích Vyvadilů a nepostihla nás žádná krize,“ říká Ruppert o plakátu, kterým si Monkey Business splnili další sen. Pro kapelu jej totiž nakreslil autor komiksových Rychlých šípů Marko Čermák.

Autor:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...

Další z rubriky

Festival Aerodrome završuje program hvězdnou zpěvačkou Lanou Del Rey

Zpěvačka Lana Del Rey

Poslední ohlášenou hvězdou Aerodrome Festivalu, který se bude konat od 28. do 30. června na letišti v Panenském Týnci,...

GLOSA: Aznavourově návratu nechybělo skoro nic, leda titulky

Charles Aznavour v pražském Kongresovém centru (16. března 2018)

Charles Aznavour a jeho kapela v pátek večer v pražském Kongresovém centru nabídli půldruhé hodiny bravurně odehrané a...

Lana del Rey přijede na Sziget. Uzavírá výčet hlavních lákadel festivalu

Zpěvačka Lana Del Rey

Americká zpěvačka Lana del Rey, kterou před šesti lety proslavily hity Video Games nebo Born to Die, uzavírá výčet...

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

Najdete na iDNES.cz