Lidé tančili a kupovali povodňová trička

  • 5
Třetí ročník rockového a folkového festivalu, který pod zříceninou hradu Okoř uspořádala v sobotu agentura Dream Productions ve spolupráci s Evropou 2, nemohl nereagovat na události posledních dní. Hned po zahájení hudebního programu se diváci dověděli o možnosti zakoupit za 250 korun "povodňová" trička. Z každého prodaného kusu půjde dvě stě korun na účet Společnosti Člověk v tísni při České televizi a podle informací pořadatelů byl zájem velký.

Přes pět tisíc diváků, kteří se pod troskami středočeského hradu sešli, slyšelo například Triny, Dobrohošť či Kamila Střihavku a jeho Woo-Doo Band. Lenku Filipovou střídavě doprovázeli Václav Veselý z Dobrohoště a Jindřich Koníř. Tenhle dramaturgický tah zřejmě zabral: publikum se zpěvačkou (to už při reprodukovaném doprovodu) pělo o tom, že "za všechno může čas".

Velmi příjemnou půlhodinku pak všichni strávili ve společnosti Karla Plíhala, který kromě písní pobavil publikum tradičním veršováním. Do stavu blízkého vytržení sebe samu a všechny pozorně naslouchající přivedla jako vždy skvělá Iva Bittová. Po ní už se prostor pod pódiem zaplnil příznivci skupiny Support Lesbiens, která tu avizovala chystané album. Nové písně doplnily již osvědčené skladby také při vystoupení kapely Chinaski, která - stejně jako Support Lesbiens - roztancovala dobře se bavící publikum.

Poslední slovo měl stejně jako loni Čechomor, tentokrát však bez Jaromíra Nohavici. Když před druhou hodinou ranní kapela s hostující Lenkou Dusilovou dohrála a dozpívala, přesunulo se ještě několik stovek diváků před plátno Kinematografu bratří Čadíků, kde zhlédli "spřízněný" film Rok ďábla.

Čechomor na festivalu Okoř 2002.

Kytarista skupiny Chinaski na festivalu Okoř 2002.

Chinaski na festivalu Okoř 2002.

Houslistka a zpěvačka Iva Bittová na festivalu pod Okoří.

Publikum na festivalu Okoř 2002.

Kamil Střihavka na festivalu Okoř 2002.

Support Lesbiens na festivalu Okoř 2002.