Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lucie Vondráčková z Kanady: Mám tu roli v seriálu. Do konce života

  16:21aktualizováno  11. ledna 15:09
První českou premiérou roku 2012 je film, který paradoxně příliš "česky" nepůsobí: nízkorozpočtový thriller Labyrint. Lucie Vondráčková v něm hraje reportérku posedlou záhadami, v reálu však má jiné "posedlosti". "Momentálně sleduju spíš vývoj plínek a dudlíků ve světě," napsala v chatu z Kanady.

Lucie Vondráčková odpovídala on-line přímo z Kanady.

Odpovědi herečky a zpěvačky najdete zde.

Když se do on-line rozhovoru připojila, bylo v Montrealu, kde nyní žije se svým manželem a synem Matyášem, brzké jitro. "Matyáš spí, takže jsem v klidu. Školu mám hotovou, pidižvík roste jak z vody, Tomáš (Plekanec - pozn.red.) není zraněnej a dotazy byly moc vtipný a fajn, takže ideální ráno," shrnula hodinku se čtenáři, v níž se musela vypořádat s šedesáti otázkami.

Plány? Další film, deska a knedlíky

Lucie Vondráčková o tom, co bylo a bude

Co všechno jste během chatování stihla udělat ?
Ne ne, soustředit se dá jen na jedno. Dvě věci dělat moc neumím. Ale až se dneska všechno rozjede, budu těch věcí najednou muset dělat až osm. (smích)
Přiznala jste, že jste Labyrint ještě neviděla. Co od něj čekáte?
Neviděla a jsem na něj zvědavá. Ale to natáčení mi už z duše nikdo neodpáře.
Na Labyrintu jste se podílela i jako zpěvačka. Ta hlavní písnička je dost jiná, než jaké normálně dělám. Dospělejší, temnější, smutnější. Veselo mi u ní nebylo. A klip to samé. Někdy mi při tom šel mráz po zádech.
Co konkrétního vás čeká, až se vzpamatujete z "mámovské" role a budete chtít zase hrát a zpívat?
Čeká mě nový film, nová deska, pohádka, dabingy a jahodové knedlíky, které tady nemají. Na ty se těším nejvíc.

Ty se přitom dotýkaly širokého spektra témat. Nejčastěji se fanoušci ptali na novorozeného syna a život v Kanadě, na přetřes však přišla například i liška s mývalem, "Havlovo" letiště, Poltergeist a samozřejmě také hudební dráha Vondráčkové. "U mě vždycky vedlo na plné čáře herectví. Zpěv je příjemný bonus, ale film je pro mě jako dýchání," napsala k tomu zpěvačka a herečka.

Dodala rovněž, že ačkoli se osvědčila v muzi-kálech, nenapadlo by ji pomýšlet na místa jako je třeba slovutná Broadway. Jednak prý vždy tíhla spíše k činohře, jednak ji teď zaměstnává jiné "angažmá". 

"Mám roli v seriálu zhruba do konce života. Jmenuje se Matyášova máma," vysvětlila s úsměvem. Kromě toho také stihla odmítnout nabídku na písňové texty a jedné z fanynek vypomohla se školním referátem. 

Chlupáč a hysterie

Pak ale bylo ještě jedno téma, kterému se v rozhovoru se čtenáři iDNES.cz ráda věnovala: snímek Labyrint. V thrilleru Tomáše Houšky, který do kin vstupuje už tento čtvrtek, hraje Vondráčková velmi ambiciózní a často také velmi nepříjemnou reportérku Renatu snažící se přijít na kloub tajemství pražského podzemí.

"Každý, kdo má před sebou nějakou vizi nebo sen, často nekouká napravo ani nalevo a může tak ublížit i lidem, které má rád. Přesně to postihne Renatu: je posedlá tím, co hledá, všechno ostatní jde mimo," vysvětluje, proč ve filmu nešetří šťavnatými nadávkami a hysterickými záchvaty ničí všechny kolem sebe. Včetně toho, kdo jí chce být oporou.

V diskusi také herečka přiznala, že výsledný film zatím neviděla, ale že už sama ukázka v ní vyvolala nelibé pocity. "Musím říct, že bych se do těch chodeb docela nerada vracela. Až teď jsem si uvědomila, jaká tam byla temnota. Ale pro film to byl hodně dobrý nápad," dodala a zavzpomínala i na jednoho 'návštěvníka z temnot'.  "Jmenoval se Chlupáč a pořád nám lezl do záběru," směje se.

Fotogalerie

Novopečená matka se mimochodem k žánru thrilleru nedostala náhodou. "Mám ráda čistě žánrové filmy. Proto jsem také točila Snowboarďáky, Kvasku a teď Labyrint," řekla před časem iDNES.cz.

Už tehdy také popsala, že jako Renata sama sobě občas připadala na zabití. "Někdy jsem ve filmu tak nepříjemná, až se divím, že to se mnou můj kolega Honza Zadražil vydržel. A čím víc jeho postava odpouští, tím víc ta moje přitvrzuje," okomentovala herečka filmový vztah, kterému Renata zarputile odmítá dát šanci. Kromě této dvojice se ve filmu odehrávajícím se v tísnivém prostředí podzemních chodeb objeví ještě Martin Zbrožek a exotická kráska z Kostariky Mary Coronadová.

Od písku k ledu

Lucie Vondráčková má s filmem bohaté zkušenosti. Poprvé na sebe výrazněji upozornila už v roce 1994 v dramatu Hrad z písku, následovaly Jakubiskovy výpravné ságy Nejasná zpráva o konci světa a Bathory. Velkou popularitu jí přinesla teenagerovská komedie Snowboarďáci a následně i hudební film Kvaska z dílny manželů Landových.

Souběžně s hereckou kariérou pěstuje jedenatřicetiletá Vondráčková i kariéru pěveckou. Tu zahájila v roce 1993 vydáním prvního alba, od té doby se stihla vyšvihnout na špičku české pop-music, kde ji drží i opakované úspěchy v anketě Český slavík. Momentálně pobývá v Kanadě se svým manželem, hokejistou Tomášem Plekancem, kterému v prosinci porodila syna Matyáše

Autor:Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Herci z muzikálů včetně Mamma Mia nedostali honoráře, došlo na insolvenci

Herečka Alena Antalová v hlavní roli Donny v muzikálu Mamma Mia v pražském...

Producent Jiří Jurtin a jeho firma Crystal Skull je ve finančních potížích. Tvrdí, že společnost Ticket Art Praha mu...

Další z rubriky

VIDEO: Nejste stará, zlá ani ošklivá. Pohádka Malá čarodějnice jde do kin

Trailer k filmu Malá čarodějnice

Ambiciozní mladá čarodějka z lesů, kterou před lety stvořil německý spisovatel Otfried Preußler, se vydává na filmová...

VIDEO: 1 proti všem. Mareš s Boučkem Čechy doprovodí k milionovým výhrám

1 PROTI VŠEM

Po zahraničním úspěchu i do Česka přichází televizní show 1 proti všem. Odvysílá ji televize Prima a pouhý jeden...

DO KINA: Otec a syn Washingtonovi se postaví proti rockovému Létu

Trailer k filmu Equalizer 2

Z pěti novinek kin si hned dvě připsala rodina černošských herců. Oscarový Denzel Washington hraje v pokračování...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz