Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Landovský a Adamová mají po pauze filmové sólo

  2:13aktualizováno  2:13
Dvě herecké legendy se po dlouhé době dočkaly velkých filmových rolí. Pavel Landovský a Jaroslava Adamová vytvoří ústřední pár v novém českém filmu Vnučka, který začne v neděli natáčet podle vlastního scénáře jako svou celovečerní hranou prvotinu režisérka Lenka Kny.

Nestyda - Pavel Landovský - snímek z natáčení, Praha (leden 2008) | foto: Martin Špelda

Titulní roli vnučky hlavních hrdinů, povoláním právničky, ztělesní devětadvacetiletá Helena Dvořáková z pražského Divadla v Dlouhé, která loni získala za postavu Faidry Cenu Alfréda Radoka.

. Vnučka a tajemství

Obsahem komorního dramatu režisérky - původně dokumentaristky pracující také pro divadlo - je pátrání po rodinném tajemství, které je ukryto v minulosti. Mladá právnička dostává šokující úkol: její překvapivě tvrdá a neústupná babička se chce po šedesáti letech manželství zčistajasna rozvést.

A pevně trvá na svém. Jaký důvod ji k tomu vede a proč se rozhodla až nyní, to je předmětem takřka detektivního pátrání, které krok za krokem poodkrývá ničivou sílu dávných vin. Skryté tajnosti jednoho manželství postiženého tragédií národnostní nesnášenlivosti, které přesto přečkalo všechny výkyvy dobových změn, budou nakonec odhaleny.

Dva na samotě
Pavel Landovský - Vratné lahveOběma hercům film po léta nedával klíčové příležitosti, i když se před kameru dostávají. Landovský se loni objevil v komediích Vratné lahve a Chyťte doktora, letos v říjnu se představí v Hřebejkově novince Nestyda.

Adamová zahájila svůj filmový návrat snímkem Želary a v únoru 2009 se objeví v premiérové komedii Marie Poledňákové Líbáš jako Bůh. U obou však šlo vesměs o vedlejší úlohy, kdežto Vnučka jim slibuje pořádné partnerské sólo.

Kvůli natáčení musí na čas opustit hlavní město. Scénář totiž podivínským hrdinům předepisuje život na pohraniční samotě, kde na ně přes plot pokukuje jen František Němec v roli německého starousedlíka, který nebyl po válce odsunut. Točit se bude zejména v Dolním Žlebu u Děčína, v odlehlém domě u Labe a na břehu řeky.

TV Nova představuje schéma pro podzim 2007 - Anna PolívkováDalší scény filmu, ve kterém se objeví ještě Anna Polívková, Alois Švehlík, Matěj Hádek či Marián Roden, se odehrají v pražských ulicích, na nádraží, v bytě, u soudu nebo v nemocnici. Natáčení potrvá od 10. srpna do 9. září, kratší dotáčky se plánují na říjen a listopad.

Příběh, na jehož konečné podobě spolupracovala také Daniela Fischerová a Martin Daniel, získal kromě grantu českého fondu kinematografie i podporu evropských fondů. Producentem je Viktor Schwarcz ze společnosti Cineart a premiéra se plánuje na 23. dubna 2009.

Autor:Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Herci z muzikálů včetně Mamma Mia nedostali honoráře, došlo na insolvenci

Herečka Alena Antalová v hlavní roli Donny v muzikálu Mamma Mia v pražském...

Producent Jiří Jurtin a jeho firma Crystal Skull je ve finančních potížích. Tvrdí, že společnost Ticket Art Praha mu...

Další z rubriky

DO KINA: Otec a syn Washingtonovi se postaví proti rockovému Létu

Trailer k filmu Equalizer 2

Z pěti novinek kin si hned dvě připsala rodina černošských herců. Oscarový Denzel Washington hraje v pokračování...

Zemřel Drahoslav Makovička, scenárista Anděla s ďáblem v těle

Scenárista a dramaturg Drahoslav Makovička (na snímku ze 4. července 2011)

Ve věku 90 let zemřel scenárista a dramaturg Drahoslav Makovička, autor scénářů ke komedii Anděl s ďáblem v těle nebo...

RECENZE: I na plátně zůstal neuchopitelný Jan Palach záhadou

Kaskadér při natáčení scény sebeupálení pro film Jan Palach

Nepoví skoro nic, co bychom nevěděli, neprovokuje obsahem ani tvarem. Přesto má film Jan Palach smysl. Díky hrdinově...

Najdete na iDNES.cz