Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Martin Stropnický: Můj polda není žádný český Rambo

  6:56aktualizováno  12:18
Každé pondělí je k vidění v seriálu Kriminálka Anděl. "Viděl jsem původní slovenský díl. Líbilo se mi, že to mělo na naše poměry spád, nefilozofovalo se a nepředstíraly se akční scény," vysvětlil herec Martin Stropnický v on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.cz, proč přijal hlavní roli.

Martin Stropnický odpovídá na dotazy čtenářů iDNES.cz - Praha (2. října 2008) | foto: David Votruba, iDNES.cz

. Odpovědi najdete ZDE

Se čtenáři diskutoval herec Martin Stropnický

"Ten můj polda není žádný směšný pokus o českého Ramba, ale prostě jen polda. A pak: je to práce a já se tím živím. Každou práci neberu, tahle se vzít dala. Aspoň si to myslím," podotkl Stropnický ještě k roli, díky níž je nyní nejvíc na očích.

Nejen v seriálu ale Stropnický dokazuje svou uměleckou všestrannost. Současně funguje jako člen souboru i umělecký šéf pražského Divadla na Vinohradech. A kritici mu tleskají - díky s povděkem kvitovanému osvěžení dramaturgie.

Jak dlouho ještě divadlo povede? "Dokud mě bude chtít ředitel. A ten bude ředitelovat, dokud ho bude chtít pražský magistrát," nastínil čtenářům Stropnický, který nyní plánuje, že si od filmu a televize dá oddych.

"Rád si teď dám pauzu a budu dělat divadlo. Hrozně se na to těším. V divadle je člověk svobodnější. Budu režírovat na Vinohradech Obchodníka s deštěm," prozradil muž, který má za sebou úspěšnou sedmiletou kariéru v diplomacii, během níž musel vylepšovat své jazykové schopnosti.

"Na začátku jsem uměl francouzsky. Trochu i anglicky. Díky Beatles a tak. Dnes už je asi angličtina můj nejlepší jazyk. K tomu jsem musel přidat portugalštinu a o rok později italštinu. Německy umím pasivně a rusky příšerně. Nějak mi ten bratrský jazyk ne a ne jít přes pysk. Generační záležitost," napsal čtenářům iDNES.cz.

Na přetřes přišel i jeho syn Matěj, který se angažuje v politice za Stranu zelených. "Pokouším se o pochopení a jistý nadhled. Ale musím říct, že mě překvapuje míra veřejné kritičnosti vůči jeho osobě. V naší politice jsou skutečně jiné rybky, které by zasloužily soustavnou kritickou pozornost. Ony ale dokonce řadě lidí imponují. A Matěj štve okolí tím, že si důsledně říká, co chce. Netaktizuje. To bázlivý občan neodpouští," míní Stropnický.

Dal nahlédnout i do svého vztahu s Veronikou Žilkovou. "Úředně (to slovo zní strašně) je Stropnická. Někdy a pouze v souvislostech s prací je Žilková. Nic tajemného v tom není. Je to fáze jistého vývoje. Samozřejmě, bulvár má aspoň na benzin," připomněl zájem médií o jejich rodinu.

Autor:Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Vietnamci jsou někdy maloměšťáci a pokrytci, řekla Špetlíková Za scénou

Herečka Ha Thanh Špetlíková v kulturním magazínu Za scénou

Do kin vstupuje film Miss Hanoi, ve kterém hlavní roli začínající vietnamské policistky ztvárnila Ha Thanh Špetlíková....

Další z rubriky

RECENZE: Živelný ruský rock duní svobodou romantického Léta z osmdesátek

Moment z filmu Léto

Když jeho filmu tleskal letošní festival v Cannes, seděl ruský režisér Kirill Serebrennikov v domácím vězení. O to více...

VIDEO: King Skate vylíčí, jak se skateboarding prokousal totalitou

Trailer k filmu King Skate

Zatímco před kamerami se řadí spartakiádní cvičenci, v ústraní se do totalitní šedi dobývá nový hit: divoká jízda za...

Guilty pleasure. Jaké jsou tajné televizní lásky, za které se stydíme?

Beverly Hills 90210 - Steve a Kelly

Anglický výraz „guilty pleasure“ čili provinilé potěšení pronikl do televizní říše jako označení pořadů, které...

Najdete na iDNES.cz