Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Malý velký táta

  14:24aktualizováno  14:24
- Komedie Velký táta představuje klasický typ úspěšného rodinného filmu, své si na něm najdou jak malé děti, tak i jejich nenáročnější rodiče. V Americe velmi populární komik Adam Sandler sice trochu slevil ze svého primitivně fekálního humoru, ale jen do té míry, aby se nezpronevěřil svým skalním fanouškům ze základních škol. Jejich rodiče se zase na oplátku dočkají dojemné přeměny nezodpovědného floutka v milujícího “skoro-otce”.

Sonny Koufax (Adam Sandler) vystudoval práva a leze už mu na třicítku, v žádném případě ho však ani jedna z těchto věcí nijak neovlivnila. Místo budování kariéry a rodiny se jen tak povaluje, dělá si, co se mu chce a zdá se, že ho to opravdu baví. Když se ale v jeho bytě objeví malý kluk, prý nemanželský syn jeho spolubydlícího, vymyslí plán, jak všechny kolem sebe přesvědčit, že je schopen přijmout určitou zodpovědnost a žít, jak se na Američana středních vrstev sluší a patří.

Malým podvodem adoptuje Juliana a doufá, že tak oslní svou přítelkyni a dokáže jí, že je schopen spořádaného a zodpovědného života. Ta si ale naneštěstí mezitím narazila čiperného penzistu a Sonny, ač nyní otec, ji už ani trochu nezajímá. Koufax se pokusí chlapce zase vrátit, nakonec ale zjišťuje, že je vlastně rád, že už je na to pozdě.

Julian, nyní Frankenstein, se během několika dnů naučí obstojně plivat, házet bruslařům klacky pod nohy i očůrávat newyorské nároží. Idylická pohoda končí ve chvíli, kdy kurátor sociální služby prohlédne Sonnyho podvod. Následný srdcebolný soudní proces sice nedopadne pro Sonnyho nejlépe, podobné filmy však mohou skončit jen jediným možným způsobem, takže se není třeba o osud Juliana obávat.

Velký táta je nenáročně infantilním snímkem určeným především pro chlapce školou povinné. Ti asi jediní dokáží naplno vychutnat Sandlerův zemitější humor a možná jim bude sympatický i ten strašný spratek. Dalšími spokojenými diváky by se mohli stát pyšní rodiče podobných stvoření nebo stárnoucí dámy, oceňující chvályhodnou proměnu jednoho flákače. My ostatní asi nedokážeme zcela ocenit půvaby scén společného vyměšování a roztomilost nezkrotného dítěte, zbývá nám tedy jen několik málo opravdu vtipných situací a v menší roličce sympaťák Steve Buscemi.

Předškolní výuka matematiky

Nová potencionální máma

Vynucená hygiena

Pohoda rodinného večera

Autor:Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

Poslední role. Robert Redford oznámil, že chce skončit s hraním

Robert Redford (Benátky, 1. září 2017)

Oscarový herec a režisér Robert Redford ohlásil konec kariéry. Pro Deadline potvrdil svá slova z rozhovoru v časopisu...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Další z rubriky

Guilty pleasure. Jaké jsou tajné televizní lásky, za které se stydíme?

Beverly Hills 90210 - Steve a Kelly

Anglický výraz „guilty pleasure“ čili provinilé potěšení pronikl do televizní říše jako označení pořadů, které...

VIDEO: Nechte se okouzlit, láká rodinné fantasy Louskáček a čtyři říše

Trailer k filmu Louskáček a čtyři říše

V hlavních rolích Keira Knightley, Helen Mirrenová či Morgan Freeman. Na lákavé obsazení láká film Louskáček a čtyři...

RECENZE: Snesitelnější než krtek s pandou. Chlupatý Nemo řídí Příběh koček

Záběr z filmu Příběh koček

Pěkná, čistě zvládnutá animace, spousta akčních letů, skoků a honiček, ale zato málo duchaplného humoru. To je...

Najdete na iDNES.cz