Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jubilejní Kvítek byl rekordní

  12:17aktualizováno  12:17
Na čtyři tisíce lidí - rekordní návštěva - dorazila do zámecké zahrady na Konopišti na jubilejní desátý ročník finále soutěže pro děti do 18 let Folkový kvítek. Vítězství si vybojovala Martina Trchová a kapela Rovnátka. Letos se premiérově hrálo i na náměstí v nedalekém Benešově.

Folkový kvítek se dělí na autorsko-interpretační soutěž pro děti do osmnácti let z celé republiky a nesoutěžní přehlídku hvězd country a folkové scény.

Ze sto osmdesáti přihlášených interpretů v soutěži skupin se vítězem stala kapela Rovnátka, před loňskými vítězkami z formace Berušky a třetími Amazonkami. V kategorii sólistů dominovala Martina Trchová před Alenou Vítovou a Magdalénou Brožkovou.

"Ve věku do osmnácti let je strašně obtížné hrát, zpívat, skládat a aranžovat, proto se tato soutěž nikdy nestane masovou záležitostí, ale příležitostí pro talenty," podotkl pořadatel akce Jiří Hopp, který letošním vítězům předpovídá nadějnou budoucnost.

Program letošního ročníku Folkového kvítku sledovaly čtyři tisíce lidí, zatím největší návštěva v historii této akce. "Máme velkou radost, že o kvítek je stále větší zájem," uvedl Jiří Hopp, jenž je předsedou občanského sdružení Květ, které se stará o postižené děti v celé republice.

"Vedle různých táborů a dalších akcí je festival jednou z věcí, které pro děti děláme. Jeho výtěžek jde pochopitelně na činnost sdružení. Rozhodně si to nikdo nestrčí do kapsy a nejede na dovolenou."

V sobotním nesoutěžním programu měla také velký úspěch bluegrassová skupina Cop, která si na pódiu zkušeně stačila udělat propagaci své nové desky a v zákulisí komunikovala s fanoušky stylem zkušených hvězd včetně focení s příznivci a podepisování všeho možného.

"Folkový kvítek je prvním velkým koncertem v našem letním kalendáři," uvedl kytarista a vedoucí kapely Cop Michal Laicht. Ten se zúčastnil všech deseti ročníků a první dva dokonce moderoval.

"Dramaturgie tohoto festivalu je velmi dobrá. Pořadatel akce Jiří Hopp vždy pomýšlel hodně vysoko a zve samé špičkové interprety. Takže se změnilo jenom počasí, které festivalu na Konopišti většinou nepřálo."

Tentokrát si na klimatické podmínky nikdo nemohl stěžovat a mnoho diváků využívalo prostory amfiteátru k opalování. "Při čtvrtém ročníku jsme byli úplně vyplaveni a loni nám do scény uhodil blesk," vzpomínal Jiří Hopp.

Autoři: ,Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Televize Prima sází na napětí, otvírá novou stanici zaměřenou na krimi

Z filmu Dívka ve vlaku

Televize Prima odhalila novou zbraň svého jarního vysílání. Její již osmou stanicí se od 2. dubna stane Prima Krimi,...

GLOSA: Kelly Family přivezli omšelou vzpomínku i sbírku všech klišé

Kapela Kelly Family vystoupila 8. března 2018 v pražské O2 areně.

Kapela Kelly Family, ikona devadesátých let, zavítala po dvou desetiletích do Česka. Čtvrteční koncert v pražské O2...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

Další z rubriky

Bohnice hudbou a divadlem opět upozorní na duševní zdraví

Už jsme doma (Miroslav Wanek)

Už 19. ročník festivalu hudby a divadla Babí léto v rámci Týdnů pro duševní zdraví se odehraje na tradičním místě v...

Trutnov si ve finále zazpíval s Pavlem Bobkem

Pavel Bobek na festivalu v Trutnově (2008)

Nedělní finále 21. ročníku Open Air Music Festivalu v Trutnově se už obešlo bez velkých společenských akcí, jakými byly...

Návštěvníci Trutnova s náčelníkem Havlem zlomili český rekord

Trutnov 2008 - Václav Havel a přátelé při překonání rekordu v pořízení největší...

Třetí den Open Air Music Festivalu v Trutnově především potvrdil jistoty: že podobná dramaturgie je možná jedině zde a...

Najdete na iDNES.cz