Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mary chystá velkou svatbu

  17:40aktualizováno  17:40
Romantická komedie režiséra Adama Shankmana Svatby podle Mary zaujme obsazením v titulních rolích. Herečku a zpěvačku Jennifer Lopez doplňuje na plátně Matthew McConaughey, rovněž známý jako velící důstojník z podmořského dramatu Ponorka U-571. Mary Fiore (Jennifer Lopez) je nejlepší svatební agentkou v San Franciscu. Moc se snaží, aby se sny o lásce vyplnili všem, na vlastní milostný život jí už bohužel žádný čas nezbývá.

Právě když může Mary oslavovat svůj nejnovější triumf, svatbu internetové magnátky Fren Donolly, zachrání jí pohledný doktor Steve Edison (Mattew McConaughey) před řítící se popelnicí. Mary s ním zažije nejhezčí večer svého života a už si začíná myslet, že má konečně důvod, aby věřila v lásku. Není to však tak jednoduché.

Maryin život se otočí vzhůru nohama, když zjistí, že Steve je budoucí ženich Fran Donolly a Mary má připravovat právě jejich svatbu. Mary si myslí, že nemůže být hůř, ale její otec Salvatore se rozhodne, že vezme Maryin chabý milostný život do svých rukou a najde ji ženicha.

Mary se musí rozhodovat mezi láskou a realitou. Vzdá se svého cynismu a vrhne se do náruče doktora? Půjde Mary za svým srdcem, nebo se zachová jako profesionálka?

Svatby podle Mary
USA, 2001

Režie Adam Shankman
Scénář Michael Ellis
Námět Pamela Falková
Kamera Julio Macat
Hudba Mervyn Warren
Hrají Jennifer Lopezová, Matthew McConaughey, Bridgette Wilsonová, Justin Chambers ad.
Žánr romantická komedie
Původní název The Wedding Planner
Délka 102 minut
Premiéra 5. dubna 2001
Kdo si vezme Mary
(Recenze Mirky Spáčilové)

Červená knihovna má nevýhodu, že nepopíše víc svateb, než kolik uvede na scénu zamilovaných párů. A tak si v americké romantické komedii Svatby podle Mary pomohli rázně: přisoudili totiž hrdince rovnou povolání svatební agentky. Což je usměvavá, rázná dívka v praktickém kostýmku, která sled obřadů organizuje s vysílačkou a v plné polní. Oznámí-li třeba, že v sektoru B byl lokalizován ON, pak objevila Otce Nevěsty, kterak se opile dojímá na schodišti.

Ovšem kovářova kobyla chodí bosa, čili Mary v podání Jennifer Lopezové jiným sňatky plánuje a sama zůstává na ocet. Proto jí otec přivede krajana-Itala, upřímného jinocha s čistýma očima a šikovnýma rukama, který jí vyrobí domeček pro panenky, čekaje na oplátku tři syny a zahradu s rajčaty. Jenže Mary mezitím doslova narazí na muže snů - doktora! Vlastně "jen" pediatra, nicméně je nutno uznat, že Matthew McConaughey je přímo vzorem šarmantního idolu z nemocničních seriálů, navíc i slušným hercem s darem sebeironie, což se v tomto filmu nedá říci o každé(m). Po jediné cudné, zato veleromantické noci v lunaparku, kde promítají staré love story a tančí se na trávníku, však Mary zjistí, že lékař už má snoubenku, a právě jejich královskou svatbu má ona připravit.

Jen naprostý novic daného žánru tápe, kdo si tedy ubohou Mary vezme. Filmaři mají jinou starost: nastavovat děj, než přijde čas na happy end, a to s pomocí rodičů doktorovy snoubenky, bodrého tatíka Mary, její trhlé kolegyně a jiných figurek ve veselých situacích. Jako každá srdeční historka, i tahle se chová nefér k hrdinově nevěstě (zpravidla je sobecká) a hrdinčině původnímu nápadníkovi (bývá až dojemně směšný). A víc triků, jak vzdor protivenstvím spojit u oltáře ty pravé, nezbývá: udeří náhoda, někdo prozře, učiní šlechetné gesto anebo od všeho trochu. Hlavní je dorazit při tradiční honičce dřív, než on či ona řeknou své ano jiné(mu).

Svatby podle Mary se drží, na rozdíl od komedie Něco na té Mary je, v mezích vkusu. Jen opět zůstává skryto, co tak zásadního - kromě souměrné tvářičky Jeniffer Lopezové - je na milé Mary k vidění.

Svatby podle Mary

Svatby podle Mary

Svatby podle Mary

Svatby podle Mary

Svatby podle Mary

Autor:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Televize Prima sází na napětí, otvírá novou stanici zaměřenou na krimi

Z filmu Dívka ve vlaku

Televize Prima odhalila novou zbraň svého jarního vysílání. Její již osmou stanicí se od 2. dubna stane Prima Krimi,...

GLOSA: Kelly Family přivezli omšelou vzpomínku i sbírku všech klišé

Kapela Kelly Family vystoupila 8. března 2018 v pražské O2 areně.

Kapela Kelly Family, ikona devadesátých let, zavítala po dvou desetiletích do Česka. Čtvrteční koncert v pražské O2...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

Další z rubriky

Deneuveová nakonec na Febiofest nepřijede. Cenu převezme Aznavour

Catherine Deneuveová (Cannes, 23. května 2017)

Francouzská herečka Catherine Deneuveová na poslední chvíli zrušila svou účast na Febiofestu. Během čtvrtečního...

Zpěvák zastoupil herečku, Febiofest zahájil Charles Aznavour

Šansoniér a herec Charles Aznavour obdržel na Febiofestu čestnou trofej...

Francouzská hvězda Catherine Deneuveová se z Febiofestu na poslední chvíli omluvila pro nemoc, nicméně cenu za přínos...

Jára Cimrman dobývá Ameriku, ukáže v cestopisu Smoljakův syn

Knihy podepisova i syn Ladislava Smoljaka David.

Může zneuznaný český génius z dob Rakousko-Uherska prorazit za mořem? Na průzkum se vydal cestopisný dokument Cimrman...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz