Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Knížka prozradí, jak to bylo s rodinkou dál

  4:17aktualizováno  4:17
Fan Vavřincová je vskutku neúnavná. Předloni vyšla knižní podoba jejího slavného seriálu, loni autorka oslavila devadesátku a teď vydala v nakladatelství XYZ pokračování příběhu nazvané Taková normální rodinka se vrací!

Z televizního seriálu Taková normální rodinka | foto: Česká televize

S filmem nemá vůbec nic společného, navazuje čistě a pouze na seriál. Jak tedy žijí Hanákovi více než třicet let poté, co se zrodili pro obrazovku? Spisovatelka jako by očekávala, že se i nová řada může točit.

Z televizního seriálu Taková normální rodinka

Nové příhody totiž rozvrhla tak, že v nich chybějí pouze postavy již zemřelých herců původní série. Ve vile tedy nyní svorně žijí obě dcery někdejší rodiny. Mladší Káča, kterou hrávala Daniela Kolářová, i s manželem Zdeňkem alias Jaromírem Hanzlíkem, jenž se v důchodu nudí, takže se vrtá v domácnosti a všechno rozbije.

A starší, ovdovělá Pavla neboli Jana Štěpánková, jejímž mužem v seriálu býval Eduard Cupák. Na věčnost knížka poslala i maminku s tatínkem – Danu Medřickou se Zdeňkem Řehořem – a babičku čili Marii Rosůlkovou.

Na návštěvy sice dál chodívá sousedka, kterou ztvárnila Jiřina Bohdalová, ale nikoli už tetička a její ženich neboli Jiřina Šejbalová a Oldřich Nový.

Nápadník, ne zloděj
Zato se domácnost rozrostla o další potomky. Káča má dvě dcery: Andulku, která se v seriálu narodila a nyní v dospělosti se pro samou práci zapomíná krášlit i seznamovat, a Manču, její pravý opak.

Pavla měla tři syny. Z dvojčat přezdívaných raubíři zůstal s rodinou Pavel, který ve vile bydlí i s manželkou lékařkou a se synem, jenž věčně sedí u počítače. Raubíř Petr žije se ženou a dcerkou v Americe.

Ze seriálu Taková normální rodinka

A nejmladší Honza se postará o rozruch hned v první kapitole, protože si do domu tajně nastěhuje svou dívku, která "tchyni" nepadne do oka, zvláště když si ji chce naklonit živými dárky v podobě kotěte a štěněte.

Rodinka se zprvu zalekne i nápadníka Káčiny dcery Andulky, považovaného za zloděje. Další dramata obstarají zlomená noha či záhadný noční host.

Jinak se propírají změny doby a mravů – že už se na nové záclony nešetří, nýbrž půjčuje, že spolu páry žijí "nadivoko" bez svateb a zda konvici po babičce nahradit
moderní rychlovarnou.

Sice se u Hanáků stále vaří kafíčko a pečou dvojctihodné koláče, ale také se zkoušejí recepty na americký páj od Pavliny zámořské snachy – a její malá dcerka Daisy, která míchá anglická slůvka s českými, ve finále vytáhne rodinu z finanční tísně.

Právě Daisy jako by převzala štafetu a dar babiččiny vynalézavosti, neboť si ví vždycky rady a opakuje slavné: "To přece není žádný problém!"
Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Další z rubriky

RECENZE: Vytvořte novou kategorii Litery. Speciálně pro Dědinu

Petra Dvořáková

Spisovatelka Petra Dvořáková zve čtenáře na dědinu. Voní po ovaru, pálence a senu.

RECENZE: Škatulka literatury pro mladé Černooké uškodila

Spisovatelka Anna Musilová

Zabijákem úspěchu bývají přehnané ambice, říká se. V případě začínající české autorky Anny Musilové, které vyšel román...

Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz