Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Knižní tipy: Hollywoodu podle Ellise kraluje bukkake

  12:51aktualizováno  12:51
Skupinová sexuální praktika, v jejíž klasické podobě nedochází k tělesnému kontaktu mužů a žen inspirovala slavného amerického temného sarkastu k dalšímu románu z prostředí "odvrácené strany" Hollywoodu.

Bret Easton Ellis | foto: Profimedia.cz

Předcházející knižní tipy najdete ZDE
TIP TÝDNE - Beletrie
BRET EASTON ELLIS: Království bukkake
(Nakladatelství XYZ)
Království bukkakePo pětadvaceti letech se autor slavného Amerického psycha vrátil ke svému prvnímu románu Míň než nula. Na scénu se opět vrací nyní již úspěšný scenárista Clay Easton, který v "městě hříchu" Los Angeles připravuje svůj další film. Dostává se do víru večírků, potkává staré známé, již nosí totéž značkové oblečení, jezdí v drahých autech, berou drogy a nudí se. Easton nahlíží pod povrch vlastní osobnosti, v níž se objevují rysy patologického narcisismu a sado-masochistické sklony. Neschopnost projevovat emoce a narůstající pocit bezmocnosti se stupňují, až vyústí v perverzní orgie plné násilí.

TIP TÝDNE - Napětí
CAMILLA LÄCKBERG: Kameník
(Motto)
KameníkEvropský bestseller od švédské královny detektivek, napínavý od první do poslední stránky. Při lovu humrů u pobřeží švédského letoviska Fjällbaca objeví místní rybář tělo utopené holčičky. Při pitvě vyjde najevo, že nešlo o nešťastnou náhodu, ale o vraždu. Na scéně se objevuje spisovatelka Erica Falcková a detektiv Patrik Hedström, kteří společně pátrají po pedofilovi, který utopil malou dívenku, a poté hodil její tělo do moře.

TIP TÝDNE - Pro děti
Fantastická příručka přírodních věd podle Koumáků
(Universum)
Fantastická příručka přírodních věd podle KoumákůPrůvodci velkoformátové, plně ilustrované publikace jsou malí človíčkové Koumáci, kteří dětské čtenáře s nadhledem a vtipem, avšak velmi informovaně provádějí základy přírodních věd – fyziky, chemie, biologie či astronomie. Kniha podrobně vysvětluje, jak spolu jednotlivé vědní obory souvisejí, co je předmětem jejich zájmu, a nenásilně ukazuje dětem základy vědecké metody, která je společná všemu vědeckému zkoumání. Přináší zábavný způsob, jak proniknout do tajů přírodních věd, i pro ty, které to ve škole nikdy nebavilo.

TIP TÝDNE - Klasika
LOUIS PERGAUD: Knoflíková válka
(Nakladatelství XYZ)
Knoflíková válkaPříběh o nesmiřitelné válce Lovreňáků a Velraňáků, dvou klukovských part ze sousedních vesnic, které se zarputile nenávidí a bojují proti sobě všemi možnými způsoby. V každé z bitev získává vítězná strana válečné trofeje - knoflíky, kšandy nebo pásky zajatých bojovníků. Pro zajatce je to velice ponižující záležitost - po velkém výprasku od nepřítele se domů vracejí otrhaní, doma je pak čeká další, tentokrát rodičovský, výprask. Klasická dětská kniha, proslulá i díky neméně klasické filmové podobě, vychází v nové překladu Jiřího Žáka.

TIP TÝDNE - Pro poučení
RADEK MIKULÁŠ: Ledové Čechy
(Academia)
Ledové ČechyPrůvodce Ledové Čechy popisuje a zobrazuje zajímavosti a krásy, které zatím z velké části unikaly pozornosti. Ledové útvary jakožto cíl zimních výletů a estetických zážitků byly dosud omezeny výlučně na ledopády a zamrzlé vodopády. Autor průvodce objevil nečekanou plejádu zajímavých a krásných tvarů, struktur a textur i na zdánlivě fádních, plochých ledech řek, rybníků a údolních nádrží. Součástí některých textů jsou také zcela původní pozorování vzniku ledových jevů, které nejspíše udiví i hydrology, fyziky a chemiky.

