Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Scénář ke Slavíkovi testuji na okolí, přiznává moderátor Libor Bouček

  18:59aktualizováno  18:59
Jubilejní padesátý ročník Českého slavíka, který se koná 28. listopadu, bude i letos moderovat Libor Bouček. Jak se na tento večer připravuje, popsal v rozhovoru pro nové vydání týdeníku Téma.

Moderátor Libor Bouček | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Opět budete moderovat Českého slavíka, ke kterému připravujete i scénář. Píšete si ho sám?
Vždycky. Od doby, kdy dělám větší projekty, se snažím je psát sám, protože si pak za výsledek zodpovídám. Vlastně jediná výjimka v celé mé kariéře byli asi VyVolení. Tam se logicky museli lidé sledovat dvacet čtyři hodin denně a na to jsem neměl kapacitu.

A není pak ta práce náročnější?
Naopak, myslím, že je to právě nejsnazší a každý moderátor, který se tak chce nazývat, by to měl dělat právě takhle. Pak si to člověk líp zapamatuje a má přehled o tom, co dělá. Když mu někdo napíše scénář, on pak vlastně jenom hraje a jde to poznat. Autorství je součást práce moderátora. Třeba nyní přemýšlím o předávajících. Chci, aby nějakým způsobem reflektovali rok 2015 a aby to celé dávalo smysl.

Fotogalerie

Takže scénář zatím hotový není?
To určitě ne. Vždycky se snažím mít nějakou hrubou hotovou věc tak tři neděle před přenosem, aby to bylo aktuální, protože do přenosu se může stát celá řada věcí. Třeba loni přišel sympatický režisér na předávání státního vyznamenání na Hrad ve flísový mikině, takže jsem to do scénáře zahrnul. Myslím, že následující dny ještě přinesou množství událostí, které bude třeba zakomponovat.

Máte už nějakou základní kostru?
Mám. Přece jenom je to 50. ročník a snažím se, aby se tam objevili první moderátoři nové éry. Před dvaceti lety byla zajímavá tradice, že byly vždycky dvojice. Jednu z nich tvořila třeba Lucie Borhyová a Štefan Margita nebo Jiří Suchý a Tereza Pergnerová, což mi přijde věc naprosto nevídaná. A já udělám všechno pro to, aby se na předávání objevili.

Týdeník Téma

Vychází v pátek

Týdeník TÉMA

Proč musel Libor Bouček změnit vzhled? Jak se stalo, že se už dvakrát rozvedl? A proč si nechce vzít současnou přítelkyni? Více v pátečním vydání týdeníku Téma.

Takže je i oslovujete?
Musím jim zavolat, protože já je tam zvu a budou na pódiu se mnou, takže logicky vyžadují, aby se jim někdo ozval a řekl jim, co a jak.

A to je běžná práce moderátora?
Nevím. Já to tak dělám už léta. Možná by bylo snazší připravit si pár frků, bez ladu a skladu je za sebe poskládat a čekat, koho mi produkce pozve na pódium. Ale mě to takhle přijde zodpovědnější a i jsem pak klidnější a cítím se líp. Protože si prostě připravím ten písek.

Testujete si své scénáře na někom?
No jo. A jsem s tím hrozně otravný. Testuju to na svém okolí, pro které to musí být strašné. Když si to tak vezmu, tak to aktivně zažily dvě moje partnerky a myslím, že by nikomu nepřály zažít to listopadové období, kdy s nikým nekomunikuju a jenom zkouším fóry. To pro holky musí být strašné.

Autor:Nejčtenější

Nečekaně zemřela Dolores O'Riordanová, nezaměnitelný hlas Cranberries

Zpěvačka Dolores O'Riordanová na pražském koncertu kapely The Cranberries

Hlavní tvář irské skupiny Cranberries Dolores O'Riordanová náhle zemřela ve věku 46 let. Zpěvačku našli v hotelovém...

PRVNÍ DOJMY: Pat a Mat, Vetchý a Donutil. A konec rudých iluzí

Hrdinové filmu Můj strýček Archimedes

Ač točí v obou zemích, tvrdí, že do rodného Řecka jezdí žít, kdežto do své druhé vlasti, do Česka, spíš pracovat. I...RECENZE: Rapl, Pustina a teď Vzteklina. Tohle opět není idylická série

Johana Matoušková a Kryštof Hádek v seriálu Vzteklina

Takřka hororovým masakrem při noční pitce v lovecké chatě začne na ČT 1 šestidílná Vzteklina. Krimi ze Šumavy má...

RECENZE: Renčovy Zoufalé ženy musí růžové nic alespoň navenek načechrat

Klára Issová ve filmu Zoufalé ženy dělají zoufalé věci

Romantická komedie Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, natočená podle scénáře i knihy Haliny Pawlowské, má na rozdíl od...

Ceny Trilobit vyhrál dokument Mečiar, anticenu dostal moderátor Soukup

Zuzana Kronerová a Pavel Nový ve filmu Bába z ledu

Český filmový a televizní svaz předal výroční ceny Trilobit. Nejlepším loňským filmem se stal dokument Mečiar, který...

Další z rubriky

VIDEO: Věčně nevěrnou psal Xindl X do tanečních kroků zumby

Xindl X a Sabina Křováková

Na konci února přijde do kin film Milana Cieslara Věčně tvá nevěrná, ze kterého je sestříhaný i videoklip k aktuálnímu...

Krásná zpěvačka, která zpívala krásné písně, vzpomínají na Dolores umělci

Cranberries jsou zpět v původní sestavě.

Překvapivá smrt šestačtyřicetileté irské zpěvačky a tváře skupiny Cranberries nenechala chladným umělecký svět. Vedle...

RECENZE: Bratři Malinové s gustem vzpomínají na éru parních lokomotiv

Kapela Malina Brothers a zpěvačka Kateřina García

Sourozenecká kapela Malina Brothers patří ke špičkám tuzemské hudby na pomezí bluegrassu, folku a country. Svědčí o tom...

Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.cz