Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hvězdou diváckého srdce může být Marvan i Medřická

  13:20aktualizováno  13:20
Anketa České televize Hvězda mého srdce se přiblížila ke svému finále. Už příští sobotu bude jasné, kteří herci a herečky z celé historie českého filmu jsou podle diváků veřejnoprávní televize ti nejoblíbenější. Do nejužšího výběru se dostali jak herci současní, tak hvězdy filmů pro pamětníky.

Hvězda mého srdce - Tereza Kostková a Ondřej Brzobohatý | foto: Česká televize

Finále ankety, která odstartovala v polovině dubna, odvysílá první program ČT v sobotu 21. června v přímém přenosu z Vinohradského divadla. Galavečerem provedou Tereza Kostková a Ondřej Brzobohatý.

Po devět večerů sledovali diváci České televize dokumenty věnované významným českým hercům, ve kterých se významné osobnosti našeho současného kulturního života vyznávali ze svých filmových lásek.

Desítka nejoblíbenějších
Od zahajovacího večera, který proběhl 19. dubna, pak diváci mohli hlasovat prostřednictvím kuponů ve vybraných periodikách a prostřednictvím internetu pro své herecké favority a favoritky. Výběr přitom neměli snadný, uchazečů o titul "nejoblíbenější" bylo více než pět stovek.

Z nich se nakonec vylouplo deset nejoblíbenějších hereček i herců. Ty ČT divákům představí na závěr dokumentu, který bude odvysílán už tuto neděli večer. "V krátkých sestřizích připomeneme jejich hereckou dráhu a vysvětlíme divákům pravidla hlasování," upozorňuje mluvčí České televize Ladislav Šticha.


Pro koho diváci nejvíc hlasovali?

Nejoblíbenější herečky

Iva JanžurováJiřina Bohdalová, Nataša Gollová, Iva Janžurová, Hana Maciuchová, Adina Mandlová, Dana Medřická, Helena Růžičková, Libuše Šafránková, Tatiana Vilhelmová, Stella Zázvorková

Nejoblíbenější herci

Josef AbrhámJosef Abrhám, Vlasta Burian, Tomáš Holý, Rudolf Hrušínský, Miloš Kopecký, Jaroslav Marvan, Vladimír Menšík, Oldřich Nový, Ivan Trojan, Jan Werich

Napínavá a zábavná pocta
Finálový večer pak tvůrci avizují nejen jako poctu českému filmu, ale také jako napínavý zábavný pořad, ve kterém nebudou chybět slavné filmové písně v podání populárních interpretů a ve kterém bude postupně odkrýváno pořadí nominovaných.

Pro tři nejúspěšnější se přitom bude moci hlasovat ještě v průběhu večera. "Postupně vyhlásíme umístění herců a hereček od 10. do 4. místa. První tři místa budou zveřejněna v abecedním pořadí na začátku pořadu a konečné pořadí mohou diváci ovlivnit prostřednictvím SMS zpráv," vysvětluje Šticha.

Jeviště se přitom bude hemžit známými osobnostmi. Hvězdy diváckých srdcí budou postupně odtajňovat Jiřina Jirásková, Karel Šíp, Milan Šteindler, Halina Pawlowská, Božidara Turzonovová, Klára Issová, Miroslav Donutil, Lubomír Lipský, Václav Postránecký, Zdeněk Svěrák, Jiřina Bohdalová a Dagmar Havlová.

A ani hlediště nebude složeno z neznámých tváří. Podle Štichy by se mělo totiž zaplnit hlavně osobnostmi, které se do dějin českého filmu zapsaly nesmazatelným způsobem.
Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Zemřel český dýdžej Michal Maudr známý pod přezdívkou DJ Loutka

DJ Loutka

Ve věku 51 let zemřel jeden z nejznámějších českých dýdžejů a výrazná postava tuzemské taneční scény Michal Maudr,...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Další z rubriky

Zemřel Drahoslav Makovička, scenárista Anděla s ďáblem v těle

Scenárista a dramaturg Drahoslav Makovička (na snímku ze 4. července 2011)

Ve věku 90 let zemřel scenárista a dramaturg Drahoslav Makovička, autor scénářů ke komedii Anděl s ďáblem v těle nebo...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Iva Janžurová si sežene zbraň a v černé komedii je z ní Teroristka

Iva Janžurová při natáčení komedie Teroristka

Od půli srpna do konce září se točí černá komedie Teroristka. Příběh režiséra a scenáristy Radka Bajgara vypráví o...

Najdete na iDNES.cz