Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kolonády ožily filmovými mejdany, kouřit je zakázáno

  11:52aktualizováno  11:52
Karlovarské kolonády žijí při filmovém festivalu dvojím životem. Ve dne patří především lázeňským hostům, kteří sem míří za pitnými kúrami, a v noci zase bujarým mejdanům.

43. MFFKV - večírek ČEZ - Petr Jančařík s manželkou - Mezinárodní filmový festival, Karlovy Vary (5. července 2008) | foto: Marek NavrátiliDNES.cz

I ty jsou obvykle spojeny s popíjením, ovšem nikoliv léčivé přírodní vody. Tu někteří aktéři večírků vyhledávají spíše druhý den, když se snaží srovnat narušené zažívání.

Velkolepý mejdan s laserovou show, který navštívil i americký herec Robert de Niro, má už za sebou Vřídelní kolonáda. Další party plná světel a zvukových efektů zase bouřila do noci ze střechy historické Mlýnské kolonády. Obě přežily bez větší újmy.

I proto, že na všechny akce dohlíží sám ředitel karlovarské správy kolonád a pramenů Milan Trnka. Při festivalu toho mnoho nenaspí, v ohrožení jsou totiž i další lázeňská zařízení ve městě. "Už jsme museli řešit například problém s jedním z pramenů, který někdo v noci ucpal. Nebylo to ale nic závažného," řekl Trnka.

Kolonády dosud vše přežily jen s minimálními šrámy. Ovšem s drobným poškozením se při akcích v takovém rozsahu vždy počítá. "Pořadatelé večírků se většinou snaží dodržovat vše, co jim smlouvy přikazují. Jsou v nich vždy i přísné sankce. Rozhodně je třeba zakázáno kouření," poznamenal ředitel.

Kouření podle něho do lázní a na kolonády prostě nepatří, znesvěcuje to lázeňské prostředí. Za nedodržení zákazu hrozí pořadatelům a potažmo přímo viníkům pokuta 50 tisíc korun.

Ještě mnohem dražší by bylo koupání ve výtrysku Vřídla, což se v minulosti už stalo. "Kvůli tomu jsme vydali novou sankci, která to oceňuje na 100 tisíc korun. Za kouření jsme v minulosti pokuty uplatnili, za koupel ve Vřídle ještě ne," uvedl Trnka.

Kvůli různým akcím v kolonádních prostorách bývá v některých dnech omezen jejich obvyklý provoz. Správa kolonád to při MFF běžným lázeňským hostům zase vynahrazuje prodlouženou otevírací dobou.

Popíjet vodu mohou do 21:00, tedy o dvě hodiny déle, než je obvyklé. "Z pronájmu máme jistý příjem a kolonády jsou na všechny akce pojištěny. Třeba v případě Mlýnské kolonády je to pojistka na miliony korun," dodal ředitel.

Autor:Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Další z rubriky

TELEVIZIONÁŘ: Nejlepší film dějin vyšel zkrátka, teď má zase zpoždění

Tim Robbins v letním kině uvedl svůj patrně nejslavnější film Vykoupení z...

Vypadá to stylově: na ČT1 se večer předvede závěrečný ceremoniál 52. karlovarského festivalu a na ČT2 nejzářivější host...

Hanzlík, Pattinson, Levinson. Festival rozdal čestné ceny, uspělo i Česko

Tři ocenění. S cenou za přínos filmu pózují Robert Pattinson, Jaromír Hanzlík a...

Cenu za režii si na samém závěru 53. ročníku karlovarského festivalu odnesl Olmo Omerzu za český film Všechno bude....

Housle jsou ve futrálu a herecký idol Stmívání Robert Pattinson ve Varech

Robert Pattinson se poslední den karlovarského festivalu představil v divadle,...

Nač měli jiní několik dnů, stihl poslední host karlovarského festivalu za čtyřiadvacet hodin. Před sobotním obědem...

Najdete na iDNES.cz