Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

GLOSA: Kelly Family přivezli omšelou vzpomínku i sbírku všech klišé

  8:56aktualizováno  8:56
Kapela Kelly Family, ikona devadesátých let, zavítala po dvou desetiletích do Česka. Čtvrteční koncert v pražské O2 areně byl však daleko víc vzpomínkou na zašlou slávu než strhující show. A příslib, že „teď k nám budou jezdit častěji“ zněl spíš jako výhrůžka, i když věrné publikum jej ocenilo.

Stejně tak ne zcela zaplněná O2 arena reagovala na program samotný. S odstupem je však potřeba říct, že šlo v prvé řadě o sbírku koncertních klišé. Na tom by samo o sobě nebylo nic zlého, jsou osvědčené triky, jež na svých vystoupeních používá skoro každý, tady to však působilo skoro až jako parodie.

Totiž hned při druhé písni kapela hale předvedla ohňovou show, již si zpravidla jiní nechávají na velké finále. U další vyzvali publikum, ať svítí svými mobily. U příští skladby vytáhnou někoho z davu na pódium, napadlo mnohé. To se sice nestalo, ale mezi písněmi se sborově přálo Johnnymu Kellymu k narozeninám. Chyběl jen obří dort a obraz kýče byl dokonán.

Fotogalerie

Kelly Family se k publiku měli, jak se patří. Není sporu o tom, že kapela má k Česku vztah, vždyť zde vznikl i jeden z videoklipů, což hudebníci nezapomněli zmínit. Ale příběh o tom, jak kdysi zpívali v Paříži (jako úvod písně Une famille, c’est une chanson) následovaný ujištěním, že Praha je ovšem hezčí, už podkročil hranici důstojnosti.

Mezi hezké nápady patřila kamera, která při písničce We Got Love zabírala náhodné páry v publiku s výzvou, ať se políbí nebo obejmou. K méně zdařilým se řadí projekce ke skladbě Red Shoes. Ano, po celou dobu byla nad pódiem obří červená bota. Hm.

Jednotliví členové zpívající rodiny se se svými sólovými čísly vesměs střídali, na některé kousky se celá kapela sešla v přední části pódia a odzpívala je v jedné řadě. Nejen tehdy však vyniklo, že ty nejzásadnější hudební party obstarávají doprovodní muzikanti v černém, skrytí většinu času i mimo světla reflektorů.

Kelly Family si svůj comeback náležitě užívali. A jejich věrné publikum podle všeho též. Ale po hudební stránce šlo spíš o milou vzpomínku než o velký zážitek. 
Nejčtenější

Mladý, hvězdný, zamilovaný. To je Jan Žižka, film za půl miliardy korun

Představitel Jana Žižky Ben Foster s režisérem Petrem Jáklem

Velkou bitvou v lomu nedaleko Prahy začne v pondělí natáčení historického velkofilmu Jan Žižka. Zahraniční hvězdy už se...

PRVNÍ DOJMY: Česká zábava? Otázku Kde domov můj? klade firma Endemol

Z pořadu Kde domov můj? - speciál

Pro tři zářijové soboty vytáhla ČT vědomostní soutěž všedních podvečerů do hlavního času ve velkém studiu s diváky a za...Diváci nás poučili. Třetí Labyrint je přehlednější, řekl Strach Za scénou

Režisér Jiří Strach v kulturním magazínu Za scénou

„Český divák je hloubavý a pátravý. Co je schopen vymyslet za spekulace, je neuvěřitelné,” řekl Jiří Strach v pořadu Za...

Ceny Emmy po pauze vyhrála Hra o trůny, bodoval i příběh komičky

Peter Dinklage s cenou za vedlejší roli v seriálu Hra o trůny

Sedmdesátý ročník cen Emmy, televizních obdob Oscarů, vyhrály kultovní fantasy Hra o trůny a příběh sólové komičky The...

KOMENTÁŘ: Navoněná cenzura. Už i na videotéky uhodí evropské kvóty

Ze seriálu Kriminálka Staré město II.

Evropská komise je starostlivá maminka, která své děti chrání před cizáckou nákazou. Před časem nařídila, že alespoň...

Další z rubriky

VIDEO: Láska a závislost. Kytarista zpívá o vlastních zkušenostech

Zpěvák a kytarista Láska

Zpívající kytarista Láska přichází s novinkou Jako já, která se inspirovala tématem různých závislostí a kterou...

Berlínu dominoval strach, teď tu vládne svoboda, těší Alice Mertonovou

Zpěvačka Alice Mertonová

Někdo jí předvídá status bohyně popové budoucnosti, jiní ji vidí jako pomíjivý zázrak současnosti. Čtyřiadvacetiletá...

Zemřel hudebník Rachid Taha, jenž spojoval arabskou muziku s rockem

Rachid Taha na  festivalu v Trutnově 2013

V Paříži zemřel alžírský zpěvák Rachid Taha, bylo mu 59 let. Podle hudebníkova vydavatelství Taha podlehl srdečnímu...

Najdete na iDNES.cz