Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jiří Vejdělek: Balzerovou jsem odjakživa toužil svléknout z lékařského pláště

  18:56aktualizováno  30. března 16:24
Jiří Vejdělek je expert na kasovní trháky: film Účastníci zájezdu se stal nejúspěšnějším titulem roku 2006, rekordy od prvního dne láme také nová komedie Ženy v pokušení. "Zdravím všechny, kdo podlehli pokušení si se mnou popovídat. Už za chvíli toho budou litovat," přivítal s typickým humorem čtenáře iDNES.cz na chatu.

Odpovědi jiřího vejdělka najdete zde

Režisér Žen v pokušení odpovídal na dotazy čtenářů

V něm zvládl probrat zážitky z natáčení i z divokých let na vysokoškolské koleji, pohovořit o svém vztahu ke sportu, recenzím, ženám i mužům a dokonce předestřel i téma nového filmu, který chystá.

"Abych se vyhnul napadení, že příliš straním ženám, začal jsem psát novou komedii, která má zatím pracovní název Muži v naději," prohlásil, ale detaily si nechal pro sebe. Tedy kromě jednoho sportovního momentu: "Myslím, že Muži v naději by mohli provozovat typický mužský sport - závodit na zahradních sekačkách," podotkl a zaradoval se, že právě vymyslel kus scénáře.

Režisér Jiří Vejdělek vlastní rukou - takhle sám sebe viděl na on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.cz (Praha, 30. března 2010)

"Před premiérou Žen v pokušení se Jiří Vejdělek bál, jak je diváci přijmou. Čísla, která vydala Unie filmových distributorů po premiérovém víkendu, i ta nejnovější, která potvrzují pozici v čele žebříčku návštěvnosti, ho mohou uklidnit.

"Včera jsme na Ženách v pokušení přivítali čtvrtmiliontého diváka - a kupodivu to byl muž. Jako dárek od nás dostal poukázku na nákup dámské obuvi pro svou přítelkyni. Doufám, že nebude srab a pořídí střevíce na pořádně vysokém podpatku," komentoval to spokojeně.

Z filmu Ženy v pokušeníK filmu Ženy v pokušení - obrázek č.4

A není divu: ženské krasosmutnění přebiíjí v návštěvnosti i sci-fi Avatar či novou komedii Zdeňka Trošky a s bezmála třináctimilionovou tržbou za víkend zaútočilo i na trojici nejúspěšnějších českých filmů historie. U kritiků navíc vystoupal výš než veleúspěšná komedie Marie Poledňákové Líbáš jako bůh. (čtěte zde)

Žádné recenze. Ze zdravotních důvodů

Sám Vejdělek ovšem přiznal, že on ještě žádnou z recenzí na svou novinku nečetl. "Musím přiznat, že od Václava ze zdravotních důvodů žádné kritiky nečtu. U Žen v pokušení to možná udělám až po čase, až se z filmu trošku zotavím a budu mít za zády co největší počet spokojených diváků v kině, na jejichž názoru mi samozřejmě velice záleží," prozradil.

K filmu Ženy v pokušení - obrázek č.3

Na otázkách čtenářů se také ukázalo, že hlavní hvězdou snímku je bezesporu Eliška Balzerová - jen málokdo se na ní nezeptal. Vejdělek proto čtenářům odhalil, proč vlastně sáhl při výběru představitelky Vilmy právě po této herečce.

"V jednom obchodě jsem zahlédl kostým, který se mi líbil na postavu Vilmy. A žádná jiná z českých hereček se do něj nebyla schopná nasoukat," žertoval a dodal: "Samozřejmě jsem ji obsadil i proto, že Eliška je vynikající herečka a já měl od puberty touhu vysvléct ji z bílého doktorského pláště. A který chlap ne?!"

Jak vznikal film Ženy v pokušení

Jiří Vejdělek exkluzivně pro iDNES.cz popisuje úskalí i slasti tvůrčího procesu

V neposlední řadě musel režisér vysvětlovat, proč se rozhodl psát pro iDNES.cz seriál článků o procesu zrodu filmu. "Neměla to být prezentace ani propagace filmu, naopak! Tím, co jsem tam na sebe prozradil, jsem se před sebou snažil co nejvíc čtenářů a potenciálních diváků včas varovat. Ovšem zdá se, že se mi to úplně nepodařilo," usmíval se.

