Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Láska, nevěra, déšť a bazén s DV8

  14:55aktualizováno  14:55
- Nejšťastnější den mého života je v podstatě banální, humorem, ale i vážnějšími momenty protkaný příběh o partičce mladých lidí, kteří pomalu začínají přemýšlet o zakotvení v trvalém vztahu. DV8 ovšem na jeho podkladu rozehraje sugestivní kreace, které jsou nejen opřeny o tanec, ale zejména o skvělou scénografii Boba Baileyho, který ji vymyslel společně se samotným souborem, a režii Lloyda Newsona. Ten jednoznačně dokázal, že mu právem náleží titul stvořitele současné podoby moderního tance.

Na pódium vkráčí dívka a k publiku začne prozpěvovat o lásce, která dává životu smysl. Odejde a scéna se promění. Jakoby za zrcadlem pokoje trénují v posilovně dva svalouši, Rob a Liam. Pak se v  druhé části scény odsune stěna, kde za plexisklem sedí na toaletě Rob. Na stěnu toalety se promítá výjev z nějakého pornofilmu, při níž Rob začne masturbovat. Stěna sklo zakryje, aby se záhy zase odsunula a na pódium vjede plexisklová krychle, v níž divoce tančí na rytmy současné dance music několik lidí. Posléze v krychli zůstává jen Katina, která sedí na toaletě a hýbe se do dunivých rytmů. Jindy zase, když se Kate s Robem do sebe zamilují a konečně se vezmou, se Kate začne vznášet nad pódium a tančit ve vzduchu.

Celý příběh se odehrává na pomezí světa reality a nadreality v jednom obývacím pokoji, který se v průběhu večera mění v diskotéku, bázén nebo clonu z deště, na níž je  promítána vlnící se dívka Kate.

Kate si koupila svatební šaty se slevou a nezajímá ji, zda je skutečně užije. Prostě  hledá dokonalou lásku a dokonalého partnera. Kate se zamiluje do Roba. Rob rád sleduje jiné lidi při milování. Viv zase miluje lidi, kteří ji nemilují a Liam miluje jídlo. Charlotta a Katina milují i nemilují tak nějak všechny.

Představení je sice v angličtině, mluveného slova je v něm ale opravdu málo, takže se nemusíte obávat, pokud angličtinou nevládnete, že přijdete o podstatné.

Nejkrásnější den mého života je zkrátka plný překvapení a fantazie, kdy asi sotva čekáte, že si vám jedna z účinkujících sedne na klín, zatímco druhého diváka přinutí, aby ji vyfotil.

DV8 se jednoduše opět povedlo výborně spojit tanec s divadlem a filmem a dokázat, že taneční umění není ani dnes mrtvé umění.

DV8

DV8

DV8

DV8

DV8

DV8

Autor:Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Vietnamci jsou někdy maloměšťáci a pokrytci, řekla Špetlíková Za scénou

Herečka Ha Thanh Špetlíková v kulturním magazínu Za scénou

Do kin vstupuje film Miss Hanoi, ve kterém hlavní roli začínající vietnamské policistky ztvárnila Ha Thanh Špetlíková....

Další z rubriky

RECENZE: Leoš Noha s Lukášem Langmajerem táhnou klasickou letní frašku

Záběr z inscenace Příště ho zabiju sám!

Komedie Příště ho zabiju sám! s Leošem Nohou v hlavní roli nabízí všechny plusy i minusy odpočinkového letního hraní.

VIDEO: Letní Letnou zahájí milostný dopis, podívejte se na zkoušku

Zkouška zahájení 15. ročníku festivalu Letní Letná

V pražských Letenských sadech večer začíná 15. ročník festivalu nového cirkusu a pantomimy Letní Letná. Více než 30...

Stašové ABC sluší. S komercí soupeřit nechci, říká šéf Městských divadel

Daniel Přibyl v minulosti vedl Novou Scénu Národního divadla a Městské divadlo...

Nekonfliktní repertoár přenecháme soukromým scénám, slibuje ředitel Městských divadel pražských Daniel Přibyl. Pod jeho...

Najdete na iDNES.cz