Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mládek a jeho parta budou hrdiny sitkomu Cyranův ostrov

  10:16aktualizováno  10:16
TV Barrandov, která začne vysílat v polovině ledna 2009, chystá svůj první seriál. Hrdiny sitkomu Cyranův ostrov budou populární skladatel, hudebník a humorista Ivan Mládek a jeho kolegové z Banjo Bandu.

Ivo Pešák a Ivan Mládek – vernisáž výstavy v polském městě Opole (21. února 2008) | foto: ČTK

Křištálová lupa První klapka seriálu o 26 dílech padne v sobotu v sídle televize v takzvaném Paláci zábavy na pražském Barrandově. Režisérem sitkomu Cyranův ostrov je Petr Burian.

Ivan Mládek bude nejen hercem, současně je i autorem seriálu, který pojednává o chudé české rodině, jež v restituci získá středověkou tvrz s názvem Cyranův ostrov.

"Aristokratické vystupování, noblesní oblečení a prostředí zámecké haly kontrastuje s jejich zvyklostmi z paneláku, s moderními pasivními zájmy a zejména pak s moderní technikou, kterou jsou obklopeni a kterou celodenně používají ke komunikaci mezi sebou i s okolním světem," uvedl Sidovský.

. Hlavní role

Ivan Mládek
baron Romedio Cyrany
Milan Pitkin
svobodný pán Emerich Cyrany
Ivo Pešák
lokaj Jaroměř Kotula
Lenka Šindelářová
baronka Matka Cyranová z Nedabylic

Na jedné straně se tak podle televize až "dadaisticky" střetávají moderní prvky a středověké prostředí a archaické postavy na straně druhé. "To nabízí spoustu námětů k humorné a absurdní konverzaci a k případným narážkám na současné společenské i politické dění," podotkl Sidovský.

Na obrazovce by se měl seriál objevit hned v prvních dnech vysílání nové digitální televize. TV Barrandov předpokládá natočení 26 dílů v první sérii, každý díl by měl mít délku třicet minut.

Projekt vzešel vítězně z výběrového řízení, které televize vyhlásila letos v létě. Do soutěže jej přihlásila producentka Zuzana Horová, jejíž společnost Barrandov Productions, s.r.o. je pověřena výrobou celé první série Cyranova ostrova.

z pořadu ComebackNa televizních obrazovkách v Česku se původních skutečných sitkomů dosud mnoho neobjevilo. Od září ale nyní Nova vysílá seriál nazvaný Comeback s Martinem Dejdarem a Tomášem Matonohou v hlavních rolích.

V devadesátých letech natočila Nova také seriály Nováci, Hospoda a Policajti z předměstí, označované občas jako sitkom. Podle některých názorů je ale Comeback prvním skutečným českým sitkomem v jeho tradiční podobě, tedy například včetně předtočeného smíchu.

Čeští diváci se tak mohli dříve bavit především u zahraničních sitkomů, jako byli například Mr. Bean, Krok za krokem, Jistě, pane ministře a Jistě, pane premiére, Červený trpaslík, Haló, haló, Přátelé a další.

Autor:Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

VIDEO: Strašidelně zamilovaný Drákula zve na Hotel Transylvánie 3

trailer k filmu Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená

Když se rodinka z animované série Hotel Transylvánie ve třetím dílu s podtitulem Příšerózní dovolená nalodí na výletní...

RECENZE: Ve Varnsdorfu na šrot aneb pohraniční vyhlídky studentů učňáku

Záběr z dokumentu Nic jako dřív

Mají silácký slovník světáků, ale bojí se maturity a ještě víc toho, co přijde po ní: reálné dospělosti se žitím na...

V časech MeToo by Picasso neobstál, myslí si Banderas. Zrůda ale nebyl

Antonio Banderas jako Picasso v seriálu Génius: Picasso

Měla to být hlavně oslava talentu a mistrovství Pabla Picassa, místo toho se na premiéře nového seriálu Génius: Picasso...

Najdete na iDNES.cz