Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Milan Knížák útočí na Karla Gotta: Už by neměl zpívat

  12:38aktualizováno  12:38
Ředitel Národní galerie Milan Knížák se podruhé v krátké době pustil do Karla Gotta. V pořadu Pressklub rádia Frekvence 1 úspěšnému zpěvákovi vzkázal, že už by neměl zpívat a ať si raději hraje s dětmi.

Milan Knížák | foto: Slavomír KubešMF DNES

"Tak myslím si, že už nemá vůbec žádnej hlas, že už to vůbec nemá žádnej smysl, aby zpíval dál, nebo aspoň že to nepřináší žádnou novou informaci ani novou rozkoš, vlastně nic," odpověděl Knížák na otázku, co mu na Karlu Gottovi vadí.

Otázku mu moderátorka Pressklubu položila v narážce na Knížákovo prohlášení, že Gott bude slavíkem, dokud neskoná. "Je to ostuda naší společnosti," podotkl Knížák v rozhovoru, který vyšel v polovině prázdnin v týdeníku Instinkt.

Karel Gott"Já vůbec na tohoto člověka nereaguju! Zeptat se Knížáka, to je to samé jako Jana Rejžka s tím rozdílem, že Rejžek je inteligentní člověk a tak to řekne alespoň s nějakým fórem... Ale toto je špatný a zlé, to je úplně hloupé. To je tak hloupé, že to vůbec nestojí za řeč...," reagoval Karel Gott pro Frekvenci 1 na Knížákovy výpady.

"Vždyť je to tak jednoduché, ať mě pan Knížák neposlouchá, prostě když se mi někdo nelíbí, tak ho zkrátka neposlouchám, desku si kupovat nemusí a když jsem v televizi náhodou, tak není nic těžkého, ovladač má, přepojit jinam na ty tři minuty, co zpívám..." dodal Gott.

V reakci na rozhovor v Instinktu Gott před časem pro agenturu Korzo uvedl: "Kdyby byl Milan Knížák opravdovým umělcem, tak bych jeho vyjádření bral vážně. V tomto případě to ale není potřeba, protože každý soudný člověk si udělá o jeho slovech obrázek sám."

"To je v pořádku, já mu nic vzkazovat nebudu," reagoval v Pressklubu na tato Gottova slova Milan Knížák.

. Co řekl Knížák o Gottovi

Výběr z pořadu Pressklub na Frekvenci 1

"Tak myslím si, že už nemá vůbec žádnej hlas, že už to vůbec nemá žádnej smysl, aby zpíval dál, nebo aspoň že to nepřináší žádnou novou informaci ani novou rozkoš, vlastně nic."

"Mně ten jeho druh zpěvu nevyhovoval nikdy. Ale tak to je můj osobní vkus, ale teď si myslím, že už neumí zpívat, no."

"Já bych to tak viděl jako normální (že přestane zpívat - pozn. red), no. Má děti, ať si hraje s dětma."

Videozáznam Pressklubu s M. Knížákem najdete ZDE

Gott se chystá na další turné
Karel Gott se nyní se svým týmem připravuje na podzimní koncertní turné po deseti městech, které zrekapituluje jeho dosavadní kariéru. Šňůra odstartuje 5. listopadu v Plzni a na jeden koncert si zpěvák "odskočí" i do Bratislavy.

Gott připustil, že o konci kariéry již několikrát přemýšlel. "Byla to ale pokaždé krátká období pošetilých pocitů, které mizely ihned poté, když se dostavil nějaký úspěch. Kdy má zpěvák skončit, je velké dilema. Jak může vědět, že zrovna nyní prožívá nejlepší období kariéry, nebo že to bude nejlepší na rok, za dva? Není to jednoduché. Ale určitě i já jednoho dne skončím," řekl agentuře Korzo.

Uznávaný zpěvák nemá rád, když umělci na sklonku kariéry pořádají "zaručeně poslední" turné nebo koncert. Tvrdí, že jde o vydírání publika. "To je jen takový trik a citové vydírání publika. Umělec se rozloučí a za dva za tři roky udělá návrat. Na koncertech pak chce publikum dojmout slovy 'nemohu bez vás žít' a podobně. To je trapné a nikdy bych to takto dělat nechtěl. Prostě až přijde pravý okamžik, tak svoji kariéru ukončím. Důstojně a v klidu," dodal zpěvák.

Autor:Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Další z rubriky

Zemřela královna soulu, legendární zpěvačka Aretha Franklinová

Aretha Franklinová v roce 1973

Ve věku 76 let zemřela americká soulová zpěvačka Aretha Franklinová. Umělkyně označovaná za "královnu soulu" trpěla...

RECENZE: Newyorští Grizzly Bear máchli tlapou a struny čouhaly z pódia

Záběr z prvního pražského koncertu newyorské kapely Grizzly Bear (13. srpna...

Americká alternativní kapela Grizzly Bear dorazila v pondělí poprvé k nám. V pražském Roxy naživo předvedla tu méně...

RECENZE: Rottrová, Ruml, texty snů. O slovo se hlásí kapela Nedivoč

Marie Rottrová na festivalu Benátská! s Impulsem 2018

Herec, bavič a hudebník Jiří Krhut známý například z Kabaretu BO! Jaromíra Nohavici vydal se svou kapelou Nedivoč desku...

Najdete na iDNES.cz