Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Léčivé Nalezení paralelních civilizací věku internetu

  17:30aktualizováno  17:30
- Nasa vynakládá ročně miliardy dolarů na výzkumy a pokouší se ve vesmíru objevit jiné civilizace. Fotograf Petr Nohel ale nalezl zvláštní obyvatele, kteří vypadají jako mimozemšťané i na Zemi. “ V jejich tvarech se projevují tvůrčí síly Vysokých Inteligencí, které my – z čirého nedostatku infomací – nazýváme různě: Příroda, Evoluce, Vývoj, Bůh, Jahve, Se, Tao, Demiurg, velký designér…”říká Petr Nohel, jehož výstava právě probíhá v galerii Deltax Systems a.s.

"Tož Karlík, to je opravdový kumštýř...vždycky fotografuje svoji vlast,  svoji domovinu...," pochvaloval prý Nohelův otec jednoho jeho přítele. Synovy fotografie však pro něj byly naprosto nesrozumitelné.

Láska a obdiv k neuvěřitelným výtvorům přírodních tvůrčích sil, ať si je pojmenujeme jakkoli, je u Petra Nohela patrná na první pohled. Zároveň se ale fotograf nevzdaluje moderním technologiím a vynálezům, které jsou od přírody na míle vzdálené.

… "Neboť musí být tvořeno, aby mohlo být vyvíjeno a musí být vyvíjeno, aby mohlo být tvořeno," pokračuje fotograf. A tato slova nevypouští jen tak do větru. Při práci, jejímž výsledkem jsou jedinečné snímky mikrosvěta hmyzu či anorganiky, používá vysoce kvalitní přístroje jako je mikroskop a fotoaparáty se speciálními objektivy. Digitální fotoaparáty, počítačové úpravy a retuše ale u Nohela místo nemají. Autor se zcela spoléhá na svůj um, což je v jeho případě skutečně dobře.

Nohel pojmenoval svůj cyklus Nalezení paralelních civilizací věku Internetu. Ptáte se proč, když vlastně jeho snímky nemají s počítači a Intenetem zdánlivě nic společného? Nohel odůvodňuje volbu názvu tím, že dnes už nejen v přírodě, ale i ve světě člověkem stvořeném, na monitorech počítačů, je možné spatřit divné tvary a struktury v nečekaném čase a prostoru.

"Něco málo z toho, co umí, oni nám neznámí Tvůrci paralelních civilizací totiž naučili i Člověka. Z ledasčeho tak možno soudit: Člověk sám už započal tvořit de facto nové organismy. Internetem nevědomky začíná kopírovat dávno existující gigantickou velesíť, celoplanetární TerraNet…" tvrdí Nohel.

Podle něj existuje kolektivní nadvědomí, což například vysvětluje, proč se náhle v naprosto stejnou dobu vyskytnou dva shodné nápady u vzájemně naprosto neznámých a fyzicky vzdálených lidí.

V katalogu k výstavě se píše, že snímky nemají pouze bezprostřední estetický účinek. Biotronici, psychotronici a odborníci na bioenegrgii, kteří obrázky spatřili, se prý shodují, že vyzařují i léčivé síly.

Paralelami mezi různými civilizacemi a společenstvími se Nohel zabýval již v předchozích pracích. Na výstavě Nalezení Paralelních civilizací věku hermetismu představil bytosti a pojmy hebrejské, sumerské, egyptské, keltské, japonské a čínské mytologie, respektive kabaly a tradičního hemetismu. Současná expozice podle Nohela prezentuje moderní hermetismus počítačů a jejich komunikace.

Nalezení paralelních civilizací věku Internetu: Fotogalerie Deltax Systems a.s., na Pankráci 30, Praha 4, návštěva možná každý čtvrtek a pátek od 14.00 – 17.00 po dohodě. Tel. 61001230

Štír astrální

Veselý rarášek Avirus, benevolentní a uživatelsky přívětivý, aspoň zatím

Příchozí odjinud

Starell, Casanova na penzi

Proč je sex fajn? Zeptejte se svého P.C.

Compuboy: kyberguru, guru kyborgů

Astrální rezonance

Orgasmus jistého P.C.

Autor:Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

Poslední role. Robert Redford oznámil, že chce skončit s hraním

Robert Redford (Benátky, 1. září 2017)

Oscarový herec a režisér Robert Redford ohlásil konec kariéry. Pro Deadline potvrdil svá slova z rozhovoru v časopisu...

Vietnamci jsou někdy maloměšťáci a pokrytci, řekla Špetlíková Za scénou

Herečka Ha Thanh Špetlíková v kulturním magazínu Za scénou

Do kin vstupuje film Miss Hanoi, ve kterém hlavní roli začínající vietnamské policistky ztvárnila Ha Thanh Špetlíková....

Další z rubriky

OBRAZEM: Začal Týden umění. Láká na Warhola, Zrzavého i paneláky

Jan Zrzavý, Benátky I, 1928

Už i Praha má svůj Týden umění. Jeho první ročník začal v pondělí a návštěvníkům otevírá přes třicet galerií včetně...

OBRAZEM: Za války byl špionem. Pak fotil Alžbětu II. i Marilyn Monroe

Pablo Picasso se svým obrazem Marie-Therese Walter (1932, Akt, zelené listy a...

Dostat se do přízně britské královny Alžběty II. není jednoduché. Cecilu Beatonovi se to přesto povedlo. Dokonce se z...

Dámský klín i zrádné spirály. Zakázaní slovenští umělci vystavují na Kampě

Z výstavy Hommage à Peter Vajda

Letošnímu létu v pražském Museu Kampa bezesporu kraluje britský „fotograf královen“ Cecil Beaton. Přesto se v druhém...

Najdete na iDNES.cz