Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kytarista Michal Pavlíček zkolaboval, zřejmě kvůli přepracovanosti

Víme první   13:47aktualizováno  13:47
Kytarista a skladatel Michal Pavlíček zkolaboval a skončil v nemocnici. Jeho stav není vážný, muzikant zatím zrušil jen jeden koncert - vystoupení na sobotním Podzimním Sázavafestu.

Michal Pavlíček - Michal Pavlíček - Síň slávy Rádia Beat, Sazka Arena 8. 6. 2006 | foto: René VolfíkČTK

"Je mi líto, že z důvodů náhlé zdravotní indispozice musím své vystoupení na Podzimním O2 Sázavafestu zrušit. Těšil jsem se," oznámil Pavlíček organizátorům festivalu po svém středečním kolapsu.

Zdravotní potíže Michala Pavlíčka potvrdil iDNES.cz i kytaristův manažer Luboš Vilas, šéf agentury LEV Production. "Podle mě zkolaboval z přepracovanosti. Dokončuje knihu, nové album, pracuje na hudbě k filmu, skoro nespí. Takže jednou to vyčerpání přijít muselo," řekl.

Podle Vilase ale Pavlíčkův stav není vážný, byť je ještě pořád v nemocnici na pozorování, a to nejméně na tři dny. "Už vypadá v pohodě, zdá se mi docela čilý," podotkl manažer. I proto zatím z nabitého Pavlíčkova kalendáře vypadl jediný koncert na Podzimním Sázavafestu.

Během listopadu by se měla na pultech knihkupectví objevit Pavlíčkova autobiografie Země vzdálená. Rozhovor s muzikantem vedla Marie Reslová, nakladatelství Lidových novin slibuje i výrazné grafické zpracování publikace od výtvarníků Tomáše Didunyka a Davida Spáčila.

Pavlíček také začal připravovat nové sólové album Too Many Notes, které by mělo vyjít příští rok na svatého Valentýna. "Bude obsahovat šestnáct zpívaných skladeb v tvrdém rockovém hávu a devět kytarových instrumentálek v širším žánrovém spektru," představil nahrávku na své webové stránce.

Michal Pavlíček - Jeden den v parku u Zlaté brány

Místo Pavlíčka se v programu Podzimnmího Sázavafestu, který byl přesunut z Výstaviště do prostoru Abaton, nově objevila indie-electro rocková formace Lakeside X.

"Popřál jsem Michalovi hlavně brzké uzdravení. Všem příznivcům festivalu se omlouvám za vynucené změny a věřím, že i tak nabídneme všem návštěvníkům pestrou přehlídku neopakovatelných hudebních zážitků," řekl iDNES.cz hlavní pořadatel Sázavafestu Pavel Kloupar.

V jednání byla také pražská progresivní kytarovka Panama, ale koncert odmítla. "Náhradu stále hledáme," podotkl Kloupar.

Michal Pavlíček patří spolu s Radimem Hladíkem k největším legendám české rockové kytary. V posledních letech se věnuje skládání scénické hudby k filmům, seriálům či divadelním představením.

Kdo je Michal Pavlíček

Narozen * 14. února 1956

Michal Pavlíček byl člen mnoha významných souborů, např. jazzrockové Bohemie, obou podob Pražského výběru (jazzrockové i novovlnné, nikoli však současného Pražského Výběru II), BSP (Baláž-Střihavka-Pavlíček). Založil skupinu Stromboli a později Big Heads. Jako vyhledávaný studiový muzikant se účastnil nahrávání desítek alb nejrůznějších umělců a formací - např. Báry Basikové, Mahagonu, Hany Hegerové, Zuzany Michnové, Moniky Načevy, Lucie Bílé, Jany Kratochvílové, ale třeba i Karla Gotta. Podílel se na natáčení hudby k televiznímu seriálu Návštěvníci a byl jedním z hlavních spolutvůrců televizního pořadu Na Kloboučku. Je autorem muzikálů Minotaurus, Excalibur, Dáma s kaméliemi a Obraz Doriana Graye.

Zdroj: Wikipedia
Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Další z rubriky

Hudebníci jedou zahrát krajanům do Banátu, stále jich tam jsou dva tisíce

Zuby Nehty

Je to asi nejvzdálenější přehlídka s tak masivní českou účastí, ale dává to smysl. Čtyřdenní festival Banát v rumunské...

GLOSA: Opisoval Vivaldi či „ten druhý“? I to nadhodil skvělý festival

Španělský soubor Euskal Barrokensemble koncertoval v rámci Letních slavností...

Prázdninová Praha láká na hodně koncertů klasické hudby, ale pouze jednu jistotu: Letní slavnosti staré hudby. Letošní...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...

Najdete na iDNES.cz