Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Ta na to má, ta to dá! rapují děti o Bílé tančící s koštětem

  7:04aktualizováno  7:04
"Já svý pády znám!", zpívá Lucie Bílá v klipu, který doprovází chystanou 3D hudební komedii režiséra F. A. Brabce V peřině. Ohání se při tom koštětem, tančí po náměstí a vypadá šťastně: takhle Lucii Bílou často neuvidíte.

Autorem hudby nejen k této písni, ale i k celému filmu, je René Rypar, jinak člen skupiny Support Lesbiens. Slova v  tomto případě napsal František Moravec.

Většina písní pro film V peřině prý vznikla na hotové texty, které byly součástí scénáře. Se skladbou Já svý pády znám to ovšem bylo právě naopak.

Z filmu V peřině - Lucie Bílá tančí s koštětem
Z filmu V peřině - Lucie Bílá tančí s koštětem
Z filmu V peřině - Lucie Bílá tančí s koštětem

Lucie Bílá se s koštětem vyřádila

"Pan režisér měl přání, aby tahle písnička, i když je o pádech a odřeninách, byla optimistická a veselá," vysvětlil Rypar, proč v písni existuje jistý kontrast mezi jásavou melodií a obsahem popisujícím každodenní životní boj.

Klip ke skladbě Já svý pády znám odhaluje i zcela nové záběry z filmu a Lucii Bílou ukazuje jako starostlivou a někdy možná bláznivou maminku.

"Mně nepadá modré z nebe, já mám z nebe rovnou tebe," promlouvá ve videu  k zrzavému Karlu Rodenovi s hadrem na hlavě, načež odtančí zpět mezi peří z peřin a děti jí na cestu rapují: "Ta na to má, ta to dá, my to víme." 

Vedle Bílé ve filmu F. A. Brabce hrají (a zpívají i tančí) Boleslav Polívka, Eliška Balzerová, Jiří Mádl, Anna Stropnická, Nina Divíšková nebo Arnošt Goldflam. Ti si mezi sebe rozdělili dvaadvacet skladeb, jejichž autory jsou Rypar, Moravec a také Miroslav Adamec. Pod dvěma skladbami je pak podepsána skupina Kabát.

Překvapení jménem Eliška

Písničky interpretují sami herci, pouze Dívku Sen, kterou hraje Nikol Moravcová, nazpívala Helena Zeťová a Bětku Anny Stropnické zpěvačka Iva Marešová. 

"Lucie Bílá, Dara Rolins nebo Pepa Vojtek, to je samozřejmě sázka na jistotu, ale překvapivě výborné byly i pěvecké výkony herců, hlavně Jirky Mádla nebo Elišky Balzerové,“ konstatoval spokojeně René Rypar a režisér s ním souhlasí.

Nina Divíšková ve filmu V peřině (2011)
Z filmu V peřině - Karel Roden
Z filmu V peřině - Bolek Polívka

Další protagonisté "z peřin" (zleva): Nina Divíšková, Karel Roden a Bolek Polívka

"Při obsazení herců jsem primárně neřešil, jestli umí zpívat. Říkal jsem si, že to prostě půjde nebo nepůjde. A ono to šlo přímo úžasně!" jásá Brabec, kterého potěšilo, že se mu kombinace profesionálních herců s profesionálními zpěváky osvědčila.

Přitom prý zdaleka neplatilo, že by herci hlavně hráli a zpěváci hlavně zpívali. "Třeba Lucie Bílá má ve filmu větší hereckou plochu než pěveckou a bylo vidět, jak moc si hraní užívala. Čtyři písničky, které ve filmu zpívá, jsou bonusem navíc,“ dodal F. A. Brabec.

Z filmu V peřině

Takhle si duchnový svět představuje F. A. Brabec

Film, který se natáčel stejnou technologií, jakou použil James Cameron u svého megahitu  Avatar,  vstoupí do kin 16. června.

Autor:Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

Další z rubriky

VIDEO: Soňa Norisová bude detektiv amatér v krimi podle Marie Poledňákové

Ten, kdo tě miloval

Rodinný komediálně laděný příběh s kriminální zápletkou a předvánoční atmosférou lázeňského města. To je stručná...

RECENZE: Dej mi své jméno, šeptají si on a on za italského léta

Záběr z filmu Dej mi své jméno

Ještě než film Dej mi své jméno ze čtyř nominací na Oscara vytěžil vítěznou sošku za nejlepší adaptovaný scénář, který...

VIDEO: Konec se blíží, hlásí upoutávka komiksu Avengers: Infinity War

Promo plakát k filmu Avengers: Infinity War

Má jediný cíl, vyhubit polovinu vesmíru, a dokáže to lusknutím prstů. Tak se Thanos, ústřední zlosyn komiksu Avengers:...

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

Najdete na iDNES.cz