Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Limuzíny a pištící dívky. Praze se ukázaly hvězdy Narnie

  20:02aktualizováno  20:02
Dospělým jejich jména mnoho neříkají. V očích dětí však po červeném koberci před pražským Slovanským domem, který už zažil Seana Conneryho, Romana Polanského či Natalii Portmanovou, kráčely při premiéře filmu Letopisy Narnie: Princ Kaspian hvězdy: vrstevníci fanoušků.

Premiéra filmu Letopisy Narnie: Princ Kaspian - ječící herečka Georgie Henleyová - Praha (17. června 2008) | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

V Praze se totiž sešla celá hlavní pětice populární dětské podívané, představitelé čtyř sourozenců Pevensiových a následníka trůnu z kouzelné říše, kam se hrdinové vrátili po prvním úspěšném filmu. Vrátili se i do Česka, kde oba snímky natáčeli.

Do kina přijeli v několika limuzínách a fanoušci, kterých dorazilo několik set, každému z nich přichystali vlastní ovace. Část pištících dívek dokonce přepadla přes mobilní zábradlí, to když přijel představitel Kaspiana herec Ben Barnes.

Premiéra filmu Letopisy Narnie: Princ Kaspian - Ben Barnes s fanynkami

Druhý dívčí tábor se zase dožadoval pokřikem představitele Petra, herce Williama Moseleye. Radost pak dosáhla vrcholu, když herci vešli mezi fanoušky, rozdávali podpisy, fotili se s nimi.

Od kamery k maturitě
Letopisy Narnie: Princ Kaspian - William MoseleyDěti tedy stály kolem červeného koberce i na něm - alespoň tvůrci filmu v čele s režisérem Andrewem Adamsonem tak tvrdošíjně označují své kdysi malé svěřence, kteří už hodně odrostli. V zákulisí štáb plánoval, co mohou "děti" dostat k večeři, co zásadně nesmějí pít a kdy by měly jít spát.

Přitom Moseley už oslavil dvaadvacáté narozeniny. "Ale doufám, že po návratu z natáčení do normálního života budeme vždycky znovu obyčejnými dětmi. Ostatně nás do filmu vybrali právě proto, že nejsme hvězdy," smál se plavý idol dívek.

Letopisy Narnie: Princ Kaspian - Anna PoppewellováZuzaně alias Anně Popplewellové bude letos dvacet. Při natáčení Prince Kaspiana jí režisér dal výjimečně volno, aby mohla odletět do Londýna na maturitní večírek; herečka se prý převlékla do večerních šatů na toaletě a před návratem do Prahy stihla pouze dva tance. Ani ona si jako hvězda nepřipadá: "Jakmile se vrátíte do rodiny a do školy, stojíte oběma nohama na zemi."

Trailer k filmu Letopisy Narnie: Princ Kaspian

Oba starší filmoví Pevensiovi už s narnijskou ságou končí, jejich mladší kolegové mají pokračovat. Představiteli Edmunda Skandaru Keynesovi, mimochodem potomkovi vědce Charlese Darwina, je nyní šestnáct; mezi dvěma díly prý vyrostl o 17 centimetrů. "Ale všechnu tu slávu kolem jsem si ještě neuvědomil. Sice je fajn nechat se vozit auty, ale pak jste zpátky v běžném životě, jezdíte zase autobusem, a taky to jde," říká.

Za dva roky na viděnou
A benjamínkovi filmové rodiny Georgii Henleyové v roli Lucinky bude za pár dní dvanáct let. "Taky nejvíc zlobím," prozrazuje na sebe školačka, která zkouší dráhu spisovatelky. Proti tomu, že by jí sláva stoupla do hlavy, má obranu: "S nafouknutou hlavou bych totiž neprošla dveřmi." 

Premiéra filmu Letopisy Narnie: Princ Kaspian - herečka Georgie Henleyová se podepisuje

Po slavném pražském večeru všichni ve středu odlétají zpátky do Londýna, kde je čeká největší premiéra v britské historii: pro 10 tisíc lidí. A na podzim budou točit další díl série, jehož premiéru hlásí na rok 2010.

V něm se do Narnie vrátí Edmund s Lucinkou, s sebou vezmou bratrance Eustace a znovu se potkají s princem Kaspianem na mořské plavbě královskou lodí. Ale "trojka" - Plavba Jitřního poutníka už se nebude točit v Česku, nýbrž v Mexiku a režii převezme tvůrce bondovky Jeden svět nestačí Michael Apted.
Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

Nejmladší účastníci soutěže Hvězda zítřka museli mít souhlas rodičů

Petr Jarchovský převzal na karlovarském festivalu odměnu 300 tisíc korun za...

Sedmnáctiletá studentka hodlá porotu oslovit mezigenerační pohádkou, která by měla diváky i pobavit. Jiným žadatelem,...

TELEVIZIONÁŘ: Protičeský. Také protiněmecký i protipartyzánský

Iva Janžurová a Jaromír Hanzlík ve filmu Kočár do Vídně (1966)

Takový film národ nepřijme, prorokoval tehdejší prezident Antonín Novotný snímku vyznamenanému na festivalu ve Varech,...

RECENZE: Ve Varnsdorfu na šrot aneb pohraniční vyhlídky studentů učňáku

Záběr z dokumentu Nic jako dřív

Mají silácký slovník světáků, ale bojí se maturity a ještě víc toho, co přijde po ní: reálné dospělosti se žitím na...

Najdete na iDNES.cz