Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mezi sněženky a machry vstoupila Neumannová

  12:46aktualizováno  12:46
Do natáčení druhého dílu filmu Sněženky a machři na Zahrádkách v Peci pod Sněžkou se zapojila známá lyžařka Kateřina Neumannová.

Sněženky a machři 2 - Kateřina Neumannová - Pec pod Sněžkou (4. března 2008) | foto: Ondřej LitteraMF DNES

"Už mě to nebaví," říká se slzami na krajíčku malý lyžař a z místa před kamerou prchá k hloučku maminek. Nabízenými bonbony se nejdřív nechce nechat uplatit, ale po chvíli přece jen mění názor a vrací se ke zbývajícím pěti žáčkům v lyžařské školičce olympijské vítězky Kateřiny Neumannové.

"Ta moje minirolička není nijak zvlášť časově náročná, takže jsem ráda vyšla filmařům vstříc. Rozhodující pro mě bylo, že budu mít na nohou lyže, což je mi blízké. Pokud bych měla hrát něco jiného, tak bych se asi rozmýšlela mnohem víc," říká Neumannová.

"Známe se s lidmi z Katčina týmu, a tak jsme jí to navrhli a vyšlo to. Je to takové zpestření filmu. Přišlo nám to celkem přirozené, protože Katka, hory a sníh k sobě prostě patří," dodává mluvčí filmového štábu Dana Voláková.

Neumannová na sjezdovkách
Sněženky a machři 2 - Kateřina NeumannováNaše nejúspěšnější reprezentantka v běhu na lyžích je překvapivě oblečena do lyžařské kombinézy a na nohou má přeskáče. "Sjezdové lyžování mám moc ráda. Jako malá jsem dokonce jezdila závodně. Na běžky jsem přešla až později," vysvětluje.

Žádnou velkou neznámou pro ni nejsou ani sjezdovky na peckých Zahrádkách. Jako malá totiž pravidelně trávila prázdniny na nedaleké Lyžařské boudě. Původně chtěla oblíbená místa z dětství ukázat i své čtyřleté dceři, která měla být jedním ze žáčků její filmové lyžařské školičky. Z toho ale nakonec sešlo.

"Lucku jsem s sebou nevzala, protože z Pece ještě musím pracovně do Liberce a zítra jedeme na lyže. Bylo by toho na ni moc. A taky je to neposeda, takže mám obavy, že by se kvůli ní natáčení ještě víc protáhlo," prozrazuje Neumannová.

Sněženky a machři 2 - Michal SuchánekZatímco na Zahrádkách vede Kateřina Neumannová lyžařskou výuku, na peckém autobusovém nádraží se snaží Michal Suchánek alias Karel Mácha s pomocí Mariky Kardové v podání Evy Jeníčkové naložit lyže do dodávky Radka Převrátila, kterého stejně jako před pětadvaceti lety hraje Václav Kopta.

"Karel Mácha je v pokračování na rozdíl od původních Sněženek a machrů suverénní frajer vystupující v televizi. Je možné, že se scénárista Radek John nechal inspirovat mojí současnou profesí, ale rozhodně bych si nedovolil tvrdit, že hraju sám sebe. Za prvé moc nehraju a za druhé by to bylo dost nadnesené," prozrazuje mezi záběry Suchánek.

Při natáčení před pětadvaceti lety mu bylo šestnáct. "Tehdy jsme si natáčení opravdu užívali. Dnes má každý své povolání a mnozí z nás se hned po natáčení vracejí do Prahy. Takže jsem tady zatím žádný večírek jako kdysi nezažil. Ale teď budu v Peci týden, tak nějaké stmelování třeba nastane," dodává polovina moderátorské dvojice nové televizní talkshow Mr. GS.

Jeníčková přiletěla z Ameriky
Sněženky a machři 2 - Eva JeníčkováPředstavitelka filmové Mariky Eva Jeníčková přiletěla na natáčení až z Los Angeles, kde už téměř dvacet let žije. "Kvůli Sněženkám a machrům jsem v Čechách od konce ledna a měla bych odlétat 7. dubna. Je to určitě mé nejdelší české natáčení za dobu, co jsem v Americe," říká.

S režisérem Viktorem Taušem a kameramanem Milanem Chadimou si hned padli do oka. "Výborně si rozumíme a to je základ. Věřím, že to bude znát i na výsledku a film se bude lidem líbit," dodává Jeníčková.

Hrdinové lehce nostalgické komedie se po 25 letech scházejí na horách, kam kdysi přijeli jako středoškoláci na lyžařský výcvik. Sněženky a machry vidělo v roce 1983 v kinech přes milion lidí a spousty diváků sledují i každou reprízu v televizi.

Sněženky a machři 2 - režisér Viktor TaušSoučasná sestava tvůrců a herců je z velké části shodná s tou původní. Jen kameramana Richarda Valentu nahradil Milan Chadima a režiséra Karla Smyczka Viktor Tauš.

"Přesto se režisér Karel Smyczek na natáčení objeví. Bude hrát správce chaty, který shání odvoz pro opilého Vikiho Cabadaje v podání Jana Antonína Duchoslava. Čekáme ho příští týden," prozradila mluvčí Dana Voláková.
Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

Teorie velkého třesku má novou tvář, představí se Sheldonův bratr

Jerry O'Connell v seriálu Miliardy

Fanoušci seriálu Teorie velkého třesku konečně uvidí, jak vypadá George Cooper Jr., bratr hlavního hrdiny Sheldona...

Další z rubriky

V časech MeToo by Picasso neobstál, myslí si Banderas. Zrůda ale nebyl

Antonio Banderas jako Picasso v seriálu Génius: Picasso

Měla to být hlavně oslava talentu a mistrovství Pabla Picassa, místo toho se na premiéře nového seriálu Génius: Picasso...

RECENZE: Iron Man se musí smát. Dorost z Pacific Rim opět zachraňuje svět

Záběr ze snímku Pacific Rim: Povstání

Star Wars, X-Men a teď i Pacific Rim: Povstání. Pokračování sci-fi rozmnožilo sled sérií, které zkoušejí zlákat nové...

Teorie velkého třesku má novou tvář, představí se Sheldonův bratr

Jerry O'Connell v seriálu Miliardy

Fanoušci seriálu Teorie velkého třesku konečně uvidí, jak vypadá George Cooper Jr., bratr hlavního hrdiny Sheldona...

Najdete na iDNES.cz