Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Karel Gott přichystal koncert v New Yorku

  15:19aktualizováno  15:19
Se zpožděním, ale šťastna, že vystoupí v pátek večer v proslulé Carnegie Hall, přiletěla ve čtvrtek do New Yorku česká popová stálice Karel Gott. Na mezinárodním letišti Newark vzdáleném asi dvacet mil od New Yorku přivítaly Gotta a Helenu Vondráčkovou, která byla hostem jeho koncertu, jásající špalíry krajanů. Gott nedávno s úspěchem vystoupil na Světové výstavě v německém Hannoveru a přes dlouhou absenci ho nadšeně vítali fanoušci na koncertě v Moskvě.

Na Gotta je téměř vyprodáno
Na Gotta čekala v pátek večer prakticky vyprodaná hudební síň. Podle zpěvákova manažera Jana Adama se prodalo 2200 lístků z celkem 2800 sedadel, které hala má. "To je úspěch, " prohlásil manažer a dodal, že Charlesi Aznavourovi, francouzskému šansoniérovi arménského původu, se podařilo naplnit halu jen z jedné třetiny. I na Requiem Antonína Dvořáka v pěveckém podání Evy Urbanové byl sál obsazen z poloviny.

Čekal jsem čtyři roky, říká Gott
Karel Gott přiznal, že na souhlas Carnegie Hall s vystoupením čekal čtyři roky. "Už jen fakt, že tady smím zpívat, je jeden z vrcholů mé pěvecké dráhy, a pokládám to za velice důležitý bod pro sebe už jenom (proto), že mně důvěřují ti, kteří to vše zorganizovali a připravili," řekl. Vedle Adama se na přípravě koncertu podílel také Jiří Suchánek, majitel české restaurace Zlatá Praha v Queensu, jedné z pěti částí New Yorku. Připouští, že přesvědčit Carnegie Hall o kvalitách zpěváka, kterého ve Spojených státech téměř nikdo nezná, nebylo jednoduché.

Program Carnegie Hall najdete ZDE.
Karel Gott vystoupil v pátek ve 20:00 místního času (v sobotu 2:00 našeho času)
Za všechno se platí
Kolik bude stát pronájem síně, zní další dotaz. Konečný součet teprve přijde, záloha pohltila zatím přes devět tisíc dolarů (360.000 Kč). "Za všechno platíte," poznamenal s povzdechem. Šéf orchestru Pavel Větrovský chtěl naladit piano o dva hertze výše a už se přihazovaly dolary, chtěli jsme pár stupínků na pódiu a dostali jsme další účet na 1200 dolarů, dodal Suchánek. Ačkoli celkovou částku nikdo zatím neřekl, lze ji odhadnout na více než 100.000 dolarů (4 milióny Kč). Lístky stojí od dvaceti (800 Kč) do 150 dolarů (6000 Kč) v luxusních lóžích.

Koncert nebude prodělečný
Jednoduché výpočty ukazují, že akce patrně nebude ztrátová, ale ani příliš výdělečná. Na první pohled je jasné, že se nešetří za každou cenu, ovšem ani se zbytečně nerozhazuje. Příkladem je ubytování. Hotel Wellington na Sedmé avenue, ve kterém všichni bydlí, je dobrým průměrem. Rozhodně není místem, kde se schází bohatí turisté nebo dokonce místní smetánka. Jako vždy doprovází podobné akce drobná nervozita. Po příjezdu se ukázalo, že Gott dostal rohový pokoj zachytávající snad všechen hluk z hlavní třídy. Po chvilce byl pokoj vyměněn.

Největší zájem mají američtí Poláci
Gott by podle Suchánka zpíval rád především českým krajanům ze Spojených států a Kanady, ale zájem projevují hlavně američtí Poláci. Reklama se rozbíhá i mezi Němci, Rakušany a Rusy. Po úspěchu v Hannoveru a Moskvě si podle Suchánka Karel Gott koncertem v Carnegie Hall splní jeden ze svých uměleckých snů.

V Německu stále velmi populární zpěvák Karel Gott uspořádal 7. června na světové výstavě Expo 2000 v Hannoveru autogramiádu při příležitosti národního dne České republiky.

Karel Gott vystupuje na Českém národním dnu na Světové výstavě EXPO 2000 v Hannoveru, 7. června 2000.

Karel Gott vystupuje na Českém národním dnu na Světové výstavě EXPO 2000 v Hannoveru, 7. června 2000.

Karel Gott vystupuje na Českém národním dnu na Světové výstavě EXPO 2000 v Hannoveru, 7. června 2000.

Plakát ve vitríně prestižní newyorské hudební síně Carnegie Hall zve na koncert zpěváka Karla Gotta, který se zde uskuteční 29. září.

Autor:Nejčtenější

RECENZE: Věčně tvá nevěrná následuje normu, že co český film, to ostuda

Z filmu Věčně tvá nevěrná

Novinka kin s názvem Věčně tvá nevěrná dokonale naplňuje zvyklost, že tuzemské romantické komedie jsou špatné, dojemně...

Vyslýchali mě jako fašistku, říká autorka scénáře o střetu s muslimy

Z filmu Pírko

Za scénář filmu Jako v ráji dostala Lucia Klein Svoboda jednu z vítězných cen loňské soutěže Filmové nadace. Má už i...RECENZE: Krimi selhává. Inspektor Max od kolotočů pouze připomíná jiné

Ze seriálu Inspektor Max

Zločin v operetce. Tak se po několika dílech jeví koprodukční seriál Inspektor Max, který po slovenské lednové premiéře...

Nejde o cenzuru, líčí šéf rady, proč odmítli film o střetu s muslimy

Ceny Filmové nadace převzali (zleva) Radek Bajgar, Lucia Klein Svoboda, Lucie...

Přemysl Martínek z Rady Státního fondu kinematografie, kde Lucia Klein Svoboda neuspěla s žádostí o podporu svého filmu...

A ještě jedna věc. Columbo, křestním jménem poručík, slaví padesátku

Peter Falk v seriálu Columbo

Seriál sice začal až v roce 1971, nicméně před padesáti lety, 20. února 1968 v pilotní epizodě Vražda na předpis, se...

Další z rubriky

Kluk z ulice, který se v Eurovizi postaví před čtvrt miliardy diváků

Mikolas Josef

Dvaadvacetiletý Mikolas Josef bude letos zastupovat Česko na Eurovizi v Lisabonu. Působí částečně v Česku a částečně ve...

VIDEO: Vladivojna oblékla báseň Anny Barkovové do akustického hávu

Vladivojna La Chia

Vladivojna La Chia, která má aktuálně nominaci na Českého lva za hudbu k filmu 8 hlav šílenství, nezapomíná ani na...

VIDEO: Zpěvačka Giudi představuje výpravný klip Into the Woods

Zpěvačka Giudi

Zpěvačka, která si říká Giudi, pouští do světa videoklip ke svému novému singlu nazvanému Into the Woods. Výrazné...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz