RECENZE: Lenny měla tentokrát výpravu zábavnější než koncert

  9:57aktualizováno  9:57
Zpěvačka Lenny v sobotu završila turné a úspěšně otestovala svůj potenciál před třemi tisíci fanoušky v pražském Foru Karlín. Přes velkolepé projekce a nabušenou hudební produkci byly nejsilnějším momentem tři akustické písně, které odehrála jen s klavírem a za doprovodu cella.

Protože velikost standardního setu byla dechberoucí, ale místy až příliš. Mohutné projekce hned v úvodním songu Enemy blikaly tak, že přecházel zrak. Doslova. Diváci museli mhouřit oči, což ve chvíli, kdy přijde na pódium hlavní hvězda večera není to nejvhodnější.

Fotogalerie

Lenny oproti třeba svému první turné před dvěma lety zapojila do koncertu více živých nástrojů, třeba dechy byly skutečně příjemným oživením. Škoda jen, že v celkovém mixu zvukově trochu zapadly. Což ostatně platilo i o zpěvaččině hlase, který aspoň zpočátku skrz burácení kapely moc neprolézal.

Kromě prověřených písní zařadila Lenny i novinky. Ve skladbě Next to Me a návodné pasáži s „ououou“ dovedla rozezpívat i zaplněný sál. Naopak hity FUN., All My Love a jako přídavek odehraný singl Hell.o publikum pěkně rozproudily.

Ale přesto přese všechno byl asi nejpůsobivější akustický set, který Lenny odehrála na klávesy od zvukaře. Začalo to tím, že se uprostřed haly zjevila Terezie Kovalová se svým cellem. Následně se k ní přidala Lenny a spolu odehrály několik skladeb včetně balady Release Me, která se tak stala jedním z nesporných vrcholů večera.

Mimořádné vybočení z nevypsané soutěže o to, která písnička bude víc blikat a která bude hlasitější, celou show neskutečně osvěžilo.

Před dvěma lety po koncertu ve Vratislavicích bylo zjevné, že Lenny nasadila laťku vysoko (čtěte v recenzi Divoká i něžná Lenny dovezla do klubu plnokrevnou halovou show). V malém klubu dokázala navodit atmosféru haly. V sobotu v Praze ji přirozeně nepodlézala, ale párkrát si o ni nohou při pokusu o přeskok škrtla. V komornějších prostorách jí to prostě sedí o něco lépe. Zvlášť když i tam dokáže navodit neodolatelnou atmosféru.


Nejčtenější

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhům Rychlých šípů od Jaroslava Foglara je už...

Padla poslední klapka Jana Žižky. Do ciziny půjde pod názvem Medieval

Vinzenz Kiefer, Machael Caine a Alistair Brammen při natáčení filmu Jan Žižka

Téměř tři měsíce trvalo natáčení filmu Jan Žižka, poslední klapka nyní padla v Nymburku. Režisér míří do střižny a...

Nechtěl jsem, aby mě po parketu honili s bičem, řekl vítěz StarDance

Herec Jiří Dvořák s taneční partnerkou Lenkou Norou Návorkovou v kulturním...

Ač se bál, že po náročném tanečním půlroce nevstane, dorazil nakonec čerstvý vítěz letošní StarDance Jiří Dvořák do...

VIDEO: Takto se točila parodie na Harryho Pottera se Zemanem a Babišem

Parodie Harry Potter a kámen mudrců s Milošem Zemanem.

Hitem internetu se stalo video autorů Michala Orsavy a Michaely Lovecké. Jejich parodie na Harryho Pottera, kde...

RECENZE: Urostlý Aquaman hraje mokrou Hru o trůny úmorných 143 minut

Záběr z filmu Aquaman

Tvrdí o sobě, že není barbar, miluje umění a jako jeden z mála ještě čte knihy. Ovšem v titulní roli filmového komiksu...

Další z rubriky

RECENZE: Chinaski učili, jak zvládnout duet bez zpěvačky a hity bez dechů

Chinaski 12. prosince 2018 v pražském Foru Karlín

Kapela Chinaski ve středu ve vyprodaném pražském Foru Karlín završila svou první sezonu v nové sestavě, která odhodila...

RECENZE: Kapela Kryštof svůj vysněný Strahov zbytečně kouskuje

Kryštof (Stadion Evžena Rošického, Praha, 16. září 2017)

Kapela Kryštof vydala záznam ze své loňské pompézní oslavy pětadvaceti let na stadionu na Strahově a opakuje...

RECENZE: Pověste ho vejš! Jelen důstojně uctil Michala Tučného

Kapela Jelen 15. prosince 2018 v pražském Foru Karlín

Kromě vlastních hitů byla hlavním tahákem v sobotu zakončeného turné kapely Jelen vzpomínka na country legendu Michala...

Najdete na iDNES.cz