Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jaké jsou nové zbraně nadcházející televizní sezony

  2:18aktualizováno  2:18
Na obrazovce plné letních repríz to není znát, ale v zákulisí už se chystá podzimní bitva o diváky. Jaké zbraně televize vymyslely? Tradiční, od seriálu k zábavě.

z pořadu Nic než pravda | foto: Profimedia.cz

Nova sází na hrané příběhy. Točí pokračování Pojišťovny štěstí, Ordinace v růžové zahradě 2 a Ulice či nový krimiseriál Expozitura. Ten si však na premiéru ještě počká.

Kriminálka Anděl - Martin StropnickýZato se od září objeví Kriminálka Anděl, v níž každý díl inspirovaný skutečným případem představí partu vyšetřovatelů v čele s Martinem Stropnickým, dále komediální rodinný sitcom Comeback, v němž Martin Dejdar a Tomáš Matonoha coby nevlastní bratři vychovávají sedmnáctiletou dívku, a do třetice premiérový cyklus samostatných televizních filmů Soukromé pasti, jimž se pracovně říká "ženské příběhy". Každý "kus" projektu, jejž řídí Tereza Kopáčová, má jiného režiséra i herce vesměs zvučných jmen.

. Stropnický bude šéfovat Andělu

Každá epizoda přinese jedno pátrání inspirované skutečnými případy.

Od září spustí Nova i nehrané novinky včetně dětské talk show. Do budoucna se tu zvažuje seriál o taneční škole podle zahraniční licence, jehož španělský originál Paso Adelante má za sebou šest úspěšných řad, či seriál z prostředí módy.

Tím prvním by Nova zachytila taneční vlnu, již zvedla soutěž StarDance na ČT, druhým by zase konkurovala Ošklivce Katce na Primě.

Prima chystá tři novinky zcela jiného ražení. V reality show Hledá se táta bude shánět životního partnera svobodným maminkám – se slibem, že do jejich života kamera nezasáhne, bude prý jen pozorovatelkou.

Veronika ŽilkováPod názvem Pustit žilou uvede talk show Veroniky Žilkové. A hlavní trumf Primy, soutěž Nic než pravda, láká na vysoké finanční výhry; ve světě má však spíše pověst veřejné pračky špinavého prádla.

Ve Státech se pořad jmenuje The Moment Of Truth (Okamžik pravdy) a je založen na detektoru lži, k němuž jsou soutěžící připojeni. Pak v přítomnosti svých blízkých a před diváky zodpovídají velmi osobní otázky; s pravdivými odpověďmi přibývají peníze, ale může ubývat přátel – a stačí jedna lež, a hráč ztratí vše.

V Americe se hraje o půl milionu dolarů a ve sledovanosti nad pořadem vede jen tamní verze SuperStar, ale jeho odpůrci tvrdí, že ohlašuje "začátek konce" televize. Nic než pravda poběží na Primě od 25. srpna jednou týdně, výhra může dosáhnout až pěti milionů korun a moderátorem je prezident Akademie populární hudby Petr Šiška.

. Šéf hudební akademie v reality show

Do červeného křesla moderátora soutěžního pořadu s názvem Nic než pravda usedne Petr Šiška.

Jinak Prima zachová hru Hádej, kdo jsem!, obnoví dietní show Jste to, co jíte a "více reality" slibuje v obou svých seriálech, Velmi křehkých vztazích i Ošklivce Katce.

Herečka Tatiana Vilhelmová a Petr Čadek v tanečním soutěžním pořadu StarDance II.Česká televize bude opět tančit s hvězdami; třetí ročník soutěže StarDance vypukne tradičně v listopadu a vyvrcholí před Vánocemi. S podzimem nastoupí též premiérová řada seriálu Zdivočelá země, v níž hrdinové dospějí k osudovému srpnu 1968, a představí se Černá sanitka – seriál veselých i děsivých městských legend, který k hrané epizodě přidá vždy dovětek o zrodu pověsti.

Černá sanitka jako by předznamenala celou lehce strašidelnou sérii pořadů, jež se v ČT právě točí. Název Poste restante tají sedmidílný "duchařský" seriál o mladém pošťákovi a duši jistého pána, v němž hrají Vladimír Javorský, Libuše Šafránková či Oldřich Navrátil.

Strážce dušíPostupně vznikly také další epizody mysteriózního seriálu Strážce duší s Lukášem Vaculíkem, Zuzanou Norisovou a Davidem Suchařípou. A třídílný televizní film Ďáblova lest, ve kterém se řeší satanské rituály či sériové vraždy, se dotkne největší rukopisné knihy světa, Ďáblovy bible.

Na druhé straně v ČT právě vrcholí i příprava dětských příběhů v čele s velkou vánoční pohádkou Tadeáš a kouzla králů, kterou od příštího týdne točí režisér Zdeněk Zelenka.

Nástup sitcomů?
V jednom se však televizní zbrojení změnilo: už se nevyrábí jen pro tři tradiční stanice, ale i pro nositele digitální licence. Také Barrandov TV chystá sitcom. "Přišly nám desítky námětů: z koleje, vesnického fotbalu, psího útulku, ze supermarketu, seznamky, travesty show, herecké školy, cukrárny i vojenské základny," uvedl mluvčí Janis Sidovský. Barrandov TV začně vysílat 11. ledna 2009.
Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Herci z muzikálů včetně Mamma Mia nedostali honoráře, došlo na insolvenci

Herečka Alena Antalová v hlavní roli Donny v muzikálu Mamma Mia v pražském...

Producent Jiří Jurtin a jeho firma Crystal Skull je ve finančních potížích. Tvrdí, že společnost Ticket Art Praha mu...

Další z rubriky

VIDEO: Nejste stará, zlá ani ošklivá. Pohádka Malá čarodějnice jde do kin

Trailer k filmu Malá čarodějnice

Ambiciozní mladá čarodějka z lesů, kterou před lety stvořil německý spisovatel Otfried Preußler, se vydává na filmová...

RECENZE: I na plátně zůstal neuchopitelný Jan Palach záhadou

Kaskadér při natáčení scény sebeupálení pro film Jan Palach

Nepoví skoro nic, co bychom nevěděli, neprovokuje obsahem ani tvarem. Přesto má film Jan Palach smysl. Díky hrdinově...

Iva Janžurová si sežene zbraň a v černé komedii je z ní Teroristka

Iva Janžurová při natáčení komedie Teroristka

Od půli srpna do konce září se točí černá komedie Teroristka. Příběh režiséra a scenáristy Radka Bajgara vypráví o...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz