Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Iva Bittová vystoupila v Moskvě

  18:24aktualizováno  18:24
Známá česká zpěvačka a houslistka Iva Bittová vystoupila v neděli ve vyprodaném sále Moskevského kulturního střediska DOM. V ruské metropoli se zúčastnila vokálního festivalu Hluboké hrdlo, nebo nebezpečné hlasivky, na němž se představili umělci z Ruska, USA, Rakouska a dalších zemí. Zpěvačka, která letos v září oznámila, že až do odvolání zastavuje svou veřejnou činnost v České republice v reakci na útok proti jejímu soukromí bulvárními deníky, sdělila, že ruské publikum ji velmi potěšilo.

"Mám dojem, že koncerty byly úspěšné a zcela určitě do Ruska znovu přijedu. Publikum bylo úplně skvělé. Lidé reagovali na atmosféru, jsou vnímaví a citliví. Je tady i příbuznost jazyka. Reagovali i na mé humorné scénky," uvedla umělkyně. Zjistila, že má v Moskvě spoustu fanoušků, z nichž někteří mají celou sbírku jejích kompaktních disků. Bittová vystupovala v Rusku naposledy asi před dvaceti lety. Tehdy projela několik měst jako členka souboru Divadla na provázku.

Od té doby, co 43letá zpěvačka hraje sólově na housle a zpívá, vystoupila v mnoha zemích. V Rusku se ale takto představila poprvé. "Přijela jsem a povedlo se to. Místní organizátoři festivalu mají velký přehled o alternativní scéně," sdělila. Uvedla, že jí bylo nabídnuto vystoupení v Petrohradu. Zpěvačka se svěřila, že Moskva ji velmi překvapila, i když slyšela o velkých proměnách ruské metropole. "Nečekala bych to, že Moskva je tak úžasná. Ty dojmy z minula byly zcela opačné a jsem ráda, že jsem znovu nahlédla do Ruska," řekla.

Ke svému nedávnému prohlášení, že nebude koncertovat v Česku, uvedla, že se jí bulvární novinové články o jejím soukromí velmi dotkly. "Takový druh propagace nepotřebuji. Informace, které tisknou, jsou lživé. Lidé mi sice vytýkají, že svým rozhodnutím ubližuji fanouškům, ale když bulvár ubližuje umělcům, tak ubližuje i těm fanouškům," poznamenala. Sdělila, že nyní čeká na omluvu deníků, které ji pomluvily. "Beru to jako morální počin. Není možné, aby si se mnou noviny pohrávaly jen proto, že jsem veřejně činná. Musí být určité hranice," řekla.

Dodala, že podle jejího názoru se dnes i spousta "normálních novin" stává bulvárem. Bittová potvrdila, že její vztah se slovenským zpěvákem Richardem Müllerem, který je předmětem zájmu českého bulvárního tisku, stále trvá. "Vzhledem k tomu, že on je označován za kontroverzní osobu, tak se to všechno spojuje. Jakýsi vztah funguje, ale všechno, co se o tom píše okolo, je nesmysl.
Například to, že jsem spojována s nějakými drogovými aférami. Je to skvělý člověk, který se už postavil na nohy a mám z toho radost, zatímco v novinách jsou pořád nesmysly, které jej zraňují. Musela jsem reagovat, i když si uvědomuji, že jen málokdo si to dovolí. Spousta umělců je ráda, když se o nich vůbec píše," dodala.

Iva Bittová.

Autor:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Televize Prima sází na napětí, otvírá novou stanici zaměřenou na krimi

Z filmu Dívka ve vlaku

Televize Prima odhalila novou zbraň svého jarního vysílání. Její již osmou stanicí se od 2. dubna stane Prima Krimi,...

GLOSA: Kelly Family přivezli omšelou vzpomínku i sbírku všech klišé

Kapela Kelly Family vystoupila 8. března 2018 v pražské O2 areně.

Kapela Kelly Family, ikona devadesátých let, zavítala po dvou desetiletích do Česka. Čtvrteční koncert v pražské O2...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

Další z rubriky

Lana del Rey přijede na Sziget. Uzavírá výčet hlavních lákadel festivalu

Zpěvačka Lana Del Rey

Americká zpěvačka Lana del Rey, kterou před šesti lety proslavily hity Video Games nebo Born to Die, uzavírá výčet...

VIDEO: Michal Kindl představuje singl i album Barvy. Barevným klipem

Zpěvák Michal Kindl

Nové jméno na scéně představuje Michal Kindl, skladatel, klavírista a zpěvák, který si na poměry branže v pozdním věku...

AUDIO: Poslechněte si druhou desku kapely Ille ještě před vydáním

Olga Königová z kapely Ille

Pražská čtveřice Ille okolo zpěvačky Olgy Königové přichází s očekávaným druhým albem nazvaným Pohádky. Album vychází...

Najdete na iDNES.cz