TIP TÝDNE - Komiks
STEVE SEAGLE: Predátor, kniha třetí
(BB/art/Crew)
PredátorSmrt nemá svůj oblíbený rajón. Navštěvuje všechna místa, ať už jsou to bažiny, lesy nebo hluboké moře. Má mnoho tváří – a jedna z nich se skryvá za mimozemskou maskou. Za kovovou maskou vesmírného lovce, nelítostného zabijáka, pro kterého je naše planeta jen snadným zdrojem trofejí. Tedy, pokud nenarazí na někoho, kdo je odhodlaný se bránit. A můžou to být stejně tak žoldáci a policisté jako potapěči a vesničtí burani.

TIP TÝDNE - Audiokniha
KAREL POLÁČEK: Edudant a Francimor
(Nakladatelství XYZ)
Edudant a FrancimorEdudant a Francimor jsou synci kouzelnice madame Halabáby a žijí spokojeně s matkou v chaloupce v temném lese. Jednou se vydají na kouzelném koštěti se svými spolužáky na školní výlet. Nešťastnou náhodou při návratu zabloudí a upadnou do rukou loupežníků. Podaří se jim však uprchnout a při své cestě domů se dostanou do podivuhodných končin a prožívají neuvěřitelné příhody. Kniha se stala i předlohou večerníčku, jehož průvodcem byl Milan Šteindler. Ten také příběhy načetl do podoby audioknihy.

DÁLE VYŠLO:
PETER C. SMITH: Masakr u Tobrúku
(Universum)
Kniha popisuje kombinovaný útok britských pozemních a obojživelných speciálních sil 14. září 1942 na město Tobrúk, životně důležitý zásobovací uzel na břehu Středozemního moře, který v té době drželi Němci a Italové. Historická publikace je díky čtivému jazyku přístupná nejširšímu okruhu čtenářů.

JAY INGRAM: Divadlo mysli (dybbuk)
Co je to vlastně vědomí? Kde se v těle nachází? Rodíme se již s hotovým vědomím, nebo vědomí postupně narůstá? A jak je tomu u zvířat? Na tyto a související otázky se v knize pokouší její autor, uznávaný kanadský vědec a spisovatel, odpovědět.

MILOSLAV IVANOV: Důvěrná zpráva o Karlu Hynku Máchovi (Nakladatelství XYZ)
Třináct kapitol o posledních dnech Máchova života, které známý autor literatury faktu sestavil na základě zjištěných faktů i vlastního bádání. Součástí textu jsou přepisy básníkových dopisů jak milostných, tak pracovních a nechybějí ani jeho obrázky.

LOJZE KOVAČIČ: Křišťálová doba (Kniha Zlín)
První z velkých děl slovinského prozaika (1928-2004), které vychází v českém překladu. Jedním z jeho rysů je autobiografičnost a introspektivní, místy až svědecký charakter výpovědi, která se ale prolíná také se vzpomínkami nebo sny.

JIŘÍ GRUŠA: Dámský gambit (Druhé město)
Novela byla napsána již na počátku normalizace, ale ve svobodné zemi vychází česky poprvé. Je to text erotický i mytologický i hravý. Jsme blízko hrobu i milostného aktu, lásky i vraždy, grotesky i strašidelné pohádky.

IRA LEVIN: Stepfordské paničky (Knižní klub)
Jaké tajemství skrývá městečko Stepford za nablýskanou fasádou svých domů? Co vede zdejší muže k tomu, aby trávili veškerý volný čas v uzavřené společnosti pánského klubu? Slavná hororová próza již inspirovala nejednoho tvůrce k převedení na filmové plátno.

NICK JOHNSTONE: Johnny Depp (CooBoo)
Kniha, jež bere Deppovy fanoušky na horskou dráhu, kterou život tohoto výjimečného herce bezesporu byl a stále je. Od snů stát se rockovou hvězdou přes role smutných outsiderů včetně střihorukého Edwarda až po kapitána Jacka Sparrowa a šíleného Klouboučníka v říši divů.

JAN REJŽEK: Z mého deníčku 2: 2003-2009 (Nakladatelství XYZ)
druhý díl posbíraných textů, které slavný "sršatec" české publicistiky napsal do Lidových novin, zejména do rubriky Poslední slovo. Rejžkovým fanouškům i odpůrcům přináší kniha bezměrné množství palebného materiálu.

IVAN WERNISCH: Nikam (Druhé město)
Nová sbírka "žijícího klasika" české poezie přináší nejen nové texty na pomezí poezie a prózy, ale také autorovy "flashbacky" do roku 1958, období tři roky před vydáním Wernischovy prvotiny.

