Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Limuzíny a pištící dívky. Praze se ukázaly hvězdy Narnie

  20:02aktualizováno  20:02
Dospělým jejich jména mnoho neříkají. V očích dětí však po červeném koberci před pražským Slovanským domem, který už zažil Seana Conneryho, Romana Polanského či Natalii Portmanovou, kráčely při premiéře filmu Letopisy Narnie: Princ Kaspian hvězdy: vrstevníci fanoušků.

Premiéra filmu Letopisy Narnie: Princ Kaspian - ječící herečka Georgie Henleyová - Praha (17. června 2008) | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

V Praze se totiž sešla celá hlavní pětice populární dětské podívané, představitelé čtyř sourozenců Pevensiových a následníka trůnu z kouzelné říše, kam se hrdinové vrátili po prvním úspěšném filmu. Vrátili se i do Česka, kde oba snímky natáčeli.

Do kina přijeli v několika limuzínách a fanoušci, kterých dorazilo několik set, každému z nich přichystali vlastní ovace. Část pištících dívek dokonce přepadla přes mobilní zábradlí, to když přijel představitel Kaspiana herec Ben Barnes.

Premiéra filmu Letopisy Narnie: Princ Kaspian - Ben Barnes s fanynkami

Druhý dívčí tábor se zase dožadoval pokřikem představitele Petra, herce Williama Moseleye. Radost pak dosáhla vrcholu, když herci vešli mezi fanoušky, rozdávali podpisy, fotili se s nimi.

Od kamery k maturitě
Letopisy Narnie: Princ Kaspian - William MoseleyDěti tedy stály kolem červeného koberce i na něm - alespoň tvůrci filmu v čele s režisérem Andrewem Adamsonem tak tvrdošíjně označují své kdysi malé svěřence, kteří už hodně odrostli. V zákulisí štáb plánoval, co mohou "děti" dostat k večeři, co zásadně nesmějí pít a kdy by měly jít spát.

Přitom Moseley už oslavil dvaadvacáté narozeniny. "Ale doufám, že po návratu z natáčení do normálního života budeme vždycky znovu obyčejnými dětmi. Ostatně nás do filmu vybrali právě proto, že nejsme hvězdy," smál se plavý idol dívek.

Letopisy Narnie: Princ Kaspian - Anna PoppewellováZuzaně alias Anně Popplewellové bude letos dvacet. Při natáčení Prince Kaspiana jí režisér dal výjimečně volno, aby mohla odletět do Londýna na maturitní večírek; herečka se prý převlékla do večerních šatů na toaletě a před návratem do Prahy stihla pouze dva tance. Ani ona si jako hvězda nepřipadá: "Jakmile se vrátíte do rodiny a do školy, stojíte oběma nohama na zemi."

Trailer k filmu Letopisy Narnie: Princ Kaspian

Oba starší filmoví Pevensiovi už s narnijskou ságou končí, jejich mladší kolegové mají pokračovat. Představiteli Edmunda Skandaru Keynesovi, mimochodem potomkovi vědce Charlese Darwina, je nyní šestnáct; mezi dvěma díly prý vyrostl o 17 centimetrů. "Ale všechnu tu slávu kolem jsem si ještě neuvědomil. Sice je fajn nechat se vozit auty, ale pak jste zpátky v běžném životě, jezdíte zase autobusem, a taky to jde," říká.

Za dva roky na viděnou
A benjamínkovi filmové rodiny Georgii Henleyové v roli Lucinky bude za pár dní dvanáct let. "Taky nejvíc zlobím," prozrazuje na sebe školačka, která zkouší dráhu spisovatelky. Proti tomu, že by jí sláva stoupla do hlavy, má obranu: "S nafouknutou hlavou bych totiž neprošla dveřmi." 

Premiéra filmu Letopisy Narnie: Princ Kaspian - herečka Georgie Henleyová se podepisuje

Po slavném pražském večeru všichni ve středu odlétají zpátky do Londýna, kde je čeká největší premiéra v britské historii: pro 10 tisíc lidí. A na podzim budou točit další díl série, jehož premiéru hlásí na rok 2010.

V něm se do Narnie vrátí Edmund s Lucinkou, s sebou vezmou bratrance Eustace a znovu se potkají s princem Kaspianem na mořské plavbě královskou lodí. Ale "trojka" - Plavba Jitřního poutníka už se nebude točit v Česku, nýbrž v Mexiku a režii převezme tvůrce bondovky Jeden svět nestačí Michael Apted.
Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Poslední role. Robert Redford oznámil, že chce skončit s hraním

Robert Redford (Benátky, 1. září 2017)

Oscarový herec a režisér Robert Redford ohlásil konec kariéry. Pro Deadline potvrdil svá slova z rozhovoru v časopisu...

Další z rubriky

RECENZE: Snesitelnější než krtek s pandou. Chlupatý Nemo řídí Příběh koček

Záběr z filmu Příběh koček

Pěkná, čistě zvládnutá animace, spousta akčních letů, skoků a honiček, ale zato málo duchaplného humoru. To je...

Úžasňákovi 2 porazili obřího žraloka, měli o dvacet tisíc diváků víc

Záběr z filmu Úžasňákovi 2

I svůj druhý víkend v našich kinech opanovali animovaní Úžasňákovi 2. Přišlo na ně 42 tisíc diváků, o dvacet tisíc více...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Najdete na iDNES.cz