Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

MOFFOM zahajuje udílením cen Seegerovi a Kubišové

  15:17aktualizováno  15:17
Mezinárodní festival hudebních filmů Music On Film - Film On Music (MOFFOM) předá ve čtvrtek 16. října ceny za celoživotní dílo zpěvačce Martě Kubišové a americkému folkovému zpěvákovi Peteu Seegerovi. Ceremoniál zahájí letošní ročník festivalu.

Richard Gere jako Billy, alter ego Boba Dylana ve filmu I´m Not |There | foto: MOFFOM

Pete SeegerZatímco Marta Kubišová si cenu převezme sama a na její počest bude v průběhu večera představen český film Jana Němce Mučedníci lásky, bezmála devadesátiletý Pete Seeger pouze na dálku pozdraví české diváky prostřednictvím předtočeného záznamu. Program festivalu nicméně nabízí zásadní dokumentární pohled na jeho život a tvorbu Pete Seeger: The Power Of Song.

. Otec amerického folku

Čtěte více o Peteu Seegerovi


Festival MOFFOM má letos několik hlavních témat. Je věnován New Yorku jako hudebnímu fenoménu, přinese reprezentativní výběr z filmové řady VH1 Rock Docs, poprvé přichází s ucelenou nabídkou Planet MOFFOM, přinášející "nonverbální snímky, vypovídající o faktu, že hudba je podstatou naší existence." Nebude chybět ani sekce fiktivních dokumentů a proběhne několik audiovizuálních hudebních vystoupení pod hlavičkou Kino-koncerty. Podrobný program a další informace najdete zde.

. 10 nej podle iDNES.cz

Doporučujeme nejzajímavější filmy MOFFOM 2008

Amazing Journey: The Story Of The Who
Ucelený portrét jedné z nejznámějších rockových skupin, plný záběrů z živých vystoupení, s obsáhlým komentářem Petea Townshenda a Rogera Daltreyho.

Dub Echoes
Historie zvuku, který se stal základem moderní rytmické hudby - typické rytmy, pružné basy a rozlehlé ozvěny jamajského dub reggae.

From Mambo To Hip Hop: A South Bronx Tale
Temperamentní oslava rytmem posedlého a hispánskou kulturou ovlivněného zvuku jižního Bronxu.

I´m Not There
Jedinečný hudební životopis, který dokázal zdánlivě nemožné: zachytit podstatu Boba Dylana. Nezpodobňuje jej jako umělce, ale odhaluje jeho schopnost měnit tváře.

Joy Division
Biografie legendární postpunkové kapely, představující řadu předtím nikdy neviděných koncertních záběrů a s bezprecedentní účastí tří zbývajících členů kapely.

Kiss Loves You
Laskavý portrét fanoušků kapely Kiss, jimž se posedlost změnila v životní styl a ukázka ne vždy radostných následků toho, když se cesty zbožňovatelů a zbožňovaných zkříží.

The Night James Brown Saved Boston
5. dubna 1968: ve chvíli, kdy v centrech amerických měst vypuknou nepokoje, v reakci na vraždu Martina Luthera Kinga Jr., město Boston pověří "kmotra soulu", aby pomohl utišit sílící napětí.

Sestra
Temný příběh lásky Potoka a Černé podle stejnojmenného románu Jáchyma Topola a s hudbou kapely Psí vojáci.

The Ship Of Fools
Multimediální představení Alexandra Hackeho z kapely Einstürzende Neubauten a umělkyně Danielle de Picciotto, kteří ve středověkém románu nacházejí skryté moderní paralely a lidské pošetilosti.

Sonic Youth: Sleeping Nights Awake
Sedm teenagerů, adeptů filmového umění, dostává do rukou digitální kamery. jejich úkolem je zdokumentovat koncert vlivné indie-rockové skupiny Sonic Youth, a to jak v zákulisí, tak na samotném jevišti.

Autor:Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Další z rubriky

Iva Janžurová si sežene zbraň a v černé komedii je z ní Teroristka

Iva Janžurová při natáčení komedie Teroristka

Od půli srpna do konce září se točí černá komedie Teroristka. Příběh režiséra a scenáristy Radka Bajgara vypráví o...

TELEVIZIONÁŘ: K čemu pravda? Důležitější je lživé a zrůdné Doznání

Z filmu Doznání (1970)

Některé zrůdnosti by si měl člověk čas od času připomenout, byť zvedají žaludek i adrenalin. Třeba slova vyšetřovatele,...

DO KINA: Otec a syn Washingtonovi se postaví proti rockovému Létu

Trailer k filmu Equalizer 2

Z pěti novinek kin si hned dvě připsala rodina černošských herců. Oscarový Denzel Washington hraje v pokračování...

Najdete na iDNES.cz