Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Manšaft Mankáčů v dresech z pravěku útočil od srdíčka

  12:33aktualizováno  12:33
Navnadil, rozhýbal a zpotil. Tak Ashley Slater z britských Freak Power naservíroval kolegům z Monkey Business publikum v Lucerně. Tým zahalený v kožešinách už s kořistí neměl žádnou práci. Mamut se pro něj proměnil v jednohubku.

8. narozeniny Monkey Business - Velký sál Lucerny (Praha, 22. května) | foto: Tomáš Martínek

Koncert k osmým narozeninám kapely kolem náčelníka Romana Holého začal ve Velkém sále Lucerny krátce po půl deváté, když se po pódiu poprvé prošel Slater v maskáčovém oblečku. Davem zašuměly ironické poznámky. Nikdo totiž nevěřil, že v kabátu a silné žluté mikině trombonista vydrží hodinu a půl.

Oživlí Freak Power Prahu rozhodně nešetřili, kotel fanoušků se na kost propotil už v první půlhodince. A právě tu kost zpěvák precizně, i když možná opatrně okusoval.

Žlutý hrdina
Komu se do rytmu vrtění Slaterova zadečku nechtělo skandovat Boom Boom, kterým funkeři rozjížděli skladbu Waiting For The Story To End, začal cukat rameny a po "gottovsku" klepat kolenem u Change My Mind.

Freak PowerSedmičlenný ansámbl v historii vůbec poprvé naživo zahrál píseň Husband. A sklidil za ní zasloužený potlesk. Slater pochopil, že atmosféra v nejvyhledávanějších pražských katakombách skutečně zahřeje, takže koncert dohrál "pouze" v mikině. Do trika se odvážil až v přídavku.

Při začátku Turn On, Tune In, Cop Out plný sál šílel. Slater klávesáka zastavil a začal dělat fóry, že skladbu hrát nebude. "Zpíváte krásně, tančíte krásně a voníte krásně," chválil zpěvák osazenstvo. A se skladbou Rush předhodil ožižlanou kůstku Monkey Business.

Oheň, déšť a Bosák
Po patnáctiminutové přestávce už Lucernu ovládla tlupa Monkey Business v kožešinových dresech. Jmenovat osvědčené a se vší parádou odehrané hity, které na publikum postupně zabírají posledních osm let, je zbytečné.

8. narozeniny Monkey BusinessSnad jen ten oheň, který zpěvák Matěj Ruppert dštil do sálu, místo aby jej decentně sfouknul z narozeninového dortu, brilantní sólo Tonyi Graves v I Can´t Stand the Rain, operní intermezza, výkon obou klávesistů a mimochodem i výkon zbylých členů manšaftu stojí za vlastní odstavec.

A kdyby náhodou někdo pochyboval o závěrečném hodnocení a snažil se mě přesvědčit, že devadesát procent by stačilo, protože některé tanečnější momenty Monkey Business byly delší, než je zdrávo, Freak Power zněli až příliš dokonale a ploše jako na svých deskách a v sále bylo tradičně na omdlení, nechť si připomene fotbalové studio s Jaromírem Bosákem.

Právě záznam, který o půlnoci donutil utahanou Lucernu obrátit oči k prvnímu balkonu a vyslechnout si sportovní rozbor koncertu s komentátorským duem Bosák - Hejma, desítku s přehledem pokryje.

8. narozeniny Monkey BusinessMimochodem - kdo po více než třech hodinách nadupané show silácky remcal, že "to vlastně byla děsná votrava", ať příště nechodí. Aspoň nevydýchá vzduch ostatním.

Osmé narozeniny Monkey Business s hostem Freak Power
Velký sál Lucerny, Praha, 22. května 2008
Hodnocení iDNES.cz: 100 %
Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

RECENZE: Tílko Lary Croft má užší ramínka. To je jediná změna

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Neexistuje jediný rozumný důvod, proč se příběh hrdinky počítačové hry točil znovu. Počátkem tisíciletí ji hrála...

Další z rubriky

Festival Soundtrack zahájí Čechomor s legendárním filmem Rok ďábla

Čechomor (Benátská! s Impulsem, Liberec, 29. července 2017)

Festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady, který se uskuteční poslední prázdninový víkend, přinese hned...

AUDIO: Poslechněte si druhou desku kapely Ille ještě před vydáním

Olga Königová z kapely Ille

Pražská čtveřice Ille okolo zpěvačky Olgy Königové přichází s očekávaným druhým albem nazvaným Pohádky. Album vychází...

VIDEO: Jak to Marpovi zpívá naživo? Podívejte se na koncert v Óčku

Marpo Online

Ota Petřina, neboli Marpo, odehrál se svým Troublegangem komorní koncert pro malou skupinu fanoušků v rámci série Óčko...

Najdete na iDNES.cz