Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lístky do divadla rychle mizí. A lidé si stěžují

  14:55aktualizováno  14:55
Ani před prázdninami, kdy zájem o divadelní produkce obvykle opadá, se ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti nemohou zbavit náporu diváků. Ti často reagují podrážděně a ve chvíli, kdy nedostanou lístky na oblíbená představení, vyhrožují stížnostmi.

Herci Slováckého divadla v Uherském Hradišti | foto: Jan Karásek, MAFRA

Popisovanou situaci řešili naposled divadelníci při zahájení předprodeje na Buchlovské divadelní léto. Za dvě hodiny bylo vyprodáno všech 1 200 vstupenek na Rychlé šípy, a to se některým divákům nelíbilo.

"Napsala nám paní z Prahy, že lístky marně shání dva roky, a vyjádřila domněnku, že vstupenky prodáváme našim přátelům a v době předprodeje vyvěsíme telefony a s lidmi nemluvíme. Takové obvinění se nás dotýká a považujeme je za nemístné," řekl ke stížnosti Jany Ostrýtové herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.

Mluvčí se v době předprodeje přichází do pokladny pravidelně přesvědčit, jak prodej lístků probíhá. "Jedině tak můžu objektivně říct, jak diváci telefonovali a kdy bylo jaké představení vyprodáno," vysvětluje Kubáník. "Vzhledem k velkému zájmu vydal ředitel divadla nařízení, podle kterého nesmějí vstupenky dostat přednostně ani herci, kteří v jednotlivých inscenacích hrají. Toto nařízení se dodržuje a kontroluje."

Rozzlobená divačka z Prahy však poslala stížnost i zřizovateli divadla, kterým je město Uherské Hradiště. Domnívala se, že úředníci zasáhnou a vstupenky jí zajistí.

"To, že divákům nestačí sál s téměř čtyřmi stovkami sedadel, je škoda. Jenže kdyby bylo hlediště větší, neviděli by hercům do očí a atmosféra by už nebyla tak rodinná, jaká je. A že vstupenky někteří nemohou sehnat? Dokazuje to jen, že naše divadlo se těší mimořádné přízni, a na takový stav můžeme být jen a jen pyšní," říká starosta města Libor Karásek.

Prodej lístků je zcela v režii divadla a město do něj nehodlá zasahovat nebo někoho zvýhodňovat. Inscenace Slováckého divadla ročně vidí takřka osmdesát tisíc diváků. S tímto počtem se návštěvnost divadla pohybuje na hranici jeho kapacity.

. O co mají lidé zájem

Největší taháky Slováckého divadla

Z inscenace Rychlé šípy v podání Slováckého divadla v Uherském HradištiNejvětší zájem je o Rychlé šípy, o komedii 1 + 2 = 6 a o muzikály Donaha! a Sugar. Divadelníci očekávají, že se k úspěšným titulům po prázdninách přidá i připravovaný muzikál Adéla ještě nevečeřela. Diváci ale vyhledávají i vážné tituly. Například drama Medeia se chlubí devadesátiprocentní návštěvností, při Divé Báře bylo hlediště zaplněno z 92 procent.

Autoři:Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

GLOSA: Hutka poslal na Zemana smrtku. To už není protestsong, ale nevkus

Jaroslav Hutka (Open Air Music Festival Trutnov 2012)

„Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, zubatá už na Hrad chvátá,“ zpívá se v novince...

Poslední role. Robert Redford oznámil, že chce skončit s hraním

Robert Redford (Benátky, 1. září 2017)

Oscarový herec a režisér Robert Redford ohlásil konec kariéry. Pro Deadline potvrdil svá slova z rozhovoru v časopisu...

Další z rubriky

RECENZE: Připadali si jako idioti, tak začali víc poskakovat

Záběr z představení Idiot Syncrasy souboru Igor and Moreno

Jedním ze zahraničních hostů letošního ročníku festivalu Nultý bod byla dvojice Igor and Moreno. Do pražského Divadla v...

Slovácko sa opět nesúdí. Nabídne skleničku vína a trochu melancholie

Milena Steinmasslová a Jozef Kroner v seriálu Slovácko sa nesúdí (1984)

Ústřední postava Divadelního spolku Kašpar Jakub Špalek má chalupu v Němčičkách na Slovácku. A právě na tomto místě,...

Cirkus 20. století veze Rudé brigády, srpen 68 i rozhlasovou Válku světů

Záběr z představení 8, které Divadlo Continuo hraje na poli u Švestkového dvora.

Ač plánovanou premiéru spláchla a odnesla bouře, zve až do středy jihočeské Divadlo Continuo na svůj Švestkový dvůr, v...

Najdete na iDNES.cz