Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lucie mísila novou Slunečnici s hity

  18:41aktualizováno  18:41
Ostrava - Lucie, naše dnes zřejmě nejlépe placená a kritiky velmi ceněná rocková formace, zahrála opět Ostravě. Poté, co v loňském roce při turné k albu Vše nejlepší skupina ostravské fandy opomenula, předvedla o víkendu ve vítkovickém Paláci kultury a sportu to, co umí nejlépe - chytlavé melodie, kvalitní zvuk a na české poměry málokdy viděnou světelnou show.
Možná právě loňská absence způsobila, že se do paláce vydalo téměř šest tisíc lidí. A ti vytvořili svým oblíbencům jako už několikrát úctyhodný kotel. Zahřívací kolo však patřilo dnes velmi populárnímu svébytnému "revivalu" Děda Mládek Illegal Band a slovenské zpěvačce Janě Kirschner. "Dělej, dělej. Na tu se těším nejvíce," popoháněly se navzájem do haly dvě sestry, které přišly na koncert později.

"Slováci alespoň nejsou v anketách tak kostnatí jako my a zvolili zlatou slavicí mladou holku," vysvětlila jedna z dívek. Jana Kirschner vdechla do monstrózní sportovní haly pohodu a uvolnění. Hit Stále ťa mám zpívaly s populární bývalou slovenskou miss stovky hrdel.

Lucie je kapela pro mladé a dovede se do kytar pořádně opřít. Proto možná někoho v přestávce před hvězdami večera udivil starší pán, který u jednoho z vchodů trochu nejistě postával. "Mám tam syna invalidu. Lucie a Olympic jsou jeho favoriti," řekl muž. Jeho syn na vozíčku zapomněl na vše a prodral se dopředu, kde dostal od ochranky okamžitě místo za bariérami chránícími kapelu od divokých fanynek.

Pak už světla reprezentativně vyprojektované show zbarvily pódium do ruda a kapela nastoupila s první skladbou nové desky Slunečnice. Otáčející škorpión jako kdyby všem nadšeným fandům sděloval:  Bude  to  pěkně  štípat. Ona ví. První hit nového alba a naplno "rozbalený" zvuk v mezihře s ječením trubek. Kapela si vzápětí definitivně koupila roztančené publikum ověřenou šlapavou skladbou Černí andělé.

Po někdejších koncertech s lacinými ohňostroji a raketami se kapela konečně po loňském nadějném show přiblížila opravdu světovému standardu: Výtvarné ztvárnění koncertu není provincionální, každá píseň má svou světelnou podobu, kapela využívá nápaditě filmové dotáčky a přenosy obrazu na plátna.

Písně nového alba kapela střídala s notoricky známými hity. Kultovního Medvídka pomohl kapele rozjet indický hráč na tabla Maharudra, kterého kapela objevila vloni v hospodě. Při písni Amerika se reflektory opřely do publika, zda opravdu zpívají všichni.

 Přídavek si fanoušci už klasicky doslova vydupali na ochozech haly. Při novince Je jedna zem zpívala kapela podobně jako vloni synchronně s klipem běžícím na plátnu. Panice doprovodil animovaný tanec spermií. Skladbou Sen se Lucie definitivně rozloučila a davy fanoušků vyprovodil před halu evergreen Inky Zemánkové Tak jako slunečnice za sluncem.
Autoři:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Další z rubriky

Zemřela Eva Gorčicová, hlas známý z Dallasu či Star Treku

Eva Gorčicová v muzikálu Charleyova teta v Městském divadle Brno

V úterý 22. prosince odešla další z hereček Městského divadla Brno, pětašedesátiletá Eva Gorčicová. Talentovaná...

KOMENTÁŘ: Příští obětí vlny korektnosti může být Ježíšek nebo Vinnetou

„Malá černoška“ z přelomu 18. a 19. století se v Amsterdamu nově jmenuje „Dívka...

Až ve středu poběží v televizi oblíbená vánoční komedie Láska nebeská, vychutnejme si pořádně okamžik, kdy v ní děti...

TRAILERY ROKU: Nejvíc lákalo strašení a filmy dětem nepřístupné

Trailer To

Trailery leckdy předznamenávají úspěch avizovaného filmu. V krátkém přehledu jsme vybrali upoutávky, které v uplynulém...

Najdete na iDNES.cz