Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kryštof zkoušel do opery: se sborem a fanouškem za pianem

Exkluzivně   14:30aktualizováno  14:30
Dva dny se kulturním domem v Zábřehu linuly poprockové hity v nezvyklých úpravách. Kapela Kryštof zkoušela s místním sborem Alfa Gospel Praises na pondělní unikátní vystoupení v pražské Státní opeře. Portál iDNES.cz nabídne koncert od 20 hodin v přímém přenosu.

Kapela Kryštof zkoušela se sborem Alfa Gospel Praises - Zábřeh na Moravě (28. a 29. listopadu 2008) | foto: Marek Dvořáček, iDNES.cz

Kapela Kryštof zkoušela se sborem Alfa Gospel PraisesPopulární kapela v čele s Richardem Krajčem si dvoudenní intenzivní soustředění se sborem naplánovala jen několik desítek hodin před dvojicí koncertů ve Státní opeře. "Přípravy se ovšem rozběhly už na jaře, hned jak jsme se s Kryštofem domluvili," říká sbormistr Simeon Hýbl.

Semifinalista soutěže X-Factor a muž pevných křesťanských zásad sbor připravoval až do října sám. Během listopadu pak vzal malou část sboru a třikrát vyrazili zkoušet za Kryštofem do Havířova. "Nejobtížnější bylo přesvědčit naše zpěváky, že i popové a rockové písničky lze prožívat jako gospel," přiznává.

V pátek a sobotu pak už sbor piloval program s kapelou na své domácí půdě. A pro Alfa Gospel Praises i pro jejich sbormistra, který svým zpěvákům vládne pevnou rukou a do ničeho si moc nenechá mluvit, to byla velká škola.

Kapela Kryštof zkoušela se sborem Alfa Gospel Praises - sbormistr Simeon Hýbl"Učím se vnímat názor druhého, protože samozřejmě mám představy, jak by to mělo znít, ale toto je Richardův projekt. A je to poučné i pro děti; tak jak já po nich vyžaduji poslušnost, tak holt teď musím poslouchat i já," přiznal s úsměvem Hýbl s narážkou na malý spor, který s lídrem kapely svedli ohledně vokálů.

Pětačtyřicetičlenný sbor zpíval od rána do večera; třikrát před prázdným sálem, čtvrtým testem byla veřejná zkouška, na kterou si členové Alfa Gospel Praises mohli pozvat své příbuzné.

To už všichni zapomněli na vtipkování či občasné neshody ze zkoušek, tohle byl prakticky regulérně koncert. A podle Richarda Krajča se povedl. "Všechno si sedlo, jak mělo, a teď vzhůru do Prahy," byl spokojen zpěvák.

Kryštof z opery v přímém přenosu

Portál iDNES.cz odvysílá koncert v pondělí od 20 hodin

Koncept mimořádného vystoupení ve Státní opeře, který vyjde už 8. prosince na cédéčku, vychází z úspěšného akustického turné Kryštof. Kapela mírně pozměnila playlist a fanoušci se dočkají dvou nových písní - aktuálního rádiového hitu Tak nějak málo tančím... i balady Ráno, kterou kapela představila na podzimních klubových koncertech.

Kapela Kryštof zkoušela se sborem Alfa Gospel Praises - fanoušek Jan Kavan"Připravili jsme si i několik překvapení. Zahraje si s námi třeba jeden fanoušek, kterého jsme objevili přes YouTube, kde jsme našli jeho videa, jak hraje na piano naše písničky," líčí Krajčo.

Řeč je o jedenadvacetiletém Janu Kavanovi, studentovi ekonomie z Mladé Boleslavi, který si jako host zahraje v písničce Vodné stočné. S kapelou strávil na zkouškách v Zábřehu oba dny, dokonce s muzikanty společně nocoval. "Prožívám sen každého z fanoušků," přiznal mladík.
Nejčtenější

Film s Kevinem Spaceym utržil za první den v kinech jen 126 dolarů

Kevin Spacey ve filmu Billionaire Boys Club

Herec Kevin Spacey obviněný ze sexuálního nátlaku utrpěl další ránu ve své kariéře. Novinka Billionaire Boys Club, v...

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...

Zemřel český dýdžej Michal Maudr známý pod přezdívkou DJ Loutka

DJ Loutka

Ve věku 51 let zemřel jeden z nejznámějších českých dýdžejů a výrazná postava tuzemské taneční scény Michal Maudr,...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Další z rubriky

RECENZE: Rottrová, Ruml, texty snů. O slovo se hlásí kapela Nedivoč

Marie Rottrová na festivalu Benátská! s Impulsem 2018

Herec, bavič a hudebník Jiří Krhut známý například z Kabaretu BO! Jaromíra Nohavici vydal se svou kapelou Nedivoč desku...

Nebyl tu jen Bratříček aneb hudební vzpomínky na tragický rok 1968

Polský dokument Bratříček Karel má u nás premiéru 25. srpna

Píseň Karla Kryla Bratříčku, zavírej vrátka patří k nejvýraznějším hudebním symbolům vztaženým k událostem ze srpna...

Zemřel český dýdžej Michal Maudr známý pod přezdívkou DJ Loutka

DJ Loutka

Ve věku 51 let zemřel jeden z nejznámějších českých dýdžejů a výrazná postava tuzemské taneční scény Michal Maudr,...

Najdete na iDNES.cz