Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Longital si zahrají s Milanem Caisem. Písně svoje i od Tata Bojs

  9:09aktualizováno  9:09
Po koncertech Dana Bárty & Illustratosphere s Lanugo a Fast Food Orchestra s Dub Artillery chystá Roxy na 28. březen další, již třetí díl nového projektu Departure, v jehož rámci renomované kapely a muzikanti představují své méně známé talentované kolegy.

Longital | foto: PR

Oproti lednovému a únorovému Departure, kdy se jednalo o klasické dvojkoncerty, bude mít nadcházející večer netradiční dramaturgii. Výtvarník a frontman Tata Bojs Milan Cais, který má pod palcem třetí díl projektu, si totiž se svými hosty, slovenskými Longital zabubnuje a zazpívá.

"Bude to v podstatě koncert Longital, do jehož zhruba jedné třetiny se já prolnu se svým zpěvem a bicími. Se mnou se k Longital přidá i můj dlouholetý videospolupracovník VJ Clad. Ten bude svými okamžitými vizualizacemi dotvářet celkovou atmosféru písniček," popisuje Cais podobu třetího dílu Departure.

Že Caisova volba padla zrovna na Longital, není náhoda. Slovenské duo, jež  ve své tvorbě kombinuje alternativní elektroniku s jazzovými či folkovými prvky a těžko jej tak lze zařadit do nějaké jasně vymezené škatulky, bylo totiž jednou z kapel, které si Tata Bojs vybrali coby hosty na loňské turné k albu Ležatá osmička.

Muzikant Milan Cais - spoluzakladatel a bubeník skupiny Tatabojs v rozhovoru pro OnaDnes.cz

Milan Cais

"Je to podle mě jedna z nejzajímavějších kapel současného 'Československa'. Mají dobré texty a pěknou atmosféru písniček, které jsou křehké a potřebují nutně to správné vyznění. A navíc jako na potvoru nemají bicí... Zájem Roxy o mou účast na Departure a výběr zajímavé kapely tak pro mne byl nahrávkou na smeč," vysvětluje Milan Cais svou volbu.

"S Tata Bojs jsme se vždycky snažili v rámci možností sledovat dění na současné hudební scéně. A v podstatě pokaždé, když jsme jeli nějaké turné, snažili jsme se poukázat na zajímavé kapely pozváním k hostování," říká. "Zároveň jsme si ale museli dobře hlídat, aby nebyli lepší než my a když už jsme to neuhlídali, tak aspoň aby nehráli hlasitěji než my. Ta druhá možnost se v případě Longital podařila," dodává s úsměvem.

V rámci Departure nezazní jen písně Longital, ale dojít by mělo prý také na minimálně jednu věc od Tata Bojs. "Zajímavostí by mohla být velmi speciální verze písně Tata Bojs Ztraceni v překladu. Shina (zpěvačka a baskytaristka Longital – pozn. red.) umí francouzsky, a tak bude živě suplovat naši mademoiselle Zuzu z desky. To bude sranda, těším se na to," prozrazuje Milan Cais.

Klub Roxy bude otevřen od 20 hodin. Vstupenky jsou v předprodeji v sítích Ticketpro, Ticketportal a Tickestream za 160 Kč + poplatky, na místě budou stát 230 Kč.

Autor:Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

Poslední role. Robert Redford oznámil, že chce skončit s hraním

Robert Redford (Benátky, 1. září 2017)

Oscarový herec a režisér Robert Redford ohlásil konec kariéry. Pro Deadline potvrdil svá slova z rozhovoru v časopisu...

Vietnamci jsou někdy maloměšťáci a pokrytci, řekla Špetlíková Za scénou

Herečka Ha Thanh Špetlíková v kulturním magazínu Za scénou

Do kin vstupuje film Miss Hanoi, ve kterém hlavní roli začínající vietnamské policistky ztvárnila Ha Thanh Špetlíková....

Další z rubriky

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...

Na Soundtracku zahrají i hudbu z Kingdom Come. Kupte si lístky se slevou

Tvůrci hry Kingdom Come: Deliverance vrátili areálu jeho středověkou podobu,...

Kingdom Come: Deliverance, tedy česká počítačová hra roku, která zaujala i v zahraničí, se na festivalu Soundtrack...

RECENZE: Charismatický Pepula. Sukův portrét dost říká, ale i zamlčuje

Josef Suk během koncertu Pražského jara v roce 2007

Novináři, kteří znali houslistu Josefa Suka, vědí, jak byl plachý a uzavřený. Přimět ho k rozhovoru bylo velmi obtížné....

ZE ŽIVOTA MÁMY: Když nastane noční(ková) můra
ZE ŽIVOTA MÁMY: Když nastane noční(ková) můra

Náš syn oslavil první narozeniny a rozběhla se další velká epizoda v jeho i našem životě. Ta měla mít trvání rok a půl. Abych nastínila situaci. Moje máti, a i ta manželova, jsou staré školy s utkvělou představou, že batole by mělo s první sfouknutou svíčkou odhodit pleny. Proto jsem si téměř každý telefonát vyposlechla (moje máti) nebo v každé druhé textovce dočetla (manželova máti), že bychom se už měli na to „lulání“ zaměřit.

Najdete na iDNES.cz