R.G. GRANT: Námořní bitvy (Knižní klub)
Kniha zahrnuje každý aspekt dějin válčení na moři, na hladině, nad vodou i pod ní - od střetů galér starověkého Řecka až ke vzájemnému provokování jaderných ponorek ve 20. století. Díky množství fotografií, map, trojrozměrných plánků bitev a zpráv očitých svědků jde o unikátní publikaci pro milovníky vojenských dějin.

AGATHA CHRISTIE: Smrtonoš (Knižní klub)
V řadě souborného díla světové královny zločinu vychází opomíjená sbírka dvanácti povídek z roku 1933, která je považována za spisovatelčin hold otci Sherlocka Holmese Arthuru Conanu Doyleovi.

DICK FRANCIS: Střepy (Knižní klub)
DICK FRANCIS: V šachu (Knižní klub)
Knižní klub postupně reedituje knihy slavného detektivkáře a milovníka prostředí jezdeckého sportu (do kterého svoje příběhy s oblibou zasazoval), navíc v dnes už klasických překladech Jaroslavy Moserové-Davidové.

PETR K. TYCHTL: O Popelce (Nakladatelství XYZ)
PETR K. TYCHTL: Šípková Růženka (Nakladatelství XYZ)
JOSEF KOŽÍŠEK: Polámal se mraveneček (Nakladatelství XYZ)
JAN KARAFIÁT: Broučci (Nakladatelství XYZ)
Čtvero tvrdých kartonových leporel pro nejmenší čtenáře přináší klasické pohádkové příběhy, vyprávěné ve verších a doprovázené moderními ilustracemi.

Autor:Nejčtenější

Zemřel herec Jaroslav Šmíd, hrdina komedie Doktor od jezera hrochů

Jaroslav Šmíd ve filmu Doktor od jezera hrochů (2010)

Ve věku 47 let zemřel herec Jaroslav Šmíd, známý z titulní role komedie Zdeňka Trošky Doktor od jezera hrochů. Zprávu...

Zemřel písničkář Wabi Daněk, autor legendární Rosy na kolejích

Písničkář Wabi Daněk

Po dlouhé nemoci dnes ve věku 70 let zemřel Wabi Daněk, folkový písničkář, autor a původní interpret neoficiální...Zemřel Malcolm Young, kytarista a zakladatel legendární kapely AC/DC

Kytarista AC/DC Malcolm Young

Australský hardrockový kytarista Malcolm Young zemřel. Bylo mu 64 let. Oznámila to jeho rodina, která také připomněla,...

Nemístnému návrhu jsem se vysmála, řekla Ewa Farna Za scénou

Zpěvačka Ewa Farna v kulturním magazínu Za scénou.

Ať si ženy uvědomí svou hodnotu. Já se nabídce vysmála, řekla zpěvačka Ewa Farna v pořadu Za scénou.

První díl dokumentu Já, Kajínek zlomil rekord. Měl 1,3 milionu diváků

Trailer k dokumentu Já, Kajínek

Kontroverzní jméno omilostněného vězně Jiřího Kajínka zlomilo divácký rekord. První díl dokumentární série Já, Kajínek...

Další z rubriky

Ve víru kolem Queen. Brian May líčí příběh kapely pomocí 3D fotografií

Queen v roce 1973 v  čele s frontmanem Freddiem Mercurym

Ve středu večer zamíří tisíce fanoušků na koncert kapely Queen do pražské O2 areny. Ještě předtím se však můžou potěšit...

Agatha Christie uměla používat jed. Vychází její utajené zápisníky

Agatha Christie v roce 1949

V češtině poprvé vycházejí Kompletní utajené zápisníky Agathy Christie. Navazují na předchozí, které vyšly v roce 2009....

V Česku chyběly komiksy pro dívky i dospívající. Situace se zlepšuje

Jan Novák & Jaromír 99: Zátopek (ukázka z připravovaného komiksu)

Nejen Batman nebo Superman, ale také Emil Zátopek, Kafkův Josef K. či brzy bratři Mašínové jsou hrdiny komiksové...

Štědrý dárce spermatu má 100 dětí. Geny daruje přes Facebook
Štědrý dárce spermatu má 100 dětí. Geny daruje přes Facebook

Američan přišel s kontroverzním způsobem, jak pomoci homosexuálním a neplodným párům.Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.