Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

iDNES.tv odvysílala záznam vánočního koncertu Čechomoru

  16:33aktualizováno  23. prosince 20:49
Kapela Čechomor odehrála poslední adventní neděli v Praze velký vánoční koncert. Portál iDNES.cz dnes od 19 hodin vysílal exkluzivní záznam.

Z vánočního koncertu skupiny Čechomor - 21. prosince 2008 | foto: iDNES.cz

. Koncert Čechomoru na idnes.tv

Z vánočního koncertu skupiny ČechomorZáznam koncertu skupiny Čechomor z 21. prosince běžel od 19 hodin v hlavním programu internetové televize iDNES.tv. Na rozdíl od jiných pořadů diváci nebudou mít možnost opakovaného přehrání.

Portál iDNES.cz spustil nonstop vysílání své internetové televize iDNES.tv 1. srpna 2008. Vysílání spojuje klasické televizní 24hodinové vysílání, kdy divák pasivně sleduje předem připravený program, s aktivní činností diváka. Ten si může v daný okamžik pustit něco, co se již odvysílalo, nebo dokonce to, co se teprve vysílat bude, tedy video na vyžádání neboli on demand.

Čtveřice koncertů v Divadle pod Palmovkou, kterými se kapela pro letošek rozloučila s fanoušky, byla okamžitě vyprodaná. Čechomor vyrazil na předvánoční turné v polovině listopadu, aby v adventním čase nabídl repertoár tvořený z části lidovými koledami a vánočními písněmi z Čech, Moravy, Slovenska a Polska.

Obal alba Pověsti moravských hradů a zámkůTyto skladby kapela loni vydala na úspěšném albu Sváteční Čechomor. Letos pro příznivce připravila jiné překvapení. V průběhu podzimu vzniklo několik nových písniček pro projekt Pověsti moravských hradů a zámků.

Album, na němž mluvené slovo obstaral Miroslav Vladyka, je prvním z trojice alb projektu Pověsti hradů a zámků, který připravilo vydavatelství Supraphon. - Čtěte Jaké lidovky natočil Čechomor k pověstem o hradech a zámcích

Jde o kombinaci čtených pověstí a lidových písniček, které se nějak k pověstem vážou, to vše v autorské úpravě Karla Holase a Františka Černého, vůdčích postav Čechomoru.

Z vánočního koncertu skupiny Čechomor

Čechomor vznikl na jaře 1988 pod názvem I. Českomoravská nezávislá hudební společnost, který se postupně zkracoval až do dnešní podoby. Kapela začínala v akustickém obsazení, v němž vznikl i debut Dověcnosti (1990). Muzikanty však lákaly elektrické nástroje, k nimž skupina přistoupila na druhé desce Mezi horami (1996).

Čechomor - František Černý a Lenka DusilováNa přelomu tisíciletí začal věhlas kapely růst. V roce 1999 si kapelu pozvala na turné populární Lucie. V roce 2000 vyšlo třetí album Čechomor s hosty Davidem Kollerem a Lenkou Dusilovou.

Následovalo společně turné s Jarkem Nohavicou, spolupráce s komorním orchestrem Collegium českých filharmoniků a s Jazem Colemanem, který produkoval album Proměny. Moravský bard a britský skladatel, zpěvák a punker se objevili s Čechomorem i ve filmu Petra Zelenky Rok ďábla.

Autor:Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

Když Andrew Lloyd Webber slaví, i Deep Purple se pustí do Jesuse

Deep Purple (O2 arena, Praha, 22. května 2017)

Autora muzikálů Evita či Jesus Christ Superstar není třeba dlouze představovat. Skladatel Andrew Lloyd Webber oslavil...

Hlavní hvězdou Colours bude držitel jedenácti Grammy Pharrell Williams

Producent Pharrell Williams odehrál svou tuzemskou premiéru 17.9. 2014 v...

Festival Colours of Ostrava ohlašuje dalších dvacet nových zahraničních jmen. Mezi nimi je největší hvězdou kapela...

Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?

Najdete na iDNES.cz