Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kolonády ožily filmovými mejdany, kouřit je zakázáno

  11:52aktualizováno  11:52
Karlovarské kolonády žijí při filmovém festivalu dvojím životem. Ve dne patří především lázeňským hostům, kteří sem míří za pitnými kúrami, a v noci zase bujarým mejdanům.

43. MFFKV - večírek ČEZ - Petr Jančařík s manželkou - Mezinárodní filmový festival, Karlovy Vary (5. července 2008) | foto: Marek NavrátiliDNES.cz

I ty jsou obvykle spojeny s popíjením, ovšem nikoliv léčivé přírodní vody. Tu někteří aktéři večírků vyhledávají spíše druhý den, když se snaží srovnat narušené zažívání.

Velkolepý mejdan s laserovou show, který navštívil i americký herec Robert de Niro, má už za sebou Vřídelní kolonáda. Další party plná světel a zvukových efektů zase bouřila do noci ze střechy historické Mlýnské kolonády. Obě přežily bez větší újmy.

I proto, že na všechny akce dohlíží sám ředitel karlovarské správy kolonád a pramenů Milan Trnka. Při festivalu toho mnoho nenaspí, v ohrožení jsou totiž i další lázeňská zařízení ve městě. "Už jsme museli řešit například problém s jedním z pramenů, který někdo v noci ucpal. Nebylo to ale nic závažného," řekl Trnka.

Kolonády dosud vše přežily jen s minimálními šrámy. Ovšem s drobným poškozením se při akcích v takovém rozsahu vždy počítá. "Pořadatelé večírků se většinou snaží dodržovat vše, co jim smlouvy přikazují. Jsou v nich vždy i přísné sankce. Rozhodně je třeba zakázáno kouření," poznamenal ředitel.

Kouření podle něho do lázní a na kolonády prostě nepatří, znesvěcuje to lázeňské prostředí. Za nedodržení zákazu hrozí pořadatelům a potažmo přímo viníkům pokuta 50 tisíc korun.

Ještě mnohem dražší by bylo koupání ve výtrysku Vřídla, což se v minulosti už stalo. "Kvůli tomu jsme vydali novou sankci, která to oceňuje na 100 tisíc korun. Za kouření jsme v minulosti pokuty uplatnili, za koupel ve Vřídle ještě ne," uvedl Trnka.

Kvůli různým akcím v kolonádních prostorách bývá v některých dnech omezen jejich obvyklý provoz. Správa kolonád to při MFF běžným lázeňským hostům zase vynahrazuje prodlouženou otevírací dobou.

Popíjet vodu mohou do 21:00, tedy o dvě hodiny déle, než je obvyklé. "Z pronájmu máme jistý příjem a kolonády jsou na všechny akce pojištěny. Třeba v případě Mlýnské kolonády je to pojistka na miliony korun," dodal ředitel.

Autor:Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...

Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Další z rubriky

RECENZE: Klid, nenávidíme teroristy. Komedie Pěkně blbě umí smích vyostřit

Hrdinové filmu Pěkně blbě

Americká romantická komedie Pěkně blbě zahajovala karlovarský filmový festival a po jeho sobotním závěru vstupuje do...

OBRAZEM: Potlesk pro Vorlíčka, příjezd Rennera. To byly čtvrteční Vary

Delegace filmu Po strništi bos pózuje před Domem ČT (6. července 2017).

Před blížící se letní premiérou Svěrákova snímku Po strništi bos jej delegace dorazila představit na filmový festival....

Dám si českou vodu a pak vám zahraju na piano, žertoval Jeremy Renner

Jeremy Renner se v Karlových Varech prošel po červeném koberci a předstoupil...

Nositel dvou oscarových nominací Jeremy Renner, hrdina snímku Smrt čeká všude, herecký kolega Toma Cruise z Mission:...

Najdete na iDNES.cz