Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Martin Michal o Golden Kids: Soud zatím nebude

  0:01aktualizováno  0:01
Golden Kids opět spolu. Tak se mělo jmenovat turné tria Kubišová, Vondráčková, Neckář, které mělo začít 17. května v pražské Lucerně. Kubišová odmítla vystoupit, manažer Heleny Vondráčkové Martin Michal řekl, že se ze zrušeného turné podařilo zachránit 80 procent peněz.

Manželé Helena Vondráčková a Martin Michal | foto: Milan Nováček

Trojice měla oslavit 40. výročí od založení Golden Kids. Jenže zcela v rozporu s názvem turné se trio těsně před začátkem rozpadlo. Marta Kubišová poslala 3. března manažerovi a manželovi Vondráčkové Martinu Michalovi dopis, jehož prostřednictvím od chystaného projektu odstoupila.

Marta KubišováProč? "Hlavním důvodem byla absence jakékoliv umělecké koncepce. O té nebyla nikdy řeč. Přece jen od založení Golden Kids uplynulo čtyřicet let. Dneska jsou každý úplně jinde. Není možné se jen tak bez koncepce potkat na pódiu," vysvětlil včera Milan Hein, umělecký ředitel Divadla Ungelt, domovské scény Marty Kubišové, a její blízký přítel.

S tím, že sama Kubišová už se ke kauze nechce vyjadřovat. "Vše potřebné už jsem řekla," tvrdí zpěvačka.

"Lístky nikdo nevrací"
Pořadatelská agentura MM, již vlastní manžel a manažer Heleny Vondráčkové, však považuje odstoupení Kubišové za neplatné, protože před ním odsouhlasila termíny koncertů i výši honoráře.

"Marta, Vašek ani pan Michal spolu s Helenou se na podmínkách turné nikdy nedohodli, ani spolu neuzavřeli žádnou smlouvu. Vlastně tedy ani nebylo od čeho odstupovat," kontruje Hein.

Kubišová například požadovala vyplacení honoráře předem, což Michal odmítal. "Výše honoráře a termín jeho zaplacení je vždy věcí dohody zúčastněných stran. Honorář dopředu není nic neobvyklého," dodává Hein.

Martin Michal slavil Silvestra se svou manželkou Helenu VondráčkovouMichal také tvrdí, že Kubišové nikdy nevyhrožoval soudem, jak včera pro MF DNES zpěvačka uvedla. "To je cílená lež. Všechny podobné úvahy jsou v tuto chvíli předčasné. Já dokonce ani nevěřím, že by paní Kubišová takhle lhala, podle mě za to nemůže ona, ale její management. Ode mě totiž dostala pouze dopis, v němž je popsaná situace, která vznikla. Stojí tam, že v případě, kdy bude trvat na svém a turné se neuskuteční, tak je možné, že po ní budeme chtít vrátit peníze, které jsme do akce investovali," tvrdí Michal.

DOPIS MARTINA MICHALA NAJDETE ZDE

Podle něho se investice do koncertní šňůry Golden Kids vyšplhaly až k částce osmi milionů korun. Spojeno s ní mělo být i vydání CD hitů a DVD se záznamem jednoho z koncertů. "Teď se snažíme tu částku zmenšit, což se naštěstí daří. Minimálně osmdesát procent těch peněz už jsme dokázali zachránit," říká Michal.

Místo Golden Kids totiž vyjede na plánované turné alespoň Helena Vondráčková. V platnosti tak zůstaly již prodané lístky. Kdo chce, má možnost je vrátit v místě zakoupení. "Všechny koncerty se uskuteční, vyjma Olomouce – ten vystřídá Sokolov," dodává Michal.

Pro něho je prý nejdůležitější fakt, že z prodaných vstupenek zatím byly vráceny jen dva lístky na stání.


Golden Kids

Jak se sešli, rozešli, sešli... a zase rozešli

Marta Kubišová, Helena Vondráčková a Václav Neckář se potkali v pražském Divadle Rokoko, jejich první společné představení Čekání na slávu pochází z roku 1966. "Helena má v hlase slunce, Vašek má v hlase smích, Marta má v hlase slzy," prohlásil už tehdy o jejich souznění na pódiu Kubišové objevitel Bohuslav Ondráček. Název Golden Kids vymyslel textař Zdeněk Rytíř.

Na prvním společném koncertě 25. listopadu 1968 v pražské Lucerně vystoupili Golden Kids s pořadem Music Box No. 1., s nímž později projeli celou republiku. V polovině ledna 1969 slavili úspěch na samostatném československém večeru v Cannes.

Po roce opět vyjeli na velké turné, s programem Micro-Magic-Cirkus. Šňůra byla úspěšná. A také poslední. V březnu Kubišová, která byla jedním ze symbolů roku 1968, Vondráčkovou s Neckářem žádá, aby pokračovali v práci sami, jí byla režimem znemožněna.

Následující léta žila Kubišová v ústraní. Po návratu do Prahy podepsala Chartu 77,  po uvěznění Václava Havla se stala jednou z mluvčích. Od roku 1981 pracovala jako úřednice, stále pronásledována Státní bezpečností.

Za mikrofon se vrátila 21. listopadu 1989. Zpívala Modlitbu pro Martu před zaplněným a dojatým Václavským náměstím.

Na pódiu se Golden Kids opětovně sešli roku 1994 v pořadu Golden Kids Comeback, o půl roku později následoval další koncert spojený se křtem knihy "Jak se sešli, rozešli a zase sešli". Letošní turné, kterým měla kariéra Golden Kids pokračovat, bylo zrušeno.
Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...

Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Další z rubriky

Festival Soundtrack zahájí Čechomor s legendárním filmem Rok ďábla

Čechomor (Benátská! s Impulsem, Liberec, 29. července 2017)

Festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady, který se uskuteční poslední prázdninový víkend, přinese hned...

VIDEO: Jak to Marpovi zpívá naživo? Podívejte se na koncert v Óčku

Marpo Online

Ota Petřina, neboli Marpo, odehrál se svým Troublegangem komorní koncert pro malou skupinu fanoušků v rámci série Óčko...

VIDEO: Dotýkat se hvězd zpíváme líp než kdysi, vzpomíná Gott s Pilarovou

Eva Pilarová pokřtila své nové CD

Zpěvačka Eva Pilarová pokřtila svou desku duetů nazvanou Pilarka a přátelé. Kromě nových skladeb také s Karlem Gottem...

Najdete na iDNES.cz