Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hvězdou diváckého srdce může být Marvan i Medřická

  13:20aktualizováno  13:20
Anketa České televize Hvězda mého srdce se přiblížila ke svému finále. Už příští sobotu bude jasné, kteří herci a herečky z celé historie českého filmu jsou podle diváků veřejnoprávní televize ti nejoblíbenější. Do nejužšího výběru se dostali jak herci současní, tak hvězdy filmů pro pamětníky.

Hvězda mého srdce - Tereza Kostková a Ondřej Brzobohatý | foto: Česká televize

Finále ankety, která odstartovala v polovině dubna, odvysílá první program ČT v sobotu 21. června v přímém přenosu z Vinohradského divadla. Galavečerem provedou Tereza Kostková a Ondřej Brzobohatý.

Po devět večerů sledovali diváci České televize dokumenty věnované významným českým hercům, ve kterých se významné osobnosti našeho současného kulturního života vyznávali ze svých filmových lásek.

Desítka nejoblíbenějších
Od zahajovacího večera, který proběhl 19. dubna, pak diváci mohli hlasovat prostřednictvím kuponů ve vybraných periodikách a prostřednictvím internetu pro své herecké favority a favoritky. Výběr přitom neměli snadný, uchazečů o titul "nejoblíbenější" bylo více než pět stovek.

Z nich se nakonec vylouplo deset nejoblíbenějších hereček i herců. Ty ČT divákům představí na závěr dokumentu, který bude odvysílán už tuto neděli večer. "V krátkých sestřizích připomeneme jejich hereckou dráhu a vysvětlíme divákům pravidla hlasování," upozorňuje mluvčí České televize Ladislav Šticha.


Pro koho diváci nejvíc hlasovali?

Nejoblíbenější herečky

Iva JanžurováJiřina Bohdalová, Nataša Gollová, Iva Janžurová, Hana Maciuchová, Adina Mandlová, Dana Medřická, Helena Růžičková, Libuše Šafránková, Tatiana Vilhelmová, Stella Zázvorková

Nejoblíbenější herci

Josef AbrhámJosef Abrhám, Vlasta Burian, Tomáš Holý, Rudolf Hrušínský, Miloš Kopecký, Jaroslav Marvan, Vladimír Menšík, Oldřich Nový, Ivan Trojan, Jan Werich

Napínavá a zábavná pocta
Finálový večer pak tvůrci avizují nejen jako poctu českému filmu, ale také jako napínavý zábavný pořad, ve kterém nebudou chybět slavné filmové písně v podání populárních interpretů a ve kterém bude postupně odkrýváno pořadí nominovaných.

Pro tři nejúspěšnější se přitom bude moci hlasovat ještě v průběhu večera. "Postupně vyhlásíme umístění herců a hereček od 10. do 4. místa. První tři místa budou zveřejněna v abecedním pořadí na začátku pořadu a konečné pořadí mohou diváci ovlivnit prostřednictvím SMS zpráv," vysvětluje Šticha.

Jeviště se přitom bude hemžit známými osobnostmi. Hvězdy diváckých srdcí budou postupně odtajňovat Jiřina Jirásková, Karel Šíp, Milan Šteindler, Halina Pawlowská, Božidara Turzonovová, Klára Issová, Miroslav Donutil, Lubomír Lipský, Václav Postránecký, Zdeněk Svěrák, Jiřina Bohdalová a Dagmar Havlová.

A ani hlediště nebude složeno z neznámých tváří. Podle Štichy by se mělo totiž zaplnit hlavně osobnostmi, které se do dějin českého filmu zapsaly nesmazatelným způsobem.
Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

Teorie velkého třesku má novou tvář, představí se Sheldonův bratr

Jerry O'Connell v seriálu Miliardy

Fanoušci seriálu Teorie velkého třesku konečně uvidí, jak vypadá George Cooper Jr., bratr hlavního hrdiny Sheldona...

Další z rubriky

DO KINA: Máří Magdaléna není prostitutka a Planeta Česko není BBC

Rooney Mara ve filmu Máří Magdaléna

Z devíti premiér týdne se těžko vybírá divácký favorit, už proto, že ve čtyřech případech jde o dokumenty. Na milovníky...

RECENZE: Iron Man se musí smát. Dorost z Pacific Rim opět zachraňuje svět

Záběr ze snímku Pacific Rim: Povstání

Star Wars, X-Men a teď i Pacific Rim: Povstání. Pokračování sci-fi rozmnožilo sled sérií, které zkoušejí zlákat nové...

Uzdravila se a přijela. Hvězda Catherine Deneuveová završí Febiofest

Catherine Deneuveová na Febiofest,u

Původně měla francouzská herečka Catherine Deneuveová převzít čestnou cenu při zahájení pražského Febiofestu, ale...

Najdete na iDNES.cz