Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lucie Vondráčková z Kanady: Mám tu roli v seriálu. Do konce života

  16:21aktualizováno  11. ledna 15:09
První českou premiérou roku 2012 je film, který paradoxně příliš "česky" nepůsobí: nízkorozpočtový thriller Labyrint. Lucie Vondráčková v něm hraje reportérku posedlou záhadami, v reálu však má jiné "posedlosti". "Momentálně sleduju spíš vývoj plínek a dudlíků ve světě," napsala v chatu z Kanady.

Lucie Vondráčková odpovídala on-line přímo z Kanady.

Odpovědi herečky a zpěvačky najdete zde.

Když se do on-line rozhovoru připojila, bylo v Montrealu, kde nyní žije se svým manželem a synem Matyášem, brzké jitro. "Matyáš spí, takže jsem v klidu. Školu mám hotovou, pidižvík roste jak z vody, Tomáš (Plekanec - pozn.red.) není zraněnej a dotazy byly moc vtipný a fajn, takže ideální ráno," shrnula hodinku se čtenáři, v níž se musela vypořádat s šedesáti otázkami.

Plány? Další film, deska a knedlíky

Lucie Vondráčková o tom, co bylo a bude

Co všechno jste během chatování stihla udělat ?
Ne ne, soustředit se dá jen na jedno. Dvě věci dělat moc neumím. Ale až se dneska všechno rozjede, budu těch věcí najednou muset dělat až osm. (smích)
Přiznala jste, že jste Labyrint ještě neviděla. Co od něj čekáte?
Neviděla a jsem na něj zvědavá. Ale to natáčení mi už z duše nikdo neodpáře.
Na Labyrintu jste se podílela i jako zpěvačka. Ta hlavní písnička je dost jiná, než jaké normálně dělám. Dospělejší, temnější, smutnější. Veselo mi u ní nebylo. A klip to samé. Někdy mi při tom šel mráz po zádech.
Co konkrétního vás čeká, až se vzpamatujete z "mámovské" role a budete chtít zase hrát a zpívat?
Čeká mě nový film, nová deska, pohádka, dabingy a jahodové knedlíky, které tady nemají. Na ty se těším nejvíc.

Ty se přitom dotýkaly širokého spektra témat. Nejčastěji se fanoušci ptali na novorozeného syna a život v Kanadě, na přetřes však přišla například i liška s mývalem, "Havlovo" letiště, Poltergeist a samozřejmě také hudební dráha Vondráčkové. "U mě vždycky vedlo na plné čáře herectví. Zpěv je příjemný bonus, ale film je pro mě jako dýchání," napsala k tomu zpěvačka a herečka.

Dodala rovněž, že ačkoli se osvědčila v muzi-kálech, nenapadlo by ji pomýšlet na místa jako je třeba slovutná Broadway. Jednak prý vždy tíhla spíše k činohře, jednak ji teď zaměstnává jiné "angažmá". 

"Mám roli v seriálu zhruba do konce života. Jmenuje se Matyášova máma," vysvětlila s úsměvem. Kromě toho také stihla odmítnout nabídku na písňové texty a jedné z fanynek vypomohla se školním referátem. 

Chlupáč a hysterie

Pak ale bylo ještě jedno téma, kterému se v rozhovoru se čtenáři iDNES.cz ráda věnovala: snímek Labyrint. V thrilleru Tomáše Houšky, který do kin vstupuje už tento čtvrtek, hraje Vondráčková velmi ambiciózní a často také velmi nepříjemnou reportérku Renatu snažící se přijít na kloub tajemství pražského podzemí.

"Každý, kdo má před sebou nějakou vizi nebo sen, často nekouká napravo ani nalevo a může tak ublížit i lidem, které má rád. Přesně to postihne Renatu: je posedlá tím, co hledá, všechno ostatní jde mimo," vysvětluje, proč ve filmu nešetří šťavnatými nadávkami a hysterickými záchvaty ničí všechny kolem sebe. Včetně toho, kdo jí chce být oporou.

V diskusi také herečka přiznala, že výsledný film zatím neviděla, ale že už sama ukázka v ní vyvolala nelibé pocity. "Musím říct, že bych se do těch chodeb docela nerada vracela. Až teď jsem si uvědomila, jaká tam byla temnota. Ale pro film to byl hodně dobrý nápad," dodala a zavzpomínala i na jednoho 'návštěvníka z temnot'.  "Jmenoval se Chlupáč a pořád nám lezl do záběru," směje se.

Fotogalerie

Novopečená matka se mimochodem k žánru thrilleru nedostala náhodou. "Mám ráda čistě žánrové filmy. Proto jsem také točila Snowboarďáky, Kvasku a teď Labyrint," řekla před časem iDNES.cz.

Už tehdy také popsala, že jako Renata sama sobě občas připadala na zabití. "Někdy jsem ve filmu tak nepříjemná, až se divím, že to se mnou můj kolega Honza Zadražil vydržel. A čím víc jeho postava odpouští, tím víc ta moje přitvrzuje," okomentovala herečka filmový vztah, kterému Renata zarputile odmítá dát šanci. Kromě této dvojice se ve filmu odehrávajícím se v tísnivém prostředí podzemních chodeb objeví ještě Martin Zbrožek a exotická kráska z Kostariky Mary Coronadová.

Od písku k ledu

Lucie Vondráčková má s filmem bohaté zkušenosti. Poprvé na sebe výrazněji upozornila už v roce 1994 v dramatu Hrad z písku, následovaly Jakubiskovy výpravné ságy Nejasná zpráva o konci světa a Bathory. Velkou popularitu jí přinesla teenagerovská komedie Snowboarďáci a následně i hudební film Kvaska z dílny manželů Landových.

Souběžně s hereckou kariérou pěstuje jedenatřicetiletá Vondráčková i kariéru pěveckou. Tu zahájila v roce 1993 vydáním prvního alba, od té doby se stihla vyšvihnout na špičku české pop-music, kde ji drží i opakované úspěchy v anketě Český slavík. Momentálně pobývá v Kanadě se svým manželem, hokejistou Tomášem Plekancem, kterému v prosinci porodila syna Matyáše

Autor:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Další z rubriky

VIDEO: Konec se blíží, hlásí upoutávka komiksu Avengers: Infinity War

Promo plakát k filmu Avengers: Infinity War

Má jediný cíl, vyhubit polovinu vesmíru, a dokáže to lusknutím prstů. Tak se Thanos, ústřední zlosyn komiksu Avengers:...

TELEVIZIONÁŘ: Protičeský. Také protiněmecký i protipartyzánský

Iva Janžurová a Jaromír Hanzlík ve filmu Kočár do Vídně (1966)

Takový film národ nepřijme, prorokoval tehdejší prezident Antonín Novotný snímku vyznamenanému na festivalu ve Varech,...

Odmítnout bondovku? To bych musel být hlupák, naznačil režisér Boyle

Danny Boyle

Režisér Trainspottingu či Milionáře z chatrče Danny Boyle prohlásil, že by musel být hlupák, kdyby nechtěl režírovat...

Najdete na iDNES.cz