Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jsme slavní a víme o tom aneb Jak se fotí Irglová s Hansardem

  12:30aktualizováno  12:30
Přijedou sem! To bude kulturní událost prázdnin! I když Glen Hansard s Markétou Irglovou na letních festivalech na Vysočině už nejsou žádnými nováčky, něco se přece jen změnilo. Mají doma zlatou sošku Oscara z Ameriky a prodávají víc desek.

Fotografie Irglové a Hansarda pořízená přes zákaz na festivalu Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou | foto: MF DNES

I koncerty prodávají celé a rychleji. Na Folkových prázdninách v Náměšti a na Prázdninách v Telči byla nádvoří v termínu jejich koncertu vyprodaná do posledního místečka během pár hodin.

Vyfotíme si je, až přijedou. Je přece fajn, že něco dokázali, a přesto teď jezdí po festivalech pro mladé a pro tuláky s batohem na zádech...

Markéta Irglová a Glen HansardDomluvíme si s pořadatelem náměšťského festivalu akreditaci. Můžeme dostat jen jednu. Chápeme. Zámecké nádvoří není velký prostor, a pokud se vyprodalo do posledního místa, jsme rádi, že se tam s námi počítá. Necháme akreditaci napsat na fotografku. Jde nám přece o foto.

"Fotit se při koncertu nesmí, nebo budou možné dvě písničky," oznámil pořadatel festivalu. Nefotit vůbec? To je zvláštní. I při koncertech legend, jako byl Lenny Kravitz v Praze nebo Nazareth ve Žďáře nad Sázavou, bylo možné první tři písničky fotit...

. Hansard rozezněl děravou kytaru

České turné oscarového dua pokračovalo v Brně

Nevadí. My stejně potřebujeme fotky ještě dřív, než začne koncert, kvůli uzávěrce novin. To si musíme domluvit s manažerem dua, Markétiným otcem Markem Irglem. Kdy přijedou do Náměště a kdy bychom se mohli k Markétě a Glenovi dostat.

Markéta Irglová a Glen Hansard"Zavolejte zítra, domluvím se s nimi, jestli by to bylo možné. Nemůžu to slíbit, protože začnou zvukovou zkouškou a ta může trvat skoro až do koncertu," poradil mi manažer.

Volám druhý den. Ani den před koncertem neví, jak to bude, a nemůže slíbit přesnou hodinu. Proto bude nejlepší zavolat a domluvit se podle situace na místě, až přijedeme do Náměště.

Jsme v Náměšti na zámku. Na nádvoří nás nikdo nepustí. Jediná možnost je domluvit se s panem Irglem. Hledáme ho. Voláme, ale několik telefonátů zůstává bez odezvy. "To musí být Markétina sestra," říká fotografka a ptá se slečny, jestli by nemohla zavolat otci.

Telefon jí zvedl hned. Ale ten její jí v mžiku vzala Markéta, která si odběhla ze zvukové zkoušky, ptá se sestry, proč otci volá, a odvádí ji pryč. Odpověď nemáme, minula nás jako popelnice. Píšu panu Irglovi zprávu. Byla doručena. Krátce poté přišel.

43. MFFKV - Glen Hansard a Markéta Irglová - koncert v RichmonduPtá se, ne zrovna přátelsky, fotografky, jestli fotila i v Karlových Varech. Nevěří jí, že ne. Prosíme ho o možnost vyfotit si Glena s Markétou při zkoušce. Dvě fotky, bude to chvilka. Paní, která fotografuje celý festival, už na nádvoří je a fotí.

Pan Irgl se ale musí zeptat slavného páru. Vrátil se: "Bohužel, nejde to." Prý bychom rušili. A znovu: "Opravdu jste nefotila v Karlových Varech?" Zní to podezřívavě. "Ne, fotím jen na Vysočině," říká fotografka.

Pro pořádek - bulvár během filmového festivalu ve Varech, kde duo hrálo, přinesl fotografie Irglové a Hansarda, jak se údajně hádají.

Podařilo se nám nakonec z Náměště nad Oslavou získat fotku? Přes sklo bylo vidět na nádvoří a při čekání před vraty fotografka párkrát zmáčkla spoušť. Nic moc, ale pro největší nouzi... Stala se z ní paparazzi. Na koncert už nemáme chuť, jedeme domů.

Autor:Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Zemřel český dýdžej Michal Maudr známý pod přezdívkou DJ Loutka

DJ Loutka

Ve věku 51 let zemřel jeden z nejznámějších českých dýdžejů a výrazná postava tuzemské taneční scény Michal Maudr,...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Další z rubriky

RECENZE: Rottrová, Ruml, texty snů. O slovo se hlásí kapela Nedivoč

Marie Rottrová na festivalu Benátská! s Impulsem 2018

Herec, bavič a hudebník Jiří Krhut známý například z Kabaretu BO! Jaromíra Nohavici vydal se svou kapelou Nedivoč desku...

Zemřela královna soulu, legendární zpěvačka Aretha Franklinová

Aretha Franklinová v roce 1973

Ve věku 76 let zemřela americká soulová zpěvačka Aretha Franklinová. Umělkyně označovaná za "královnu soulu" trpěla...

Sziget znamená maďarsky ostrov. A také týdenní festival plný zábavy

Dua Lipa na festivalu Sziget 2018

Tisíc koncertů a jiných představení v sedmi dnech, hvězdy od Kendricka Lamara po Arctic Monkeys a 565 tisíc návštěvníků...

Najdete na iDNES.cz