Režisér s čuchem na úspěch

Jiří Vejdělek se narodil v roce 1972 ve Šluknově. Do světa celovečerní tvorby vstoupil filmovou komedií podle bestselleru Michala Viewegha Účastníci zájezdu, kterou vidělo přes 800 tisíc diváků a získal dvě ocenění na MFF Tribeca v New Yorku 2006.

Následující dva snímky natočil podle scénářů nejceněnějšího filmového autora současnosti Marka Epsteina. Scénář komediální roadmovie Roming (2007) získal hlavní cenu v soutěži Sazky 2004 pro nejlepší scénář. Film byl uveden v oficiálním programu MFF v Torontu.

Tragikomedii Václav (2007) vidělo v kinech více než 350 tisíc diváků, film byl oceněn dvěma Českými lvy a dvěma cenami na MFF v Šanghaji 2008. Ženy v pokušení jsou Vejdělkovým čtvrtým celovečerním filmem.

Ženy v pokušení

Z filmu Ženy v pokušeníČtyřicátnice Helena, uznávaná odbornice na manželské problémy jednoho dne zjišťuje, že se dostala do situace, jaké řeší se svými pacienty. Její doposud milující a milovaný manžel je přistižen in flagranti s mladší ženou a Helena brzy bezradně stojí na prahu nového života. Dvacetiletá dcera Laura chce být matce oporou, zároveň se však potýká s nástrahami vlastní první opravdové lásky. Pomocnou ruku nabízí k Helenině zděšení i matka Vilma, bývalá herečka, která na všechny situace aplikuje svéráznou školu života. Tři docela rozdílné ženy zjišťují, jak moc jsou si podobné a pokud se má něco vyřešit, chce to nadhled, humor a neztrácet hlavu ani naději.

Režie: Jiří Vejdělek
Hrají: Eliška Balzerová, Lenka Vlasáková, Veronika Kubařová, Vojtěch Dyk, Jiří Macháček, Roman Zach
Česká premiéra: 18. 3. 2010

Autor:Nejčtenější

V Ománu zemřel známý 28letý DJ Avicii, proslavil ho hit Levels

V Ománu zemřel 20. dubna 2018 ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské...

V Ománu zemřel ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské jméno je Tim Berling. Oznámila to jeho tisková mluvčí.

RECENZE: Show umí, na hudbu měl Leoš Mareš hosty a stejně nepřesvědčil

Z koncertu Leoše Mareše 24. dubna 2018 v pražské O2 areně

Leoš Mareš si loni dopřál „jediný koncert v životě“ v pražském Foru Karlín, pak přidal druhý a letos rovněž nadvakrát...VIDEO: Nahé ženy jsou u nás naposledy. Organizátoři lákají i na orgasmy

Na výstavě Voayer ukazují dívky vše, co se ukázat dá.

Voayer: Poslední výstava skutečných nahých žen. Nekompromisní název láká diváky na kontroverzní výstavu, která k nám...

GLOSA: Ani na masáž nebyl čas. Ivanka Trumpová baví naivitou

Ivanka Trumpová v Bílém domě (3. února 2017)

Ivanka Trumpová přepisuje pravidla úspěchu. Respektive si to myslí. Loni vydala knihu, ve které ženám radí, jak si...

Zemřel nejmenší herec světa, známý z Harryho Pottera i špiona Powerse

Verne Troyer na premiéře filmu Guru lásky

Ač hrál jen vedlejší role a měřil 81 centimetrů, Verne Troyer se mohl pokládat za hvězdu. Když ve 49 letech zemřel,...

Další z rubriky

RECENZE: Nejdivočejší turné? Bruce Dickinson v obleženém Sarajevu

Bruce Dickinson v obleženém Sarajevu v roce 1994

Byl to ještě větší husarský kousek než dotáhnout Stouny do porevolučního Československa. Příběh koncertu Bruce...

Vary uctí Formana a ocení Hanzlíka. Potvrdily i sponzora Křetínského

Jeremy Renner převzal cenu od Jiřího Bartošky a v emotivním proslovu upozornil...

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary potvrdil, že po odchodu firmy ČEZ budou jeho hlavními partnery EP Industries,...

Kritizovaná postava Apua ze Simpsonových možná přijde o indický přízvuk

Ind Apu Nahasapeemapetilon se svou ženou ze seriálu Simpsonovi prý podporují...

Tři týdny poté, co se tvůrci Simpsonových po svém vyrovnali s kritikou indického prodavače Apua, se k případu vyjádřil...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz