Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

RECENZE: Bieber dovezl akrobaty i trampolínu. Koncert to však nebyl

  7:59aktualizováno  7:59
Tuzemskou premiéru si kanadská popová hvězda odbyla v sobotu večer před narvanou pražskou O2 arenou. Fanoušci idolu mladých sice ječeli jako pominutí, monstrózní show dvaadvacetiletého Justina Biebera však nenabídla nic světoborného. V první půli se dokonce zdálo, že večer nudí i svého protagonistu.

Kanaďan Justin Bieber se proslavil svými manýry, ale za nahrávku Where Are Ü Now, jež zazněla i v úvodu pražské show, má cenu Grammy, a tak je na něj potřeba nahlížet jako na hudebníka.

Bohužel, ať se člověk mimo generaci hlavních Bieberových obdivovatelů vydal na jeho představení sebevíc bez předsudků, to, co dostal naservírované, rozhodně nebyl koncert v pravém slova smyslu.

Purpose World Tour

Justin Bieber

Místo konání: O2 arena, Praha

12. listopadu 2016

Hodnocení­: 30 %

Bieber do Prahy dovezl monstrózní výpravu, na níž ožili trochu mechanicky působící tanečníci a artisté. Mezi nimi procházel lehce znuděný zpěvák, zpíval, jen když zrovna neměl práci s choreografií, a do toho bouřil dav nadšením.

Těžko říct, co na turné k desce Purpose přilákalo celosvětově už půldruhého milionu lidí. Hudba to být určitě nemohla. Zpěv totiž po většinu času jel z playbacku, Bieber do toho sice zpíval taky, občas, ale málokdy zvedl mikrofon k ústům tehdy, když bylo potřeba.

Dvě akustické písně odehrál s kytarou a odzpíval celé, ale ani tahle vsuvka nebyla dostatečně přesvědčivá. Jednak proto, že skladbu Cold Water odehrál hala bala a v následující Love Yourself zase nedokázal sladit zpěv s doprovodem tak, aby výsledek zněl dobře.

Fotogalerie

Jinak Bieber pořád jen někam zajížděl a odněkud vyjížděl. Tolik propadlišť, co pojala jeho scéna, by zvládlo obstojně obsloužit snad i show Davida Coppefielda. Ten se ovšem obejde bez visuté trampolíny.

Kromě iluzionistického vystoupení si Kanaďan zahrál i na meeting. Vybraným divákům nechal poslat mikrofony, ať se ho ptají. „Máš rád Prahu, Justine?” „Samozřejmě mám!” A ohlušující řev publika. „Uděláš někdy film?” „Rád bych.” A ohlušující řev publika.

I s asi dvacetiminutovou přestávkou trvala celá show ke dvěma hodinám a kdo kdy zažil opravdový koncert, nemohl si ze sice profesionálně odvedeného, ale přeci jen trochu chladného a na muziku kašlajícího vystoupení, nic odnést. Že si těch necelých dvacet tisíc fanoušků odnášelo zážitek, bylo ale zjevné. Příště by to ovšem chtělo, aby se jejich idol začal věnovat i tomu, co se u jeho jména uvádí – tedy hudbě.
Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Vietnamci jsou někdy maloměšťáci a pokrytci, řekla Špetlíková Za scénou

Herečka Ha Thanh Špetlíková v kulturním magazínu Za scénou

Do kin vstupuje film Miss Hanoi, ve kterém hlavní roli začínající vietnamské policistky ztvárnila Ha Thanh Špetlíková....

Další z rubriky

RECENZE: Charismatický Pepula. Sukův portrét dost říká, ale i zamlčuje

Josef Suk během koncertu Pražského jara v roce 2007

Novináři, kteří znali houslistu Josefa Suka, vědí, jak byl plachý a uzavřený. Přimět ho k rozhovoru bylo velmi obtížné....

Brooklynští Grizzly Bear se probrali ze zimního spánku a nabarvili trosky

Newyorská kapela Grizzly Bear vystoupí poprvé v České republice

Poprvé se u nás objeví kapela Grizzly Bear. Parta z newyorského Brooklynu, která kombinuje rock s vokálním harmoniemi,...

RECENZE: Rottrová, Ruml, texty snů. O slovo se hlásí kapela Nedivoč

Marie Rottrová na festivalu Benátská! s Impulsem 2018

Herec, bavič a hudebník Jiří Krhut známý například z Kabaretu BO! Jaromíra Nohavici vydal se svou kapelou Nedivoč desku...

Najdete na iDNES.cz