Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Buďte šťastní každý den. Je fuk, jestli jste i slavní, vzkázal Jean Reno

  17:08aktualizováno  17:08
Na karlovarský festival to měl herec Jean Reno blízko. Právě totiž v Praze natáčí hongkongský velkofilm Dobrodruzi, který režíruje Stephen Fung a jenž využije i jiné české lokace od Varů přes Lednici po Bouzov. „Bude to velký čínský akční dobrodružný film s čínskými umělci - a víc o tom nesmím říci,“ přiznal Reno, který na festivalu převezme cenu prezidenta akademie.

Mluvit nechtěl také o uprchlické krizi (“Sám jsem imigrant, ale ne politik“), ani o chystané hře na Broadwayi, to prý z pověrčivosti. Zato se syn španělských rodičů, který vyrostl ve Francii, žije v New Yorku, točí velkofilmy v Hollywoodu či reklamy v Japonsku, rozpovídal o své profesi.

Řekl by mladým, kteří sní o hvězdné kariéře, že se dá herectví naučit? „To je správná otázka, ale stát se hercem a stát se slavným jsou dvě různé věci,“ odpověděl Reno pro iDNES.cz. „Řekl bych jim - běžte do školy, učte se a hlavně čtěte. Přečtěte, co můžete. Herectví je vlastně budování, a stavět musíte od základů. Znám lidi, co si říkají herci, a neznají Shakespeara,“ žasl Reno.

Fotogalerie

Nicméně podstatné je podle něj, aby se člověk cítil šťastný. „Potkáte různé lidi, talentované, skvělé i s prominutím idioty, ale na tom nezáleží. Musíte celý život být prostě dobří a cítit se šťastní každý den. Jestli jste nebo nejste slavní, to je úplně fuk,“ vzkázal Reno.

Sám předvedl, jak se rád směje, i když ve filmech mívá kamennou tvář. „Směju se pořád, život mi připadá jednoduchý,“ dodal s nadsázkou. Šťastný se cítí i v Česku, kde loni točil pokračování Návštěvníků. „Libí se mi zdejší způsob života, bez agrese, bez napětí. Máte tu milé lidi, krásné ženy a dobré jídlo, co víc potřebujete?“ Další díl Návštěvníků však nepředpokládá: „Už jsme staří a nemyslím, že by diváci chtěli sledovat, jak starci cestují časem.“

K hercově poctě uvedou Vary kultovní thriller Leon, který natočil Luc Besson, stejně jako Magickou hlubinu, která odstartovala kariéru obou. „Jaký je Luc Besson? Především přítel, to je pro mě rozhodující. Ano, bez něj by se má dráha asi odvíjela jinak, ale nad tím nehloubám. Mě zajímá, že jsme přátelé. A nezapomeňte, že naše společné filmy změnily i jeho život. Film není záležitostí jednoho člověka a já ani nemám takové ego, abych se považoval za hvězdu. Jsem spokojen, když se film líbí divákům,“ řekl herec známý i z Godzilly či Šifry mistra Leonarda.

Role si vybírá podle lidí. „Jestliže si s někým nesednu, nabídku odmítnu. Nechci trávit čas s někým, koho nemám rád, tak je to prosté,“ shrnul Jean Reno.

Autoři: ,Nejčtenější

Nečekaně zemřela Dolores O'Riordanová, nezaměnitelný hlas Cranberries

Zpěvačka Dolores O'Riordanová na pražském koncertu kapely The Cranberries

Hlavní tvář irské skupiny Cranberries Dolores O'Riordanová náhle zemřela ve věku 46 let. Zpěvačku našli v hotelovém...

PRVNÍ DOJMY: Pat a Mat, Vetchý a Donutil. A konec rudých iluzí

Hrdinové filmu Můj strýček Archimedes

Ač točí v obou zemích, tvrdí, že do rodného Řecka jezdí žít, kdežto do své druhé vlasti, do Česka, spíš pracovat. I...Se synem nejsem v kontaktu. Marcela z Manželských etud byla hostem Za scénou

Za scénou: Helena Třeštíková a Marcela Haverlandová - celý záznam

Rozvedla se po dvou letech, dceru Ivanu, kterou vychovala sama, zabil vlak a se synem Tomášem z druhého vztahu má...

Načeradského obrazy pobouřily ředitelku galerie. Výstava skončila

Jiří Načeradský, Milenci

Ve slovenských Piešťanech předčasně skončila výstava českého výtvarníka Jiřího Načeradského. Některá díla totiž...

RECENZE: Renčovy Zoufalé ženy musí růžové nic alespoň navenek načechrat

Klára Issová ve filmu Zoufalé ženy dělají zoufalé věci

Romantická komedie Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, natočená podle scénáře i knihy Haliny Pawlowské, má na rozdíl od...

Další z rubriky

VIDEO/GLOSA: Polámaný akční hrdina by byl ozdobou každé varské party

Americký herec Jeremy Renner je hlavní hvězdou druhé poloviny festivalu, do...

Mohl to naprosto klidně zabalit. Prostě jen podle pravdy zavolat: Je mi líto, mám obě ruce polámané, přijedu do Varů...

OBRAZEM: Potlesk pro Vorlíčka, příjezd Rennera. To byly čtvrteční Vary

Delegace filmu Po strništi bos pózuje před Domem ČT (6. července 2017).

Před blížící se letní premiérou Svěrákova snímku Po strništi bos jej delegace dorazila představit na filmový festival....

Dám si českou vodu a pak vám zahraju na piano, žertoval Jeremy Renner

Jeremy Renner se v Karlových Varech prošel po červeném koberci a předstoupil...

Nositel dvou oscarových nominací Jeremy Renner, hrdina snímku Smrt čeká všude, herecký kolega Toma Cruise z Mission:...

Najdete na iDNES.cz