Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Iva Bittová vystoupila v Moskvě

  18:24aktualizováno  18:24
Známá česká zpěvačka a houslistka Iva Bittová vystoupila v neděli ve vyprodaném sále Moskevského kulturního střediska DOM. V ruské metropoli se zúčastnila vokálního festivalu Hluboké hrdlo, nebo nebezpečné hlasivky, na němž se představili umělci z Ruska, USA, Rakouska a dalších zemí. Zpěvačka, která letos v září oznámila, že až do odvolání zastavuje svou veřejnou činnost v České republice v reakci na útok proti jejímu soukromí bulvárními deníky, sdělila, že ruské publikum ji velmi potěšilo.

"Mám dojem, že koncerty byly úspěšné a zcela určitě do Ruska znovu přijedu. Publikum bylo úplně skvělé. Lidé reagovali na atmosféru, jsou vnímaví a citliví. Je tady i příbuznost jazyka. Reagovali i na mé humorné scénky," uvedla umělkyně. Zjistila, že má v Moskvě spoustu fanoušků, z nichž někteří mají celou sbírku jejích kompaktních disků. Bittová vystupovala v Rusku naposledy asi před dvaceti lety. Tehdy projela několik měst jako členka souboru Divadla na provázku.

Od té doby, co 43letá zpěvačka hraje sólově na housle a zpívá, vystoupila v mnoha zemích. V Rusku se ale takto představila poprvé. "Přijela jsem a povedlo se to. Místní organizátoři festivalu mají velký přehled o alternativní scéně," sdělila. Uvedla, že jí bylo nabídnuto vystoupení v Petrohradu. Zpěvačka se svěřila, že Moskva ji velmi překvapila, i když slyšela o velkých proměnách ruské metropole. "Nečekala bych to, že Moskva je tak úžasná. Ty dojmy z minula byly zcela opačné a jsem ráda, že jsem znovu nahlédla do Ruska," řekla.

Ke svému nedávnému prohlášení, že nebude koncertovat v Česku, uvedla, že se jí bulvární novinové články o jejím soukromí velmi dotkly. "Takový druh propagace nepotřebuji. Informace, které tisknou, jsou lživé. Lidé mi sice vytýkají, že svým rozhodnutím ubližuji fanouškům, ale když bulvár ubližuje umělcům, tak ubližuje i těm fanouškům," poznamenala. Sdělila, že nyní čeká na omluvu deníků, které ji pomluvily. "Beru to jako morální počin. Není možné, aby si se mnou noviny pohrávaly jen proto, že jsem veřejně činná. Musí být určité hranice," řekla.

Dodala, že podle jejího názoru se dnes i spousta "normálních novin" stává bulvárem. Bittová potvrdila, že její vztah se slovenským zpěvákem Richardem Müllerem, který je předmětem zájmu českého bulvárního tisku, stále trvá. "Vzhledem k tomu, že on je označován za kontroverzní osobu, tak se to všechno spojuje. Jakýsi vztah funguje, ale všechno, co se o tom píše okolo, je nesmysl.
Například to, že jsem spojována s nějakými drogovými aférami. Je to skvělý člověk, který se už postavil na nohy a mám z toho radost, zatímco v novinách jsou pořád nesmysly, které jej zraňují. Musela jsem reagovat, i když si uvědomuji, že jen málokdo si to dovolí. Spousta umělců je ráda, když se o nich vůbec píše," dodala.

Iva Bittová.

Autor:Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Zemřel český dýdžej Michal Maudr známý pod přezdívkou DJ Loutka

DJ Loutka

Ve věku 51 let zemřel jeden z nejznámějších českých dýdžejů a výrazná postava tuzemské taneční scény Michal Maudr,...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Další z rubriky

Zemřela královna soulu, legendární zpěvačka Aretha Franklinová

Aretha Franklinová v roce 1973

Ve věku 76 let zemřela americká soulová zpěvačka Aretha Franklinová. Umělkyně označovaná za "královnu soulu" trpěla...

RECENZE: Newyorští Grizzly Bear máchli tlapou a struny čouhaly z pódia

Záběr z prvního pražského koncertu newyorské kapely Grizzly Bear (13. srpna...

Americká alternativní kapela Grizzly Bear dorazila v pondělí poprvé k nám. V pražském Roxy naživo předvedla tu méně...

Raritní Bob Dylan odhaluje svou pouť od kytary ke kapele

Bob Dylan ve 2. polovině 60. let (z knihy Kdo je ten chlap?)

Vyloženě rané nahrávky z newyorských hospod i šokující vystoupení na festivalu v Newportu, kdy se písničkář vybavil i...

Najdete na iDNES.cz