Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lístky do divadla rychle mizí. A lidé si stěžují

  14:55aktualizováno  14:55
Ani před prázdninami, kdy zájem o divadelní produkce obvykle opadá, se ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti nemohou zbavit náporu diváků. Ti často reagují podrážděně a ve chvíli, kdy nedostanou lístky na oblíbená představení, vyhrožují stížnostmi.

Herci Slováckého divadla v Uherském Hradišti | foto: Jan Karásek, MAFRA

Popisovanou situaci řešili naposled divadelníci při zahájení předprodeje na Buchlovské divadelní léto. Za dvě hodiny bylo vyprodáno všech 1 200 vstupenek na Rychlé šípy, a to se některým divákům nelíbilo.

"Napsala nám paní z Prahy, že lístky marně shání dva roky, a vyjádřila domněnku, že vstupenky prodáváme našim přátelům a v době předprodeje vyvěsíme telefony a s lidmi nemluvíme. Takové obvinění se nás dotýká a považujeme je za nemístné," řekl ke stížnosti Jany Ostrýtové herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.

Mluvčí se v době předprodeje přichází do pokladny pravidelně přesvědčit, jak prodej lístků probíhá. "Jedině tak můžu objektivně říct, jak diváci telefonovali a kdy bylo jaké představení vyprodáno," vysvětluje Kubáník. "Vzhledem k velkému zájmu vydal ředitel divadla nařízení, podle kterého nesmějí vstupenky dostat přednostně ani herci, kteří v jednotlivých inscenacích hrají. Toto nařízení se dodržuje a kontroluje."

Rozzlobená divačka z Prahy však poslala stížnost i zřizovateli divadla, kterým je město Uherské Hradiště. Domnívala se, že úředníci zasáhnou a vstupenky jí zajistí.

"To, že divákům nestačí sál s téměř čtyřmi stovkami sedadel, je škoda. Jenže kdyby bylo hlediště větší, neviděli by hercům do očí a atmosféra by už nebyla tak rodinná, jaká je. A že vstupenky někteří nemohou sehnat? Dokazuje to jen, že naše divadlo se těší mimořádné přízni, a na takový stav můžeme být jen a jen pyšní," říká starosta města Libor Karásek.

Prodej lístků je zcela v režii divadla a město do něj nehodlá zasahovat nebo někoho zvýhodňovat. Inscenace Slováckého divadla ročně vidí takřka osmdesát tisíc diváků. S tímto počtem se návštěvnost divadla pohybuje na hranici jeho kapacity.

. O co mají lidé zájem

Největší taháky Slováckého divadla

Z inscenace Rychlé šípy v podání Slováckého divadla v Uherském HradištiNejvětší zájem je o Rychlé šípy, o komedii 1 + 2 = 6 a o muzikály Donaha! a Sugar. Divadelníci očekávají, že se k úspěšným titulům po prázdninách přidá i připravovaný muzikál Adéla ještě nevečeřela. Diváci ale vyhledávají i vážné tituly. Například drama Medeia se chlubí devadesátiprocentní návštěvností, při Divé Báře bylo hlediště zaplněno z 92 procent.

Autoři:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Další z rubriky

VIDEO: Když se mluví bez mluvení a tancuje, aniž by se tancovalo

Festival Bazaar

Pražské Divadlo Ponec v pátek uvítá mezinárodně oceňované představení o lidské komunikaci v režii špičkového...

Ceny divadelní kritiky znají nominace, šanci má Brousek, König i Kocábová

Pavla Beretová a Matyáš Řezníček jako ústřední pár v Maryše

Pavla Beretová, Martin Finger, Ondřej Brousek, Eva Salzmannová, Miloslav König či Natálie Kocábová. Ti všichni mají...

David Matásek uvítá Evropu na velké zahradní party. V Nové Atlantidě

Plakát k inscenaci Nová Atlantida

Je to už skoro tři a půl roku, co na Novou scénu pražského Národního divadla vtrhl Stanislav Gross, Jiří Paroubek či...

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

Najdete na iDNES.cz